• debe listesinde şu entry'i (bkz: kızların bir kez evleniyorum şımarıklığı/#146846029)
    görünce aklıma geldi de;
    aslında en ideal eş adayı, para seven kadındır sevgili lidyalılar.
    ve fakat asıl mesele bunun tutumlu versiyonuna denk gelmektir. işte o biraz zor oluyor belli ki.

tıklamaya üşenenler için entriyi özetleyecek olursak olaylar şöyle gelişmiş;
    "minik bir düğün, ufak şeyler olsa yeter, sadece huzur istiyorum" diyerek başlayan gelin adayı, evliliğe 5-6 ay kala 450 bin tl masraf çıkarmış. yazar da bu işten caymış, kıza yol vermiş. "bütün birikimimi bir günün içinde sırf senin keyfin olsun diye yok edemem," diyor...
    ben de 450'yi okuyunca "neyse ki kaynana falan değilim" dedim bi' an...
  • kadinlarin hemen hepsi, hemen hepsi degil hatta direk hepsi.
  • aklıma "insanların yaptığı sahte paralar gibi paranın yaptığı sahte insanlar da vardır." sözünü getiren tamlama.
  • parayi degil de sadece kocalarini sevip sonra bu sevginin ve verilen onca emegin degerlerini bilmeyen o adamlarla mutsuz bir sekilde hayatlarinin sonuna kadar yasayan neslin akli basina gelmis kizlaridir bu kadinlar.

bu kadinlar parayi cil cil sever pek oyle kolay da harcamazlar paralarini cunku kendileri kazanirlar zor kosullarda. omurlerinin en iyi ihtimal ceyregini en iyi okullarda okumak icin ders calisarak harcar sonra da is hayatinda paralamaya devam ederler kendilerini. evet cok severler bu kadinlar parayi cunku para guctur ama kendi paran oldugu surece. zengin kocanin parasinin asla kendi paran gibi olmayacagini bilirler. zorla kazandigi parayi da dikkatle harcarlar ole her onune geleni alamazlar gozlerini kirpmadan. en mutluluk vericisi banka hesabinda buyumekte olan meblagdir cunku guven verir bu para kadinlara.

bu kadinlar genellikle tutumludurlar ama her zaman hesabin kendilerine dusen kismini oderler. arada size de yemek ismarlarlar merak etmeyin cok cimri degillerdir. birseyin en kalitelisini alirlar her zaman cunku ucuzu alacak kadar zengin degillerdir. ve inanin bir aile eve gelen aylik gelir ne kadar yuksek olursa olsun ancak evin kadini bu kategoriye dahil ise mal mulk sahibi olur.
  • herkes parayı sever, sadece bazıları bunu söyleyecek kadar dürüsttür. gayet normal insandır.
  • para seven adamlarla birlikte çok iyi uyum sağlarlar. hissiyatsız bakışlar, lüks gezmeler, gösteriş budalalığından dönen gözler, karşılıklı aldatışlar ve kapanış.

her iki cinste de nefret sebebimdir.
  • bütün kadınlardır. illa bir kıstas olacaksa önemli olan kimin hangi parayı sevdiği. ben emek vererek kazandığım parayı seviyorum mesela.
  • parayı herkes sever. sorun parayı senden çok sevmesi.
  • sevgi + ilgi + şefkat = para diye de düşünülebilinir. kadın sevgi, ilgi, şefkat görmüyorsa "eh bari para olsun" diyebilir.
    demeli midir tartışılır ve fakat diyen cinsi mevcuttur.
  • benim.
hesabın var mı? giriş yap