şükela:  tümü | bugün
 • psv altyapısından yetişmiş 1990 doğumlu chelsea'li sol bek oyuncusu, bu sezonun ilk yarısında kiralık oynadığı coventry city'de oldukça başarılı bir performans sergiledi ve chelsea tarafından aralık ayında geri çağırıldı, nasıl bir futbolcu olacağını zaman gösterecek, winston bogarde ya da gio ayarında orta üstü bir oyuncu da olabilir, mathijsen, heitinga ayarında bir kazma da...
 • 1,5 yıldır düzenli olarak sunderland forması giyen, 1990 (25) doğumlu, hollandalı sol bek.

  2009/2010 sezonunda çatısı altına girdiği chelsea'de, premier lig'de tek maça dahi ilk 11 başlayamadan 4 sezon içinde sırasıyla leicester city (şampiyonşip), wigan athletic (premier lig - hiç forma giyemedi) ve 2,5 yıl kaldığı vitesse'ye kiralandı.

  2014/2015 sezonunda 2 kağıda (milyon euro) sunderland'a transfer olup, ilk defa premier lig'de düzenli olarak forma giymeye başladı.

  bu sezon ise şimdiye kadar (2015-02) oynanan 28 maçın 28'inde de takımına hizmet verip, fena da bir performans çizmiyor*. hatta sunderland kadrosunda ana mevkisi sol bek olan başka tek bir oyuncu bile yok! yedeği olmayan bu kara kardeşimize başarılar, her sene kılpayı ligde kalan uyuz takımına ise çekirgenin 3. sıçrayışı'nı diliyorum.

  ---bonus---

  içinde bulunduğu 2015/16 sunderland kadrosu için;

  (bkz: #58682060)

  ---bonus---
 • az önce son dakika da manchester united deplasmanında takımına galibiyeti getiren golü atan sol bek. zaha, bissaka,(verildi) gibi oyunculara dünya kadar paralar konuşulurken bile hic adı transferde gündeme gelmedi. adam 2 senedir premier ligin en iyi 3 sol bek oyuncusundan biri. daha yası da 28. ilginç.