• izmir'in en eski pavyonlarından biri olan sayanora'nın şu adisyonunda görünen oyuncaktır. acayip yerlerde, acayip hesaplar ödemişimdir ama masaya oturan hanım ablanın aldığı şu küçük peluş oyuncaka yazılan 150 tlnin yaratacağı acıyı tahayyül edemiyorum bile. abi kimse büyük geçmiş olsun, acın acımızdır.
  • 50 tl 'ye bir paket sigara alan kerizlerin var olduğunu gösteren hesaptır.
  • pavyonda peluş oyuncak alacak kadar uçmuş arkadaşlara ucuza bile gitmiş oyuncaktır.

pavyonda peluşla ne yapıyorsunuz, nasıl bir dünyanız var ki, anlamıyorum. pavyon lan, rakı içersin, şarap açtırırsın, cebindeki parayı bırakıp gelirsin, peluşa kadar nasıl geldiniz amk.
  • başında lady yazan içkiler marka değil konsomatrisin içtiği içkiyi belirtmek için kullanılmıştır.

daha başka alt sınıf pavyonlarda birahanelerde (bkz: bayan içkisi) olarak geçer. garson sizi toy yada çulsuz gördüyse kulağınıza egılır ağbi bağyan içkisi 30 tele der.
  • pelus oyuncaktir. masaniza oturan kadin, yaa bana su oyuncaktan hediye alsana cok begendim der ve alirsaniz iste onun ucretidir.

not: pavyonda bulunmadim, bilgi sadece.
  • dostum hesap demissin ama bu maas bordrosu
  • üstelik bu "küçük" olanmış. "büyük" olan kaç paradır lan acaba dedirtmiştir.
  • mekandan ayrılırken alınması gereken oyuncaktır, net!

şimdi bu peluşu masaya gelen hanımefendi istedi de mekandan ayrılırken kimde kalacak bu peluş?

o kadar hesap ödenir de o peluş hanımefendi de bırakılırsa büyük olay çıkarırım!
  • musteriyle ilgilenen hanimin pelus oyuncak koleksiyonu vardir, belki de cocugu vardir, gayet anlasilirdir filan da, arkadas o mekanin adina takildim ben esas, clup ney?
hesabın var mı? giriş yap