şükela:  tümü | bugün
 • oynaması çok zevkli co-op bir oyun. farklı zorluklarda oynayabileceğiniz çeşitli haritalarda, ekibinizle beraber başarılı soygunlar yapmaya çalışıyorsunuz. ekip maksimum 4 kişi olabiliyor. amaç mümkün olduğunca polisi uyandırmadan verilen görevi yapıp mekandan sağsalim çıkmak. aslında görevi yapabildiyseniz sağ salim çıkılmasına da gerek yok 1 kişi arabaya varabilirse yine kabul ediyor.

  oyun mantık olarak biraz swat 4'e benziyor. sessizce gir, guardları etkisizhale getir, sivil görürsen bağır korkut, yere yatırıp bağla, malı al çık. ama stealth olarak bitirmek cidden çok zor. 4 kişi oynadığımız oyunlarda hiç başaramadık. mutlaka bir sivil görüyor alarm çalıyor ya da etkisiz hale getirdiğiniz güvenlik görevlisinin telsizine verdiğiniz cevap beğenilmiyor filan.

  ama oyunda bir levelin sistemi mevcut. ve başarılı bitirdiğiniz görevlerden sonra size para ve xp geliyor. diyelim bir kuyumcu dükkanı soyacaksınız. görev diyor ki 3 tane çantayı arabaya getir. siz 3'ten fazla da çanta getirebilirsiniz ve ödül daha yüksek oluyor haliyle. ve bu gelen parayla da hem skillerinizi veriyor hem de silahlarını upgrade edip, yeni silahlar alabiliyorsunuz. silah upgradeleri her başarılı görevden sonra seçilen 3 karttan birinden çıkan upgradeler ile yapılıyor. bunun dışında maskenizin görünüşünü, rengini vs de bu kartlardan çıkan yeniliklerle değişitirebiliyorsunuz.

  oynanış olarak gayet akıcı ve sıkıntısız bir oynanış var. oraya buraya takılmadım hiç giderken. ai biraz salak olsa da zorluk artınca, ai artmıyor ama karşınıza gelen polisler çok güçleniyor. ilk başta zırhsız kasksız bildiğin donut polisleri geliyor tabancayla tek yiyor bunlar. süre uzadıkça swat timleri gelmeye başlıyor. daha sonra askerler geliyor, ondan sonra da bildiğin zırhlı kalkanlı tipler gelmeye başlıyor. tabi düşük level olduğumuz için bunları hiçbir şekilde öldüremiyoruz oyun bitiyor. o yüzden mümkün olduğunca hızlı görevi bitirmek çok önemli. eer alarm çalar ve polis gelirse, arabanız kaçıyor ve 4-5 dakika sonra random bir noktada tekrar geliyor. bütün çantaları arabaya taşırken sıkıntı yaşıyorsunuz. bazen tam yanınıza geliyor, bazen polislerin tam ortasına geliyor o yüzden stealth bitirebilmek çok önemli.

  takım çalışması inanılmaz önemli özellikle de sesli lietişim. çünkü aynı anda yapılması gereken çok iş var ve iletişim şart. mesela birbirini gören 2 adet güvenlik görevlisi var. ikisinin aynı anda inmesi gerekiyor. ve bunları gören 3. bi sivil var. 2 kişi güvenliği indirirken 3. kişi de bu sivili etkisiz hale getirmesi gerekiyor. oyuna ilk başlandığında maskesiz olarak dolanıyorsunuz plan yapıp etrafı kolaçan ediyorsunuz. maskeyi taktıktan sonra tekrar çıkaramıyorsunuz o yüzden planı ve zamanlamayı iyi yapmanız lazım. maske takılı değilken hiçbir etkileşime geçemiyorsunuz, kapı açmak, silah çıkarmak, hatta zıplamak veya çömelmek bile imkansız. herşey maskeyi takmanızı gerektiriyor.

  4 farklı karakter ağacı var. hepsinin farklı özellikleri var doğal olarak. mastermind, enforcer, technician ve ghost isimli bu ağaçlardan birini veya birden fazlasını seçebiliyorsunuz. level atladıkça gelen skill pointlerle ve varsa para harcayarak bu skill pointleri arttırabiliyorsunuz. her takımda bir adet mastermind mutlaka bulunmalı bence çünkü normalde herkeste 2 tane olan kelepçe, mastermindda 10 adet bulunuyor ve çok işe yarıyor. ayrıca yere medikit açabiliyor 2 kullanımlık. enforcer karakteri bildiğin ateş gücü yüksek güçlü eleman. bunun da özelliği yere cephane çantası koyması. technician ise sentry turret kyuyor ama özelliği ne bilmiyorum bizim takımda yoktu. ghost ise kilitleri açmada uzmanlaşıyor ve genel özelliği ecm jammer koyarak belli yerdeki elektronik cihazları etkisiz hale getirmesi.

  oyun inanılmaz zevkli. betasını malum yerlerden bulmuş olsam da satın almayı kesinlikle düşünüyorum beta bitince.
 • malum yerlerde xbox 360 sürümü bulunabilecek oyun aynı zamanda. yetkililere duyrulur. *
 • full versiyonu pc için de çıkmış olan oyun. betasında maximum 25 level olunuyordu, şimdi 100e kadar gidebiliyormuşuz. ve bir sürü görev. steamden eachon olarak ekleyenlerle beraber oynayabiliriz.
 • oyunda pro job denen görevler var. bunlar aslında normal görevlerin daha zorlaştırılmış ve daha güzel para ve xp veren farklı versiyonları. en büyük özellikleri ise görevi başaramazsanız, retry yapamıyor yani tekrar deneyemiyorsunuz. ama verdiği xp inanılmaz yüksek. tabi düşük pay gradeli günler seçiyorsanız yani beyaz yıldızlar düşükse getirisi de az oluyor.

  stealth inanılmaz zevkli. ama stealth görevlerin nasıl yapılacağını bilmeyen insanlar yüzünden arkadaşlar dışında yapması baya zor olan bir oyun. ki biz 2 arkadaş defalarca denediğimiz halde zar zor 1 kere anca yapabilyoruz bazı görevleri stealth olarak.

  öncelikle stealth görevler için takımda bir adet ghost şart. 2 jammer kurabilmesi ve elinde silah olsa bile hızlıca insanların yanından koşturup geçebilmesi çok güzel bir özellik. bir adet de mastermind gerekiyor bu da bazı guardları ele geçirip telsiz konuşmasının çok abartmamak için. çünkü belli bir sayıdan fazla telsiz konuşması yaparsanız alarm çalıyor. çoğu görevde bir kamera odası var. mesela banka görevinde kamera odasını ele geçirirseniz kameraların hepsi inaktif oluyor ve rahat rahat dolanabiliyorsunuz. ama öldürmediğiniz bir guard varsa ve kırdığınız bir kamerayı bulursa, direk merkezi arayıp alarm çaldırabiliyor. bence stealth yapmanın en zor olduğu bölüm bank heist görevi. 2 noktada alarm var, bu alarmları tutması gerekiyor 2 kişiinin. tabi önce kamera odasındaki guardı etkisiz hale getirmek lazım. tüm bunlar yapılırsa geriye sadece ortada dolanan 3-4 adet guard kalıyor. pro job ve overkill'de gerçekten çok zor ama uğraşması bile ayrı zevkli.

  bir de stealth görevler için silah seçimi çok önemli. düşük visibility ve yüksek mobility veren susturuculu silahlar şart. ben çoğu zaman zırh bile giymiyorum. tabi takımda mal biri alarm çaldırınca sıkıntı oluyor hemen ölüyorum kombata girince.

  bir de double shotgun çok etkili. 880 ve locomotif shotgunları alınca karşınızda hiçbirşey duramıyor. bulldozer'lar hariç herşeye yakın mesafeden tek atıyorsunuz.
 • korsani olmayan oyun.
  (bkz: ıyi is cikarmislar)
 • http://tr.twitch.tv/eachon/c/2790744 linkinde firestarterın 2. gününü uzun uğraşlardan sonra sololayabildiğim oyun. devamında da banka görevini stealth yapıyoruz giren elemanlarla. ilk seferinde solo sıçıyorum sonra gelenlerle bankada tek canlı insan bırakmadan stealth yapıyoruz. nasıl stealthse artık hehe.
 • kredi kartı borçlarım yüzünden bir türlü alamadığım co-op oynanışa sahip, banka soygunları ve benzer suçlar üzerine kurulu bir oyun. oynayan varsa bi yeşil ışığı şimdiden çaksın efenim.
 • alıp almama konusunda karasız kaldığım oyun
  oynayacağını bildiğim 2-3 arkadaşım olsa gözüm kapalı giricem, varsa buralarda oynayanlar ve tavsiye edenler benim yeşili bi yakın be
 • özellikle lan party'de çok eğlenceli. mesela dün oyun sırasında sarfedilmiş cümleler:

  - ben bu polisi döverek öldüremiyorum ya!
  - biraz daha vur

  - kusura bakmayın ceset torbasını camın önünde unutmuşum

  meth lab'de meth pişirirken:

  - tamam ben ona gereken içeriği kattım
  - ama alev almış bu normal mi?
  - asit katmamak mı gerekiyordu acaba *boooooom!*

  - bu torbada ne var taşıyorum ben bunu? ha cesetmiş tamam. bırakıyorum.

  - zenci bir polis vurdum.

  - kasa takılmış bende o.

  - arabayı mahfediyorum.

  - sniperları nasıl görüyosunuz damda?
  - lazerleri var.

  - sağdaki atm'yi sikiyorum.
 • tunngle aracılığı ile korsan korsan takılan sözlük yazarı hak yiyenlerin mesaj kutumu yeşillendirmesini dilediğim oyun. fena mı ekşi-sözlük camiasının haydutları gibim takılsak.

  güzel oyun. güzel oyun. güzel oyun.