şükela:  tümü | bugün
 • ön edit: 24 saat itibariyle lösev'den gelen bilgiye göre toplamda 126 bin tl bağış toplanmış) elimde kalem kağıt, tüylerim diken diken hepiniz sağolun. çaylak arkadaşlar sizle mesajlaşamıyoruz ama siz de sağolun. turkcell, türk telekom veya vodafone faturalı hatlarınızdan 3406’ya boş sms göndererek bağış yapabilirsiniz. her bir mesaj bedeli 10 tl'dir. (türk telekom ve vodafone abonelerinden +2 sms mesaj gönderim ücreti alınmaktadır.)

  sözlük yazarlarının paypal hesaplarındaki küçük miktarların, lösev'e bağışlanması kampanyasıdır.

  dün paypal'ın türkiye'den çekilmesi haberlerinin ardından uzun süredir kontrol etmediğim paypal hesabımı kontrol ettim, içinde 2,82 usd var. bu para senelerdir duruyor. bildiğim kadarıyla kullanılamıyor da. velev ki kullanılabilsin önemli değil.

  paypal hesaplarında benim gibi az miktarda para kalan ve bu paraları benim gibi kullanmayan yazarları, bu paraları lösev'e bağışlamaya davet ediyorum.

  nasıl yapılıyor

  öncelikle paypal hesabımıza giriş yapıyoruz, çıkan ekranda en üstte yer alan gönder ve iste sekmesine tıklıyoruz. sonra ilk sırada yer alan arkadaşlarınıza ve ailenize para gönderin seçeneğine tıklıyoruz. gelen ekrana 'international@losev.org.tr' yazıyoruz ve 'sonraki'ye basıyoruz. sonra bağışlamak istediğimiz miktarı yazıyoruz ve işlem tamam.

  lösev'e ait paypal hesabının doğruluğunu burdan kontrol edebilirsiniz.

  bağış yapan arkadaşlar, bağış miktarlarını yazarlarsa kampanya sonucunda bağışlanan miktarı da paylaşabiliriz.

  2,82 dolarım güzel çocuklara

  vefa editi: böyle işlerde isimler önemli değildir ama çok duygulandığım için söylemek istiyorum. geçtiğimiz günlerde uçurulmuş olan 'gencsabri' nickli yazar bu kampanyayı benim hesabımdan başlatmış ve devamıyla ilgilenmiş. kendisi de eski bir lösemi hastasi. onlarca milyar bağışa önayak olan bu arkadaşımın yazarlığının tekrar aktif hale getirilmesinin, bu kampanyayı daha bir manalı kılacağına inanıyorum.

  sözlük'e lösev'den gelen mail
 • an itibariyle 0.98 usd ile katkıda bulunduğum kampanya.
 • yaratıcı ve işe yarar çözümdür, tebrik ediyorum.
  bu ülkede güzel insanlar var.
 • 0,90 kalmış gönderdim gitti. güzel düşünülmüş.
 • (bkz: paypal hesaplarımızla türgev'e bağış kampanyası)

  edit: ciddiye alıp mesaj atanlar var. ahhahaha.
 • 30 mayıs 2016 paypal'ın türkiye'den çekilmesi hadisesinden sonra türkiye'deki kullanıcılarına paralarını çekmek için 1 hafta müddet veren paypal'in, minimum çekim limitini kaldırmayarak "giderayak ne koparırsam kardır" amacını güttüğünden dolayı bakiyemde kalan 1.76 usd ile destek verdiğim kampanya. bari hayırlı bir işe yarasın amk..

  fikri verene teşekkürler...
 • international@losev.org.tr alıcısına 1,95 usd gönderdiniz

  (bkz: hay aklinla bin yasa)
 • hesabımda 3tl kalmış olduğunu öğrenmemi sağlamış başlık.

  bağışımızı yapar, para güme gitmeden bize yol gösterdiği için dergus'a teşekkürü bir borç biliriz.

  bize aydınlık yarınlar için ümit veren dimağlar bunlar işte!

  edit: imla
 • hesabımda kalan 14,84 lirayla katıldığım kampanya(çekerim diye tl'ye çevirip yine çekememiştim dflkgdf, hayırlısı olmuş). başlığı açan arkadaşın aklına sağlık, gidip sarılasım geldi yemin ediyorum. sözlükte gördüğüm en güzel başlık falan olabilir bu.