şükela:  tümü | bugün soru sor
 • pc'nin neden master race olduğu şurada anlatılmış.

  pc adına internetteki en büyük topluluk.

  praise lord gaben!
 • aslında çıkış noktası, ben croshaw*'ın zero punctuation videolarından birisi.

  the witcher oyununun konu alındığı 23 ocak 2008 tarihli videoda, oyunun "pc exclusive" olduğundan bahsediliyordu. bu özelliği tanıtırken de zat-ı şahaneleri konsol oyuncularını "pislik köylü", pc oyuncularını da "glorious master race" olarak tanımı kullanmıştı.

  - well quickly becomes obvious is that the witcher is very much a pc exclusive game which it typically desined to be as complex and unintuitive as possible so that those dirty console playing peasants don't ruin it for the glorious pc gaming master race.

  aslında ironi ve eleştirel olarak söylediğini varsayıyoruz, ama olsun.

  videonun tamamı burada;
  1. http://www.escapistmagazine.com/…ion/22-the-witcher
  2. https://www.youtube.com/watch?v=p0dxtovi2yo
 • doğru yoldur. gerçek oyuncuların yoludur. ancak üstün olmak zayıfları ezmek demek değil onlara doğru yolu gösterebilmek demektir. plebstation ve peasantboxlardan kurtuluş tatlı dille, iknayla olur; saldırganlık ve aşağılamayla değil. sırf köylüleri ezmek için pc master race edebiyatı yapanların en cahil köylüden farkı yoktur. tabi inatla köylü olmaya veya köylülüğü savunmaya çalışanlara gülmemek de olmaz, hele oyunculuk, oyunlar ve sektörün dinamiklerine ilişkin bilgisi sıfırsa...

  tabi ki güzel olan her şey gibi kalabalıklaştıkça kalitesini kaybetmektedir.

  düzenli takip ettiğim nadir subredditlerden de biridir.
 • corsair tarafından gayri resmi olarak ele geçirilen subreddit. her güzel oluşum gibi bunlar da kendilerini satmışlardır.

  long live /r/consolemasterrace
 • geçen yıl wiki sayfalarındaki örnek pc konfigürasyonlarının hiç birinde dual* veya triple channel ram bulundurmayarak pc building'ten ne kadar anladıklarını gözler önüne seren şahıslar...
 • bir gün gelecek, parçalamadığım her konsol için bana küfür edeceksiniz.
 • konsollara göre en önemli dezavantajı bazı konsollara özel çıkan oyunlardır.
  diğer yandan, konsolların mimarisi gereği pc'ye göre çok daha düşük donanımlarla iyi grafikler sunulabiliyor ama vulkan api bu farkı kapatacak gibi görünüyor.
  ayrıca kinekt gibi sensörlerin pc'ye uygulanması zor. tahmin ediyorum ki bu da yakın gelecekte olacaktır.

  bu farkların dışında kendi oyun tipi dizüstü bilgisayarımı hdmi ile televizyonuma bağlıyorum, gamepad'imi takıyorum, bitti. daha iyi ve akıcı grafikler, daha rahat kontroller, daha ucuz oyunlar ve her konuda daha iyi bir deneyim sunuyor pc'ler.
 • yerini yavaşan console master race'e bırakmakta olan race.

  tabi forknife ve pubg ergenlerini saymazsak.