• pc'nin neden master race olduğu şurada anlatılmış.

pc adına internetteki en büyük topluluk.

praise lord gaben!
  • aslında çıkış noktası, ben croshaw*'ın zero punctuation videolarından birisi.

the witcher oyununun konu alındığı 23 ocak 2008 tarihli videoda, oyunun "pc exclusive" olduğundan bahsediliyordu. bu özelliği tanıtırken de zat-ı şahaneleri konsol oyuncularını "pislik köylü", pc oyuncularını da "glorious master race" olarak tanımı kullanmıştı.

- well quickly becomes obvious is that the witcher is very much a pc exclusive game which it typically desined to be as complex and unintuitive as possible so that those dirty console playing peasants don't ruin it for the glorious pc gaming master race.

aslında ironi ve eleştirel olarak söylediğini varsayıyoruz, ama olsun.

videonun tamamı burada;
    1. http://www.escapistmagazine.com/…ion/22-the-witcher
    2. https://www.youtube.com/watch?v=p0dxtovi2yo
  • doğru yoldur. gerçek oyuncuların yoludur. ancak üstün olmak zayıfları ezmek demek değil onlara doğru yolu gösterebilmek demektir. plebstation ve peasantboxlardan kurtuluş tatlı dille, iknayla olur; saldırganlık ve aşağılamayla değil. sırf köylüleri ezmek için pc master race edebiyatı yapanların en cahil köylüden farkı yoktur. tabi inatla köylü olmaya veya köylülüğü savunmaya çalışanlara gülmemek de olmaz, hele oyunculuk, oyunlar ve sektörün dinamiklerine ilişkin bilgisi sıfırsa...

tabi ki güzel olan her şey gibi kalabalıklaştıkça kalitesini kaybetmektedir.

düzenli takip ettiğim nadir subredditlerden de biridir.
  • geçen yıl wiki sayfalarındaki örnek pc konfigürasyonlarının hiç birinde dual* veya triple channel ram bulundurmayarak pc building'ten ne kadar anladıklarını gözler önüne seren şahıslar...
  • bir gün gelecek, parçalamadığım her konsol için bana küfür edeceksiniz.
  • konsollara göre en önemli dezavantajı bazı konsollara özel çıkan oyunlardır.
    diğer yandan, konsolların mimarisi gereği pc'ye göre çok daha düşük donanımlarla iyi grafikler sunulabiliyor ama vulkan api bu farkı kapatacak gibi görünüyor.
    ayrıca kinekt gibi sensörlerin pc'ye uygulanması zor. tahmin ediyorum ki bu da yakın gelecekte olacaktır.

bu farkların dışında kendi oyun tipi dizüstü bilgisayarımı hdmi ile televizyonuma bağlıyorum, gamepad'imi takıyorum, bitti. daha iyi ve akıcı grafikler, daha rahat kontroller, daha ucuz oyunlar ve her konuda daha iyi bir deneyim sunuyor pc'ler.
  • desteklediğim oluşum. pc master race'tir arkadaşlar, dilerseniz tüm konsol exclusivelerini de oynayabilirsiniz (ps now, xcloud, cemu vs).

elbette optimizeyi sallamıyorlardı firmalar ama son senelerde işler değişti. örneğin sony god od war'da iyi optimize yapmış diyorlar horizon filanların aksine. ya da ubisoft oyunları diyin konsol odaklı geliştirilen ghost recon wildlands ya da ac origins pc'de kasım kasım kasılırken breakpoint, the crew 2, ac valhalla son derece optimize çalışıyor. tek problem duyduğum son dönemde bazı yeni microsoft oyunları ama onlar da karantina şartlarında çalışmalar dolayısıyladır, güncellemeyle düzeltecekler diye sanıyorum.
  • iyice güçlenmiş master race.
    ps5 exclusive olan oyunlar çıktıktan 1+ sene sonra pc'ye port edilecek ve multiplayer oyunlar eş zamanlı çıkacak deniyor. zaten god of war ve spider-man portları gelmişti. last of us part 1, uncharted 4 ve spider-man miles morales de yolda geliyor.

kaynak
  • güçlü bir oyun bilgisayarının yeni nesil bir konsoldan eksik kaldığı nokta çok azdır zaten.

ama.

ben pc üzerinden oyun oynamaktan zevk alamıyorum asla. her şeyi denedim, dualsense bağladım, tv'ye aktardım, koltuğa geçtim. yok. olmuyor. aynı zevki alamıyorum. bu yüzden oyun için asla tercih etmiyorum bilgisayarı. üzgünüm bilgisayar.
hesabın var mı? giriş yap