• daha önce adını duymadığım,videolarını izleyince beni kendimden geçiren oyuncu olmuştur.yaşı çok küçük ama müthiş bir zamanlaması var.yani bir anda karar veriyor, ayağını uzatıyor ve alıyor.bunun dışında güçlü, soğukkanlı ve zeki duruyor.karşısında oynadığı takımların kapasitesini bilemiyorum ama gerçekten uzun zamandır beni bu kadar heyecanlandıran bir transfer olmamıştı.
  • öncelikle şu videoyu izlediğimi belirtmeliyim:

http://www.youtube.com/…kzozgzacko&feature=youtu.be

video harika bir analiz videosu. daha önce analiz videosu izleme geçmişim messi'nin, ronaldo'nun çalımlarından ibaretti. oyuncu numarası, oyuncu pozisyona girdiğinde üzerinde beliriyor ve hareketlerini izleyebiliyorsunuz.

benim anladığım, pedro franco zeki, hamleleri çabuk, dengeli ve iyi pozisyon alan bir stoper. ayrıca kesinlikle topu oyuna iyi sokan bir stoper. yani top tekniği kesinlikle ortalama bir stoperin çok üstünde.

içimdeki his, bu ilk izlenimle beraber, iyi de bir entegrasyonla pedro franco'nun çok çok iyi bir stoper olacağı; ya beşiktaş'ın sembol oyuncusu olacağı, ya da avrupadan üst klasman bir takıma çok pahalıya satılacağı yönünde.

helal olsun önder özen!
  • yıllarca genç ve yıldızlaşacak tipte oyuncuları neden bulamıyoruz diyen şahsımı fazlasıyla memnun etmiş transfer. videolardan izlediğimiz kadarıyla bayağı potansiyelli bir oyuncu. özen-bilic ikilisinden bu tip harika transferler bekliyoruz. umarım bizi yanıltmazlar.
  • kendisini tanımıyorum ama cidden türkiye standartlarına göre, özellikle 22 yaşında hala yerli adamları doğru düzgün oynatmazken, çok ilginç bi transfer. beklemezdim hiç ama verimli olmasını hatta diğer takımlarımıza da örnek olmasını istiyorum. parlatıp satabilecek, o arada da güzel verim alacak, kısaca "porto'luk" transferler yapmak lazım.
  • hala 22 yaşındaki futbolculara genç yetenek dediğimizi gösteren oyuncudur. 22 yaşındaki adam gelişmesini teknik açıdan tamamlamıştır en fazla oyun zekasını geliştirebilirse geliştirir. tabi biz genç semih diye diye semih şentürk'ü 30 yaşına getiren bir milletiz olur böyle şeyler.

onun dışında gelmesine sevindim yanlış anlaşılmasın. defans sorunumuza umarım deva olur. ayrıca eğer bu hamle de tutarsa önder özen son yıllarda beşiktaş'ımın başına gelen en iyi şey olmuş olacak.
  • sözleşmesinin 5 yıllık süresi türkiye standartlarının üstünde olan defans oyuncusu.

umarım oynadığı oyunla ve sivok' la yakaladığı uyumla da türkiye standartlarının üstünde olduğunu gösterir.
  • itiraf ediyorum hasta beşiktaşlı olarak adını ilk defa duydum ama yıllar sonra genç, güçlü, maç tecrübesi fazla bir yabancı futbolcu aldığımız için hem de önder özen'in onayı ile alındığı için memnunum. umarım bizleri yanıltmaz. futbolcu eskilerine milyonlar dökmektense geleceği garanti altına alacak yatırımlar en doğrusu.
  • -bir stoper icin dusunursek genc oyuncudur.
    -sadece videoya gore konusacagim. cok konsantre oynuyor.
    -önde oynuyor. stoperlerin onunde oynatilirsa sasirmam. acik alan savunmasi yapmis takimi genelde. (guney amerika işte)
    -rakibe acayip yakin oynuyor. turkiyede orospu evladi futbolcu cok fazla. takimina en ufak dokunusta yere atlama taktikleri calistiran tekbik direktorler var (bazisi efsane statusunde ustelik maalesef). dikkatli olmali. cok faul vermezler umarim.
    -ilk mudaheleden sonra ikinci mudaheleyi de cabuk yapiyor.

videoda tabiki hep basarili mudaheleleri derlenmis ama olsun. adamda bi işik var. ben heyecanlandim. sivokla mi oynar, onlerinde mi oynar. yoksa pozisyon degistirilen farkli bir taktikle mi oynariz bilmiyorum. merakla bekliyorum.
  • hayırlı olsun beşiktaş'ımıza. videodan görüldüğü kadarıyla gerçekten kaliteli ve ülkemizin standartları üzerinde bir oyuncu yaş/beceri itibariyle. ben sivok ile birlikte savunmanın göbeğinde oynayacağını düşünüyorum, ön liberoya iyi bir yabancı gelecek gibi, geçen yıl atmakta değilde yemekte sıkıntı çektiğimizi düşünürsek, sağlam bir defans ve ön libero ile ligi süpürebiliriz.
hesabın var mı? giriş yap