şükela:  tümü | bugün
 • naruto isimli anime/manga'da akatsuki isimli örgütün lideri. kendisinin en sonunda yüzünü görme şerefine eriştik. görünen o ki çok yakında özelliklerinide göreceğiz. sasori, itachi uchiha, deidara, kisame gibi birbirinden güçlü ve buyruk altına alınması imkansız gözüken adamların bu "kesin lan sesinizi" diyince tırsıp susmalarından bu adamın aşırı güçlü olduğu belli. tek eliyle konoha'yı yok etmesini bekliyorum ben şahsen.
 • kendisi en iyilerin tercihi ,sanninlerin kralı ,11 ayın sultanı jiraiya sensei'nin eski telebesidir...

  ayrıca byakugan ve sharingan'a benzeyen,ama en baba kekkei genkai olan, ayrıca ninjutsu denilen hadisenin oluşmasına sebebiyet vermiş rokudou sennin adlı zatı muhtereminde sahibi olduğu rinnegan'ın kullanıcısıdır...bu arada rinnegan'ın ingilizce açılımının da metempsychosis eye olduğunu da ekleyelim...
 • gerçek ismi nagato'dur
 • --- spoiler ---
  yunan mitolojisindeki bir çok yaratığı summon edebilme gücüne sahiptir bu herif.* ayrıca human summoning sayesinde koskoca ultimate rasengan'i absorbe etmiştir.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  gercegini henuz gormedigimiz karakteri bozuk serefsiz.

  --- spoiler ---
 • ---spoiler olabilir---

  guclu bir teknik kullanınca ömrü kısalabilen akatsuki lideriymiş.. bir de kendine tanrı der..ne alakaysa. madara ölümsüzlüğün sırrını bulmus, ben tanrıyım demiyor. darth sidious bile demedi. sen gidiyorsun madara dan emir alıyorsun, sonra "ben tanrıyım" diye ortalarda dolasıyorsun. yanında da "ben onun meleğiyim" diye gezinen konan hanım kızımız var. yakısmıyor.

  ---spoiler olabilir---
 • çocukluk arkadaşı, kader arkadaşı yahiko ve nagato'nun bedenlerini kullanan şu anki rinnegan kullanıcısı. pein takma adidir orjinalinin yahiko veya nagato'dan birisinin olması çok muhtemeldir. madara ile neden işbirlik içerisine girdiği bilinmemekte.
 • --- spoiler ---

  naruto manga'nın 429'ncu bölümde nagato olduğu resmen konan tarafından teyid edilmiş karakter. tahminlerimiz kendisinin rikoudou senin (6 yolun bilgesi, ninja dünyasının kurucusu ve tarihte bilinen tek rin'negan sahibi) 'nin ruh göçlerinden bir tanesi olduğu üstüne. ölen ninjalara taktığı "chakra receiver" lar aracılığı ile bu bedenleri aynı anda kontrol edebilmektedir. 6 tane farklı güce sahip (deva, human, asura, animal, preta, naraka) ninja'nın vücudunu sanki gizli kameralardan kurulu bir oda içindeymişçesine (her biri diğerlerinin bakış açısından görebiliyor) kullanabilmekte ve bunlardan bir tanesini kaybetmesi durumunda ona ikame olarak aynı özelliklere sahip ölü bir ninja bedenini almaktadır. her vücudu istediği gibi kullanabilmesine rağmen nedenin bilmediğimiz bir şekilde genellikle çocukluk arkadaşı yahiko'nun bedeni ile görünmeyi tercih etmektedir. kullandığı bedenler jiraiya sensei'nin daha önce savaştığı ve öldürdüğü ninjalara aittir. ancak jiraiya sensei ölümünden önce, bu ninjalardan bir tanesini (animal path) yakalayıp, bir kurbağa summon'ı ile konoha'ya gönderdiğinde pein bir başka ninja'yı almıştır. bu ninja genç bir kız bedenidir ve bu kızın da jiraiya sensei ile bir alakası olup olmadığı bilinmemektedir.

  konoha araştırma ekibi köye saldıran pein'in aslında köye yakın bir yerde durarak 6 ninja vücudunu da kontrol ettiğini düşünmektedir. 429'ncu bölümde pein, diğer ninjaların güçlerini yahiko'nun bedeninde toplayarak çok güçlü bir ninjutsu kullanmak suretiyle konoha'nın orta yerinde bir krater açmıştır. tabii dikkatli gözler son sayfada bu kraterin orta yerinde bir "summon" yapıldığını fark etmişlerdir. bu summon shima (2 büyük myobokuzan elder'ından dişi olan) 'ya mı aittir yoksa pein'e mi bilmiyoruz. ancak sondan bir önceki sayfada pein şaşırdığına göre kuvvetle muhtemel shima bir "summon" ya da "summon" lar çağırmıştır. çünkü bir önceki sayfada shima "we need summons - "summon" lara ihtiyacımız var" demektedir.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  öncelikle #11077587.
  bu yazıyı yazarken konohayı yok etme konusunda hiç de ciddi değildim hatta böyle birşeyi pein'in tek başına yapacağına hiç ihtimal vermiyordum. muhteşem acaip büyük bir chakra rezervi var denen naruto bile 2 rasenganla pilini bitirirken bu adamı hakkaten çok abartmışlar. bütün konohayı yok etti üstüne bütün kurbağa alemini sage narutoyla beraber madara etti. bu naruto aleminde genelde biri yaşam süresini kısaltacak bi teknik kullandığı zaman sonrasında eşşekten düşmüşe dönüyor ama bu adamda tık yok. orjinal halinin bi kaç organı eksik olduğuna eminim. nagato karakteri kesinlikle bacaksız belkide kolsuz ki bu düşüncemi daha önce belirttim. böyle bi adamın neresinden geliyo bu kadar çok chakra çok merak etmekteyim. eğer hakikaten tek bir adamdan geliyorsa o zaman bokunu çıkardın kishimato.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  yeni bölüm spoiler'larından görüldüğü üzere kendi vücudundan çıkan chakra dağıtıcıları ile 4 ayaklı bir taşıyıcıya (bir nevi tekerlekli sandalye) bağlı olarak 6 ayrı ölü ninjayı, vücutlarına chakra alıcıları takarak uzaktan (ki bunu yapması için o alandaki en yüksek yere çıkmış olması gerektiği ino'nun babası inoichi tarafından tespit edildi) kontrol etmekte olan ve yıkım ile barış getirmeye çalışan (kaos içindeki düzen gibi) -kishimoto'nun deyimi ile- "the god".

  --- spoiler ---