• gayrettepe selenium panorama dolaylarında bir kahve dükkanı. kahveleri güzel, konsept güzel, ama bir seyler eksik gibi sanki. biraz düşününce samimiyet olabilir gibi geliyor insana. aynı zamanda bazı sergilere de ev sahipliği yapmakta. en son öğrenilmiş çaresizlik üzerine bir sergi vardı. ayrıca (bkz: muse istanbul)
  • istanbul'un en iyi yeni nesil kahvecilerinden, başta gelenlerinden. muhteşem bir espresso'ları var, ayrıca çılgın kahve kokteylleri, buz gibi sbagliato ve affogato'larının hastası olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. özel olarak seçilmiş kahve üreticileriden ısmarladıkları çiğ kahve çekirdeklerini kendileri kavuruyorlar - petra'nın ortaklarından kaan'ın kahve kavurma konusunda dünya çapında bir uzman olduğunu da eklemek lazım.
  • son dönem favori kahvecim. espresso'ları, latte'leri, soğuk mırra'ları harika. kahveyi kavurma yönteminin, lezzeti bu kadar değiştirdiğini bilmiyordum kendileriyle tanışmadan önce. tabi bunda benim kültürsüzlüğümün de payı olabilir. ayrıca, kahvelerinde süt olarak l'era fresca günlük süt kullanmalarının da lezzete katkısının büyük olduğunu söyleyebilirim.

bu arada, sadece selenium'da değil, kanyon'da da hemen girişte küçük bir petra bulunmakta. kahve severlere duyurulur.
  • talisa bergsen ve kaan bergsenisimli genç kardeşlerin kurduğu third wave coffee kahve dükkanıdır. yeşil çekirdek kahveyi kavururlar,kendilerine has kahve tadını da yakalamışlar. sanırım (bkz: roaster) yani kavurucu kaan oluyor çünkü bu yıl ilk kez yapılan istanbul coffee festival de kavurma dalında yarışmıştı ve ikinci olmuştu.
    kanyon leventin girişinde sol kısımda bir şubeleri de bulunmaktadır. chemexin türkiye distribitörüdürler aynı zamanda. elemanlarına siyah-beyaz çizgili tişört giydirirler. pour overkahveleri gayet lezzetlidir. bütün 3. dalga kahveciler gibi hipsterdır bu arkadaşlarda. bu yaşta bu kadar başarılı işler tabiki parayla doğru orantılıdır. hali vakti yerinde insanlardır. ama çalışmadan da olmaz bu işler.
    (bkz: ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz)

şuradan ulaşılabilirler:
    http://www.museistanbul.com/
    https://plus.google.com/…İstanbul/about?gl=tr&hl=tr
  • ınternet siteleri de acildi: http://www.petracoffee.com/ taze kahve siparisi verebiliyorsunuz buradan. fiyatlari digerlerine gore biraz daha pahali, ama duyduguma gore daha nitelikli ve kaliteli kahve getiriyorlar.
  • siparis verdigim colombia cafesur turkiye'de satin aldigim kahveler arasinda acik ara birincilige oturdu. senelerdir her yeni kavurucu ve kahve imalatacisini denerim. piyasa'daki butik ama ise yaramayan kahvecileri bir yana birakinca, petra gercekten isi gonul vererek ve duzgun bir sekilde yapiyor diyebilirim.

bunun disinda bunu fiyatlara yansitmalari tabi ki onlarin secimi, fakat bence diger kahve kavuruculari da goz onunde bulundursak, biraz pahaliya satiyorlar. bu yorumu yaparken ithal ettikleri yesil cekirdeklerin fiyatlarini bilmiyorum, fakat tum kahveler ayni fiyat skalasinda olduklarina gore ve her bir kahvenin ithal fiyati da farkli olsa (tahmin), fiyatlarin homojen olmadigi ortaya cikiyor. ha kahveleri ama cok guzel, o yuzden bu fiyat bu kalitenin bir yansimasi diye dusunuyorlarsa o konuda diyecek bir seyim yok :)

kahveleri ama muazzam, sf, tokyo, vs.. gibi yerlerde envai cesit kahve mekani gitmis, cekirdek almis ve denemis biri olarak bence petra tipki sf'deki muadimleri gibi kaliteli. gidin deneyin ve kendiniz karar verin.
  • simdilik turkiye'deki en duzgun coffee roaster, tartismasiz. yaptiklari iste ciddiler ve ne yaptiklarini biliyorlar. boyle seylerin turkiye'de de oldugunu gormek guzel.

fiyatlar biraz turkiye'deki ithal kahve/cay'a eklenen tarihi vergilerden oturu.
  • çok kahve içen biri değilim ancak ciddi anlamda kaliteli espresso'lar içebileceğiniz mekandır.
  • alaçatı'da içtiğim kahvelerden yola çıkarak söylüyorum; lezzetli kahveleri olan şirin mekan. tavsiye edilir.
  • büyük olasılıkla ben anlamıyorum ama buradan aldığım öğütülmüş kahvenin öyle çok bir özelliği yoktu.

ağız tadım uygun değil heralde çünkü göt kadar kahveye 30tl verdim.
hesabın var mı? giriş yap