• 2018'de 50 cc, b sınıfı ehliyetle kullanılabilen ve dolayısıyla mtv'den muaf modelleri gelmiş. al bisiklet gibi takıl. ibre max 80 sanırım. fiyat 13.900 tl.

satin chocolate diye yeni bir renk seçeneği de var, al karşına izle.
  • geçen cumartesi vitrinde görüp , vitrine beni resmen yapıştırdı.
    çok yakında sağda solda gören çok kişiye vay dedirtecek

https://youtu.be/d6h7ufe92x0
  • sevgili motorum. daha aldığımın ikinci haftası acilen yurt dışına çıkmak zorunda kalmıştım. 6 ay sonra döndüğümde aküsü bitmiş çalışmadı. motor da bodrumda garajda. tamirciye gittim motoru getir dedi. motoru çıkaramadım iterek dedim. o zaman aküyü sök getir dedi. evde tornavida yok tamirciden ödünç aldım eve gittim. koltuğun selesini açtım ama içerdeki vidalar açılmıyor. hırdavatçıya gidip yeni tornavida aldım. neyse aküyü götürdüm doldurduk 2 saat sonra geri aldım taktım çalıştı motor.

geçen kitapçığını okuyordum. arka tarafta pedal gibi bişey var onu merak ettim neymiş diye. meğer kick startmış. akü bitince ayakla ona basarak çalıştırabiliyormuşuz motoru.

neyse efenim motorcuğumdan çok memnunum. motor 150 lik ve max hızı bilmiyorum zira ben 80 i geçmedim henüz. bu arada e-5 geceleri çok tehlikeli.
  • 125cc olanından 2019 modelini 10 bin km'dir kullanıyorum, yukardaki arkadaşın söylediği ayna düşmesi ne katılıyorum ama diğer olumsuz durumların hiç birini yaşamadım, şayet alırsanız ilk yapmanız gereken adam gibi bir lastık almak olsun, fabrika çıkışları kesinlikle kullanmayın, onun haricinde gerek performans olsun, gerek karizma olsun, konfor falan derken saymakla bitmez artıları.
  • bugün kendisinden aldığım scooter. güzel gidiyor şu anda. kullandıkça editlerim burayı.

kullanmaya başlayalı 7 hafta oldu. lastiklerde sorun çıktı. iki lastiği de michelin değiştirdim 500 lira civarı tuttu. yakıt tüketimi bence güzel. yakıt ışığı yanınca gidip dolduruyorum. 40-45 liraya doluyor ve 300 km'den fazla götürüyor. sinyal tuşunda da bir temassızlık var. onu da yaptırmayı düşünüyorum ama yaptırmadım daha. bagaja açık kast, koltuk örtüsü, kilit sığıyor. bende olan kırmızısı, gayet dikkat çekiyor. trafikte soran, beğenen, merak eden çok oluyor. şehir dışı yapmadım hiç, yakın zamanda yeni açılan otobanı kullanacağım bakalım nasıl olacak. aklıma geldikçe buraya yazarım. bu arada hgs kartı alayım dedim ama hiçbir ptt'de bulamadım. kimse nerede olduğunu da bilmiyor niyeyse. kaçak geçince ne oluyor bilen varsa bilgi verirse çok iyi olur :) bulsam alacam ama yok nedense.

edit: arkadaşlar şekline kandık, güzelliğine kandık canımızı yaktı çok fena. motor kısmı parçaları çok pahalı. olur da zarar görürse motorun yarısı kadar masraf çıkarıyor. bir çin motoru değil tamam ama biz arabaya o kadar para ile motor yapıyoruz. 150lik makine için o fiyatlara çıkmak anlamsız. sanki satarken ben bunu yeniledim filan diye parayı mı arttıracaksınız. ben pişman oldum açıkcası. daha piyasa malı bir şey düşünün bence. güzel şeyler yaşattı ama sonu kötü oldu.
  • almayı çok istediğim ancak türkiye'de motosiklet kullanmanın maalesef intihara kalkışmayla eş anlamlı olmasından dolayı şimdilik uzak durduğum harika tasarımlı motor.
    turuncu olanına vuruldum. yok karbüratörlüymüş yok vespaymış anlamam arkadaş. çok tatlı bir duruşu var.

(bkz: aşık olmak)
  • almayı düşünüyorum aslına bakarsanız fakat scotter fiyatları almış başını gitmiş.
  • turuncu beyaz olanından aldığım ve kullanmak için sabırsızlandığım yeni ulaşım aracım.

baktım ki vespa fiyatı aldı başını gitti. ilk motorsikletim olacağı için benzer özelliklere sahip başka bir araç bakınmaya başladım. o sırada bir sene daha para biriktirip erteleme fikrini düşünürken peugeot django karşıma çıktı. olumsuz bir durumda parçaları en azından daha uyguna gelebilir.

kış aylarında kullanmayı düşünmediğim için şu an garajda benimle birlikte mart ayını bekliyor.

toplulukları varsa ve aracı bilen kullanan olduysa yeşillendirirse pek şukela olur.
  • 150cc turuncu/beyaz karbüratörlü olanına sahip olduğum skuter.
    kendisiyle olan maceramız 1500 km'den beri devam ediyor. malzeme kalitesi, tasarımı ve beklentimin üzerindeki performansıyla işimi gören, dikkat çeken bir skuter.
    bana göre tasarım harici artıları, m boy full face kask alan sele altı, 150cc vespadan bir hayli geniş iki kişi için rahat olan selesi, sbc frenleri, enteresan şekilde iyi olan süspansiyonu ve led stopları.
    olumsuz tarafı ise hava soğutmalı motoru olabilir.
  • bi tane 2023 model 125'lik aldım, ilk motorum oldu. daha önce arkadaşın honda cbr'sine binmiştim django'ya oturunca cbr bisiklet gibi geldi. biraz ağır motor sanki yapısı itibariyle. frene basmadan çalışmama, pedal yerdeyken çalışmama vs. güzel özellikler. dörtlüsü var kontak kapalıyken bile yanıyor. sinyal verirken çok güzel ses çıkarıyor bayağı araba gibi motor yapmış adamlar.

şimdilik alışıyorum, zamanla güncellerim entry'i bilgi için.
hesabın var mı? giriş yap