• eski türkçe* sayı rakam anlamına gelen sözcük
  • kuka ve labut'ta denilen bowling'de ki asıl amaçlarının devrilmek ve devirmek olan şeyler.

bir bowling dizme makinası içinde yaklaşık 20-22 arası adet pin bulunur. bunların 10'u dizilir, diğerleri de hazır olarak bekletilir. devrildikçe bekletilen pinler dizilecektir.

bowling pin'i ağırlığı 3 lbs 6 oz. ile 3 lbs 10 oz. (1531gr - 1644 gr) arasında değişebilir.

yerden yüksekliği 15 inç'tir.

en şişkin alanın genişliği 4,75 inç, en şişkin alanın yerden yüksekliği 4,25 inç'tir.

pin'in yere temas eden yuvarlak kısmın çapı 2 inç'tir.

pinler içinde preslenmiş tahta , dışında plastik benzeri kaplama bir yapıdan üretilirler. içlerinde belirli bir yer boş bırakılmıştır. pinlerin hepsinin altı deliktir. belli zamanlarda pinler nem biriktirmesi yaptırılarak şişirilir. böylece gelen topların onları kırması, çatlatması, engellenmiş olur.
  • pin kodu 3151 olan bir kadın sevmiştim çoook önceden.ondan sonraki tüm sevgililerime yanlışlıkla onun adıyla hitap etmekten korkacak cok sevmiştim hem de.aradan o kadar zaman geçti hala telefonuma sık sık bakma sebebim odur, ola ki aklına düşmüşümdür bir mesaj atmıştır diye.bundan 30 sene sonra şimdiki halime nasihat verecek olsam,neyi bekliosun allahın salağı sen at o mesajı bırakma peşini ,derdim.ama şimdiki halimle bunu anlamam o kadar zor ki.
    onunla gerçekleşme ihtimali olan herşeyi şimdiki gerçekliğime defalarca tercih edeceğimi asla bilemiycek oysa.

ne yazık ki en iyi özdemir asaf anlatmış bizi.

bekle dedi gitti
    ben beklemedim, o da gelmedi...
    ölüm gibi bir şey oldu
    ama kimse ölmedi...

daha ağlamadın mı köpek al o zaman bunu demiş hatta

ölünceye kadar seni bekleyecekmiş,
    sersem.
    ben seni beklerken ölmem ki..
    beklersem.
  • klibinde voodoo bebegi,kelebekler tirtillar ve bir de bocek bulunan eglenceli ve kisacik yeah yeah yeahs sarkicani.
  • genellikle tavuk,hindi gibi hayvanların barındığı kümes.(kaynak bafra yöresi)
  • blackberry cihazların birbirleri arasında mesajlaşmasını da sağlayan, blackberrylere özel numara.
  • klibi şurdan izlenebilecek olan pek güzide yeah yeah yeahs parçası;
    http://www.dailymotion.com/…ah-yeah-yeahs-pin_music

sanırım klipte kurutma tahtalarını eleştirmek istemişler.
  • genelde telefonunu kapatmayıp ihtiyaç halinde sesini kısanlar için, şarj bitmedikçe kolay kolay ihtiyaç duyulmayan numara. bu nedenle ilk seferde hatırlamak çok zor olabiliyor.
  • bugün ayşe arman'ın sibel arda ile yaptığı röportajla insanlarda da bulunduğunu ve hesaplanabildiğini öğrendiğim kod. dokuz aşamalı ve dokuz üzerinden yapılan bir hesap. ben kaşif ruhluymuşum onu öğrendim misal. bundan sonra ona göre davranıcam... bir pazar eğlencesi olabilir hoşlukta.
    şuradan ;`:http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22985564.asp`
hesabın var mı? giriş yap