• üst edit: bu olayi gündeme tasimanin terör örgütüne faydasi olur diyen suserlar oldu. buraya uyari mahiyetinde not dusmek istedim.

bugün tam 1499 gündür esir olan askerlerimiz.

konusun ulan konusun artik!!!! baslarim bosanma haberine de bilmem neye de, yerel secime de. bu askerler hala esir!!! konuya iliskin yazi

edit: (bkz: 11 haziran 2018 pkk'da tutsak türk askerleri)

kaçırılan askerler
    vedat kaya (polis-24 temmuz 2015-diyarbakır-bingöl karayolu), sedat yabalak (polis-28 temmuz 2015-diyarbakır-bingöl karayolu), hüseyin sarı (uzman çavuş-13 ağustos 2015-diyarbakır-lice), sedat sorgun (er-13 ağustos 2015-diyarbakır-lice), süleyman sungur (er-13 ağustos 2015-diyarbakır-lice), semih özbey (astsubay-18 eylül 2015-tunceli-erzincan), müslüm altuntaş (er-2 eki-2015-tunceli-pülümür), adil kavaklı (er-2 ekim 2015-tunceli-pülümür), sedat vardar (uzman çavuş-12 aralık 2015-şırnak), ferdi polat (uzman çavuş-12 aralık 2015-şırnak), ümit gıcır (uzman çavuş-21 eylül 2016-hakkari), mevlüt kahveci (uzman çavuş-21 eylül 2016-hakkari)
  • üst edit: çaylak bir arkadaşımızın isteği üzerine (bkz: mayıs 2019 iski memur işe alım ve mülakat rezaleti).

11 askerimiz ve 1 polisimiz yıllardır pkk'nın elinde esir!

cesur gazeteci yeliz koray'ın konu hakkındaki iddiaları gerçekten şok edici. cumhurbaşkanı'nın konuyla ilgili hiçbir talepte bulunmaması yetmezmiş gibi chp milletvekilleri özgür özel ve mehmet ali çelebi de hiçbir şey yapmıyorlar. koray iyi parti milletvekili lütfü türkkan'ın mecliste okuduğunu ve saygı öztürk'ün konuyla ilgili yazı yazdığını belirtiyor.

ilgili tweet dizisi

askerlerimizin mektuplarından görüntüler de paylaşılan tweet dizisini buraya da aktarmak gerekirse:

1-kaçırılan askerlerimizden mektup var!

şimdi yazdıklarım birilerini rahatsız edecek. hatta şikayet edecekler ya da belki daha fazlası..
    ama umurumda değil!
    gazetede yazmadığım için buradan sesimizi duyurmak zorundayım, duyurmak zorundasınız! #askerlerimizikurtarın

2- kısa tutmaya çalışarak, sabrınıza sığınarak ve sürçülisan edeceğimi peşin peşin söyleyerek başlıyorum..
    takipçilerim bilir, 27 kasım 2018’de ‘semih’in suçu ne?’ başlıklı köşe yazmıştım.

3- pkk’nın kaçırdığı 11 asker ve 1 polisten (benim bildiğim kadarıyla) biri olan semih’in 3,5 yıldır teröristlerin elinde olduğunu, canlarımızın bir an önce kurtarılması gerektiğini yazmıştım.

4- o gün semih, 1498 gündür pkk’nın elindeydi, bugün tam 1681 gündür. sadece semih mi?
    sedat, süleyman, müslüm, mevlüt, ümit, adil.. 2015’ten beri yoklar! yaklaşık 4 yıldır annelerine uyku yok, hatta semih’in annesi kanser! ne gündüzleri var ne bayramları..

5- çünkü aç mı tok mu bilmiyorlar, üşüyor mu, ağlıyor mu, gün yüzü görüyor mu? aileleri çalmadık kapı bırakmadı.
    her seferinde “sabır, sabredin..” deyip gönderdiler.
    elimden geleni yapacağıma söz verdim ki elimden gelen sadece yazmak ve duyurmaktı..

6- milletvekilleri lütfü türkkan, özgür özel ve fetö mağduru da olan mehmet ali çelebi’ye, gazeteci saygı öztürk’e ve fox tv muhabiri arkadaşıma ilettim. doğrusu m. ali çelebi’den çok umutluydum. o da askerdi, o da mağdur olmuştu.

7- maalesef umurunda bile olmadı tıpkı özgür özer ve fox tv’nin de olmadığı gibi..
    sayın lütfü türkkan sağ olsun mecliste okuyarak, saygı öztürk de yazı yazarak konuyu gündeme getirdi ama iktidar yine kapı duvardı.

8- geçen yıl video ile mesaj gönderen 12 canımızın bu kez mektup yazmasına izin verildi. sevdikleri kadınlara, annelerine, babalarına, kardeşlerine seslendiler. “beni beklediği biliyorum” dedi biri sevdiğine,
    diğeri “ben hangi ülkenin askeriyim anne?” diye serzenişte bulundu

9-mektupların yazılması elbette kontrollüydü; okursanız bir mektupta şu satırlar var. “anne, örgüt bize bu zamana kadar akp hükümetinin bizi istemediğini söylüyor. cumhurbaşkanı bizi talep ederse bizi serbest bırakacaklarmış..”

10- tüm siyasilerin kapısını çalın bizi kurtarın diye yalvarıyorlar kısaca..

11- şehit olsalar cenazelerine gidip şov yapacak, “şunları cenazelere almayın” diyenler, beka diye başımızın etini yiyenler, utanmadan “yeni askerlik sitemini bayramdan sonra gündeme alacağız” diyenler ve her fırsatta vatanseverlikten dem vurup muhalifleri terörist ilan edenler..

12- sözüm size..

13- neden susuyorsunuz?
    mesela @dbdevletbahceli neden iki kelam etmez? @kilicdarogluk @t_karamollaoglu neredesiniz? “elimizden geleni yapacağız” demek yetmez!
    yerin dibine batsın bayramdan sonra açıklayacağınız yeni sistem. bayrama kadar aileleri sevindirmek olmalı derdiniz.

14- lafa gelince “türküm, milliyetçiyim” diyen kardeşlerim..

amerika’nın rahibinden, almanya’nın gazetecisinden daha önemli benim askerim de şimdi!
    bırak akp’yi, mhp’yi, chp’yi.. seni siyasi ikbali için komşularınla bile küstüren, önüne geleni terörist ilan edenlere..

15- ”önce benim askerimi kurtar” de!

16- velhasıl asıl beka da gündem de budur! geri kalan mı?

yerim senin ülkücülüğünü,
    yerim senin gazeteciliğini,
    yerim senin mağdur asker edebiyatını,
    yerim senin siyasetini…

buraya bırakıyorum, isteyen üstüne alsın, isteyen mektupları okusun..!

tweet serisinde askerlerimizin mektupları da var. sözlük ahalisi size sesleniyorum. inanın hissettiklerim tarif dahi edilemez. askerlerimiz için yer yerinden oynamalıydı. ama beka peşinde koşanlar, meclis sıralarında laf cambazlığı yapanlar iktidarıyla muhalefetiyle kulaklarını tıkadılar. kayıkçı kavgalarıyla gün geçiriyorlar. onlara duyurmak bizim elimizde!

askerlerimiz tek bir gün dahi orada kalmamalı! askerlerimizi kurtarmak için ne gerekiyorsa yapılmalı.
  • kendilerinden söylenmesi istenenleri bir şekilde söylemek zorunda kaldığını bildiğim askerlerdir...

maalesef bir suru insan karsilarindaki pkk adindaki çapulcu gurubunu iyi bir halt sanıyor sözlükte...
    6 arkadaşım şehit düştü bundan on küsür yıl önce... 2 tanesi esir düşüp de kurtulabildi ve kurtulanlardan biri askerliği bitti diye istanbul'a gelince intihar etti "yaşayamam bu acıyla" diye....
    onlar anlattı yaşadıklarını, ilk günlerde uyuyamıyordum... öyle büyük kahpelikler yapılmış ki...aklıma gelince halâ uykularım kaçar, üzerinden 12 yıl geçmiş...
    yazıyorum ki herkes bilsin...
    ve seyret en kötü entryler arasına girecek bu, zira sözlükte bile pkk sempatizanı bir sürü kansız var...
  • astsubayı izlerken gözlerim doldu, adam yutkunmadan konuşamadı. yıllardır çözülemedi bıktım artık bu ülkede yaşamaktan. allah ailelerine sabır versin.
  • “sivil vatandaş” olarak ilan edilen yitirilmiş canlar.

resmi yalanınıza tüküreyim. bütün (güya) muhalefet liderleri de sıra sıra “sivil vatandaş” diye açıklama yapıyor. sanırsın turistik gezi esnasında rehin alınmışlar.

onları artık asker saymadığınızdan onların da haberi var mıydı bari?
  • kurtaramadık, affetmeyin bizi. yıllarca güneşe hasret, bir mağaranın 30 metrekarelik bir odasında yaşadınız. adına yaşamak denirse. sarp yamaçlarında gara diye bir dağın. abilerim, kardaşlarım.

aileleriniz üzülmesin diye videolarda “iyiyiz” diyordunuz ama renginiz solmuş, zayıflamış ve umudunuzu yitirmiştiniz artık. ve kurtarılmayı bekleyerek, güneşe hasretle geçen 6 yıl sonunda huzura erdiniz. ölüm haktır, hepimiz için. ama hikayeniz farklı olabilirdi. kalbimde kocaman bir yara oldunuz şimdi. cennet bahçeleri sizin olsun. affetmeyin bizi...
  • maalesef benimde haberdar olmadığım askerlerdir. vatan millet edebiyatı yapan iktidar ve muhalefet partileri neden bugune kadar bu askerler hakkında hiç konuşmuyor. yazık bana ki benimde bugune kadar bu askerlerden haberim olmadı. elin adamı bir rahip için neler yaptı bizim yaptığımıza bak. bu askerlerin gündeme gelmesi için her gün bu başlığa yazacağım.

edit: şöyle bir haber buldum. konu hakkında duyarlılık gösteren vekile teşekkür ederim.türk askeri
  • bu kadar gündemi takip eden benim bile haberdar olmadığım, herkesin görmezden geldiği türk askerleri.
  • sivil?

asker, polis ve mit görevlileri kaçırılmış....

yıllarca rehin tutulmuş...

haberimiz olmamış...

şimdi başarılı bir operasyon sayesinde. pkk tarafından öldürüldüklerini öğreniyoruz...

başarılı bir operasyon...

başarılı...
  • ne kadar yavşak, kendine milliyetçi diyen sığır var buraya toplanmış.
    la sayın götü oturmaktan kamyon tekeline dönmüş puşt yazar. tırnağı taşa degse isyan eden gavat.
    kargon geç gelse rezillik diye feryat figan eden a-sosyal yaratiklar

ne bekliyor sunuz olm esir askerin intihar etmesini mi ? yoksa esirken kamikaze mi yapsın harakiri mi yapsın ?
    vatan millet edebiyatını geçin olm
    bugün doğuya giden er zorunlu görev ile gidiyor.
    polis, astsubay şark hizmeti için gidiyor.
    pöh, jöh lejyoner asker zaten parası ile gidiyor
    çok ufak bir oran hariç gönüllü giden yok.

adam sizin filmlerden çıkmış kafanız gibi mi haraket etsin.
    tabi ki canını kurtarmaya bakacak ve huylarına gidecek.
    hele onun orda esir olduğunu saklayan bir devlet ve hükümet varken
    senin devletin,hükümetin değer vermiyor esir düşmüş askerine.
    dua et pkk daha infaz etmemiş onları.
    o neden değer versin ki ?

emin olun şuan onların dirisi değil ölüsü lazım devlete.
    aylardır esir olduklarını gizleyen devlet infaz edildiklerini öğrendiği an eline alır davul zurnayi başlar milliyetçileri coşturmayı.

gerçekten milliyetçilik bazen beyni öyle yakıyor ki adam da ne onur kalıyor ne namus.
    resmen adamlar ölsün istiyorlar neden esir düştüler de ölmediler diyorlar.
    muptezel sağcı pezevenklere bak ya.

edit: hala ölsünler daha iyi diyen yavşaklar var.
    ibine o zaman seni tutan mi var ?
    git kurtar onları atanamamış polat alemdar.

edit 2 : onları sağ salim gören ailelerinin mutluluğu yine sağ salim şekilde evlatları ile kucaklaşmaları ile son bulur umarım.
    evet bu ülkeye barış gelsin, ne asker ölsün ne polis ne de gerilla ne de sokakta ki savaşan genç ne çocuk ne kadın hiç bir yurttaş.
    ama emin olun ki barış önünde ki en büyük engel bu askerler neden rehin ölmedi ölse daha iyi diyen şovenist kafalar.
    kutlu badem reyiziniz kendi iktidarı için bir savaş konsepti geliştirdi ve açtığı yoldan bu andavallar da ilerliyor.
    bu ülkede 35 yıldır donen şeyin adı kirli savaştır ve mağduru her daim güç odaklanın feda ettiği anadolu insanidır.
    sizin hastalıklı düşüncelerinizden kurtulduğu an bu memlekete barış ve huzur gelecek.

ayrıca esir olmaları neden bu kadar zorunuza gidiyor ?
    tabi ölü değiller ya arkasından şehitlik, vatan,millet, sakarya şovenizm yapamıyor sunuz
    beyinsiz mahlukat hele bir sor aylardır neden gündemde değil bu esir yurttaşlar
    neden bu hükümet esir düşen askerini, polisini gizliyor?
    neden ölen asker ve polisini ülkedeki asayiş sorununu gizliyor ? belli kitleyi arkasına alarak sözde terörle mücadele adı altında geliştirdigi zulmün başarısız olduğunu gizliyor olmasın ?

ki daha cizre'de esir düşen uzman çavuslar ve polisler hala gündem de yok. kim bilir onlar ne zaman gelecek gündeme.
    devletin ölen askerine, polisine, madencisine,emekcisine tüm yurttaşına ne zaman değer verdi ?
    ölen öldü kalanlar zulüm çekmeye devam
    soma ?
    ermenek ?
    gezi ?
    roboski ?
    maraş, çorum , sivas ?
    cizre, silopi, sur ?
    faili meçhuller, köy yakmalar ?
    her yıl hiç yere ölen binlerce emekçi ?
    12 eylül , işkenceler ?
    6-7 eylül ?

hangi gün bu devlet hesap sordu.
    adalet sağladı ve insanları hukuka inandırdi
    bu işin doğusu, batısı, kürdü veya türkü veya alevisi, sunnisi yok.
    bu devlet sistemi ceberrut ve zulümkar.
    hangi hükümet gelirse gelsin onlarda kendi sistemini ve vesayetini kuruyor.
    bu sistem hepimizin düşmanı.
hesabın var mı? giriş yap