• polis askerden hiç bir şekilde güçlü olamaz, bir kere polisin elinde tank yok f-16 gibi savaş uçağı yok kobra helikopteri yok. bu saçma bir karşılaştırma olur.
  • güçlü olan halk idi. polis falan görmedi birçok yer.
  • saçma bi karşılaştırma. biri iç güvenliği, asayişi sağlamakla sorumlu, diğeri özellikle dış olmak üzere büyük çaplı tehlikeleri engellemek üzerine kurulu.(jandarmayı çıkarırsak).
    ama bu akp hükümetinin polisi asker karşında adım adım güçlendirmediğini inkar edemeyiz. bugünler içinmiş demekki. ama olası bir dış saldırı da (ışid, rusya vs) polis de halk da pert olur. askerin farkını orada görebilirsiniz. bu güvenlik güçlerinin hepsi milleti korumak, can güvenliğini sağlamak için varlar. horoz dövüştürmenin alemi yok. tsk'ın bir kısmı darbeye girişti diye ordu düşmanı olmanında alemi yok. polisle halk yetcek olsaydı, yıllardır milyarlarca tl'yi boşa savurmazdık.
  • pmyo'dan polis olmuş lise mezunu cahil comarlar ve hayatını orduya adamış, çok özel eğitimlerden geçmiş bordo berelilerin kıyaslanmasıdır.
  • `sözlükçü anti tayyipçilerin darbeci kılığına girerek meydanlara çıkması`
  • tank topunu yiyene kadar futbol topunu balyoz zannetmek..

tank topu atılsa ortada ne toma kalırdı ne de polisin kullandığı zırhlı.
    hava hakimiyetinden bahsetmiyorum bile..

polisin askerden tek üstün olduğu nokta operasyonel olmasıdır. o da karşısındaki askerin niteliğine göre değişir. 8 özel harekat polisi ile 8 sat komandosunun yapabilecekleri farklıdır. coğrafya ya göre hakimiyet değişir.

not: poliste askerde bizimdir. böyle bir karşılaştırma yapmak bile bence gereksizdir.
  • gereksiz karşılaştırmadır normal şartlarda profesyonel büyük çaplı bir darbe girişimi olsaydı polis direncini düşünmek dahi istemezdim çünkü polisin mühimmatı şehir içi çatışmaya olanak verir ve her polisin sınırlı sayıda mermisi vardır.oysa askerin mühümmatı malumunuz tank savaş uçağı roket atar vs.. yani normal karşılaştırma olmamış bu absürt bir karşılaştırma olmuş .allahtan olası bir darbe başarısız oldu
  • evet, polis öylesine güçlü, öylesine kudretli ki, her yerde önce halkı öne sürdüler...
hesabın var mı? giriş yap