• crypto dünyamda ilk aşkım, ilk göz ağrım. ilişkimiz monotonlaştı, tepkilerini geç veriyor. emirlerimi dinlemiyor. mesajlarıma(ticket) cevap vermiyor. yerini başkaları dolduruyor artık. aldatıyorum da denemez, neticede ihtiyaçlarıma duyarsız. fakat dış güzelliği hele hele gece modumuz hala hafızamda dün gibi ve hala bedenimi sarsıyor onun gibisi de yok. özledim ama elbet unuturum. kimleri neleri unutmuyoruz ki.*
  • tartılı ortalama maliyet yöntemine geçse işimizi hayli kolaylaştıracak borsa sitesi. her seferinde ne kadara almışım, şimdi ne kadar diye bir bir bakmak yerine bu yöntemle kar/maliyet oranını toplu halde görmeyi sağlayabilir.
  • iki saatlik araştırma sonucunda edindiğim bilgi: buradaki neredeyse tüm coin tiplerini bir cüzdana toplayabileceğimiz bir uygulama sadece android'de var, ios için tek tek wallet uygulaması indirilmesi gerekiyor.
    ilgili şirket ios üzerine çalışıyor.
    bulduğum android uygulaması coinomi. ancak kesinlikle bana güvenip indirmeyin.

reddit'de dönen başlıklarda bir iki site önerisi var. oralarda 7-8 conin'e wallet desteği veriliyot gördüğüm kadarıyla.
  • poloniex robot kaynıyor. satarken senin girdiğin rakamın bir sayı altına anında emir giriliyor. dolayısıyla satamıyorsun. en sonunda en yüksek veren alıcıya satmış oluyorsun. aynı şey alırken de geçerli. iyice bıktırdı.
  • ufak tefekten başladığım ve trollbox unu keyifle takip ettiğim crypto para ticaret platformu. tüyolaşmak isteyenler yeşillendirsin lütfen.

edit : şu ara çok sıkıntılı. hem çeşitli ibnelikler yapıyor hem de yoğun ddos var diyor. ben polodan çıkıp bittrexe geçtim. polo kadar büyük ve hızlı değil ama en azından sıkıntısız. size şuraya gidin diye bir tavsiyede bulunamıyorum maalesef, bu piyasa çok karışık :)
  • circle satın almış. ilk çıktığında bana 5 usd değerinde btc verdiydi circle bak. noldu acaba bi bakıyım.

5 dkk sonra ek: 0.02098548 btc duruyormuş ak. hahaha.
  • gayet kullanışlı, basit bir yapısı var. bazı coinler için bittrex'e de göz attım ama çok karmaşık geldi.

şimdi link veremiyorum, youtube'da alp ışık adında ki arkadaşın çok güzel şekilde anlattığı içerik videosu da var poloniex'in.

öğrenme amaçlı 35 döleer ile girdim, al sat yapıyorum ama murphy kanunları gereği hangi coini alsam düşüşe geçiyor :) sayesinde bollinger bandı, formasyon, pump/dump falan baya bi terimi de öğrendik.

çoğu kişinin de dediği gibi taktik maktik yok bam bam bam.
  • henüz ülkenizle artık çalışmıyoruz epostası almadığım borsadır.
  • ölçeklenmeyi beceremediğinden yavaş yavaş yok olan borsa. sağda solda "poloniex batıyor mu" haberleri görmeye başladık bile.

hiçbir gereksinim olmamasına rağmen pasaport ve fotoğraf istemelerini geçtim, gönderileni onaylamaları bile 1 haftayı bulabilmekte artık.
  • poloniex kullanmayın, reddit te açıp iki dakika ilgili konusuna bakın, zaten beyniniz evrimsel yaşama içgüdüsüyle otomatik hafızanızdan siler öyle bir yeri.

üstteki arkadaşla alakalı, komisyonlar binde 25 olsa duramazsın, o onbinde 25 dir veya 15 dir.

yaptığın tüm hesaplar yanlış oluyor bu yüzden,

birde dünyada 2200$, btcturk'de 2700$ ne la, kaç ay öncesinde yaşıyorsun sen dostum ?

edit: sen bana btc 'de 500$ farkı bırak, gdax, polo, bitfinex gibi büyük borsalarla, herhangi bir türk btc borsasında 250$ fark olan yer göster, sana arbitraj gelirimin %50 'sini koşulsuz vermeyi kabul ediyorum.

türk borsaları vs yabancı borsalar üzerinden arbitrajdan para kazanmak filan yok artık olsa olsa %2-3 kazanırsınız, o da btc gibi bir çırpıda %2 inip çıkabilen bir para birimi için büyük risk.
hesabın var mı? giriş yap