• cumle icerisinde: you stupid prick
    anlami: seni bes para etmez gerizekali boktan adam allah tependen baksin
  • emre belözoğlu tarafından dilimize dingil olarak çevrilen kelime
  • en popüler cümle içi kullanımlarından biri de şu kültleşmiş cümlededir;
    "any of you fucking pricks move, and i'll execute every motherfucking last one of you"
  • emre belözoğlu'nun; ''kutsalıma laf etti bende ona karşılık f nokta nokta pürüg dedim'' diye basın toplantısında sarfettiği kelime.
  • emre belözoğlu'nun dudaklarını birleştirmeden söyleyebildiği kelime.
  • obama'ya e-mail atıp onun hakkında bu kelimeyi sarf ederseniz abd'ye girmekten ömür boyu men edilirmişsiniz. (bkz: luke angel)
  • medyada obama ile ilgili çıkan haberlerde "p...t" şeklinde sansürlenerek yazılan kelime. he mnskym hepimiz süper ingilizce biliyoruz da siktiğimin kelimesini siz "p...t" diye yazınca hemen anladık "aaa vay terbiyesiz" falan diye de tepki verdik. ulan bütün gazetelerde de aynı ha, hepsi "p...t" yazmış. sabah beri düşünüyorum ne olabilir diye. kelimenin ingilizce olabileceği de aklıma geldi ama acaba pezevenk mi yazacaktı da yanlış mı yazdılar falan dedim yok, hepsinde aynı. http://twitpic.com/2octu9
  • (bkz: pinprick)
  • ingilizce tam karsiligi penis olan ama argo dilde karsiligi denyo olan kelime.
    hatta eminem'in the way i am'inde adam der ki: "i can be a prick"
  • medya hangi sözlüğe başvuruyor bilmiyorum ama türkçesinin puşt olduğunu hiç sanmıyorum. bizim lavukun gerçek anlamı* değil de yaygın anlamı* daha iyi karşılıyor sanki.
hesabın var mı? giriş yap