• 1303 puanla hilesiz, hurdasız, top çevirmesiz 115. sırada veda ettiğim konami'nin futbol oyunu. gerçi pes 20'yi gördükten sonra bir süre daha devam ederim sanırım. zira yeni oyuna 409 tl vermek gibi bir niyetim yok, fiyatı düşene kadar 19 takılmak en mantıklısı gibi duruyor.
  • yeni oyunun çıkmasına az bi süre kala zaman öldürmelik keyifli maçlar arayan oyuncuları beklerim yeşile.
    tanım: güzel top oyunu simülasyonu.
  • ps4 için düzgün bir stadyum bulamadığım oyun. hangi stadyumu seçsem sahası patates tarlası gibi, iğrenç bir görüntü var.
  • hayatı bir yıl geriden takip edenler kulübü üyeliğimin yüzünü kara çıkartmayarak yeni edinebildiğim oyun.
    sanırım ben gelene kadar herkes 2020 versiyonuna geçiş yapmış olacak ki online oynayacak kimseyi bulamadığımdan ana lig üzerinden kendime küçük çaplı eğlenceler yaratmaktayım.

oyuncuların kendilerini yere atıp sarı kart yemelerini ekstra beğendiğim ancak pes ekibinin içerisinde bir adet erzurumlu kardeşimizin olduğunu düşündüğüm oyundur aynı zamanda. zira erzurumspor ne zaman karşıma çıksa barcelona gibi oynamakta.

neyse, benim de siz sevgili suserlere sormak istediğim bir sual var. ana lig oyuncu transferi sırasında genç oyuncuların serbest kalma bedellerini mümkün olduğunca yüksek tutmaya çalışıyorum ki aç gözlü çakallar elimden kapmasın. ancak bir de bu bedeli hiç seçmeme opsiyonum var acaba o mu daha mantıklı yoksa alabildiğine yüksek bedel mi bilemiyorum. sözleşmede bir bedel olmazsa mecburen benimle pazarlık etmek zorundalar mı yoksa bedelin yüksek olması daha mı mantıkli? bu konuda siz sevgili suserlerden nirvana seviyesinde aydınlanma bekliyorum.
  • master lig’de %99 hızlı geç , %1 kendim maç yaparak 2050 li yıllara vardık. oyuncularım bikaç defa emekli olup yeniden gelince ufak bir kadro yapmak iyi gider. 11 + 11 şeklinde ...

diziliş 4-1-2-3 (4-1-2-2-1)
    oop : oyuncu ortalama puan kısaca toplam güç, en yüksek görebildiğim...

kale : buffon 101-102 (açıkçası kaleciniz zaten ilerleyen yıllarda +90 a her türlü geldiği için önemi bence aşırı değil)
    sol bek : marcelo uçuyor 101-102 ( kolarov veya a.telles)
    sağ bek : dani alves bambaşka bir olay 105 (kimlich 100 civarı)
    stoper : t.silva 103-104 , ramos 102 (boateng/hummels 98-100 arası)

dos ya da stoper emre belözoğlu işin feriştahı 102-103

ofansif os : xavi 105 - joaquin 104 - james rodriguez 104 - david silva 104 ( hepsi apayrı olay ama xavi def ve ofans olarak ultra üst düzey, james ve joaquin gol makinesi, silva komple oyun kurucu )

kanat veya forvetler :
    sol kanat c. ronaldo için yorum yok , eze eze oynuyor 104 (l. ınsıgne kedi gibi adam kıpır kıpır şut hız çalım aklınıza gelebilecek herşeyin bir fazlası)
    sağ kanat ıago aspas 102 , abartısız ronaldonun sağ kanat versiyonu akılalmaz skorer bir oyuncu
    st veya gizli forvet : agüero zaten son nokta +100 güç keza tevez de aynı seviye acayip birer gol makinesi ikisi de.

birçok oyuncu zaten sizinle uzun süre takımda olunca +95 güç seviyesini geçiyor, messi neymar vs gibi oyuncuları yazmamam genellikle pes serilerinde tercih etmediğimdendir.

ayrı bir parantez açmak gerekirse hızlı geç modunda yaptığım maçlar sonucunda ronaldo 19 ya da 20 sezon toplamında 1200 gol 400 asistlik bir katkı sağladı.

kısa ve son not olarak : 2-3 sezon oyunda en üst düzey eze eze oynayan futbolcuların başında ronaldo ve xavi geliyor , onların bir tık altında ise aspas emre ve j.rodriguez geliyor.

master lig’in en kötü tarafına gelecek olursak da yaklaşık 8-10 sezon sonra sürekli kazanıyorsunuz ve paranız sonsuzluğa,sınırsızlığa doğru gidiyor...
  • satın almadan oynayabileceğim bir yolu yok mu diye merak ettiğim oyun. pubg lite gibi bir şeyi yok mu bunun? ya da ucuza satın alabileceğim bir yer, bir yöntem? yardım et sözlük

edit: pes 2019 lite varmış, deans nickli yazar söyledi sağolsun. indirdim oynuyorum.
  • lite sürümü indirilerek ücretsiz bir şekilde oynanabilmektedir. tabi yalnızca online kısmı. ancak, tüm etkinlikleri bittiği için myclub'ta sıfırdan güzel bir takım kurmak şu an için zor biraz. yakında pes 2020 lite sürüm çıkacak diye bekliyoruz.
  • 1,5 sezon master league oynadıktan sonra gözüme çarpan detaylar. oyun pes 5'in gerisinde maalesef. oldukça scripted. neyse detaylara geçeyim.

derby county'i aldım 1 sezon champions'dan sonra pro zorlukta preimere'e şampiyon olarak yükseldim. ama :

1 - slider mı var ben anlamadım 1,5 sezon boyunca ne penaltı aldım nede penaltı verdim. sarı kartlar çok az ve 1,5 sezon boyunca hiç kırmızı kart olmadı. gerçi bu durumlar fifa serilerinde de benziyor
    2 - korner atışlarında eğer özel taktik kullanmazsanız 5-6 tane script var ve senaryo bunun üzerinden gelişiyor top hep o noktalara gidiyor ve yarı alanın ortasına gittiği durum var mesela hep yukarı taraftaki taç çizgisine doğru heh rakip adam kıoşup topu alıyor filan.
    3 - 1,5 senedir takımda ciddi bir sakatlık dahi olmadı. 3-5 maç 2 oyuncu kaçırdı o kadar.
    4 - momentum var biraz zaman zaman da karşı koyabilyorsun rakip prese başladı mı bilki momentumu aldı arkasına ve bazen o kadar hızlı bir şekilde sonunca gidiyorlarki savunmak imkansız.
    5 - top fiziği fifa'dan iyi. kafa topuna çıkma animasyonları bayağı sorunlu. defansın içinden geçip topa vurma olayları sıkıntılı. ama sonuçta futbol gibi bir sporun simüle edilmesi başlı başına bir sorun. ama gene de bu faul, kart ve penaltı olayları daha gerçekçi olmalıydı.
  • playstation plus üyelerine aralık ayı bonus oyun.

temmuzda vereceklerdi, son dk. iptal etmişlerdi.

şimdi aralık ayına koymuşlar.

https://store.playstation.com/…_00-psb0070000000000

edit: yanlış alarm. bedava falan değil.
  • ps oyuncularına yeni ücretsiz dağıtılmış oyundur. xbox oyuncuları 2020 versiyonunu ücretsiz oynamanın tadını çıkarıyor. yinede ps plus için büyük başarı.
hesabın var mı? giriş yap