• dünyanın en iyi kadrosunu oluşturabilmelerine rağmen, takımdaki oyuncular arasındaki rekabeti engelleyemeyip koordineli bir oyun yakalayamamalarıdır.
  • kültür ve ruh arkadaşlar. para size muhteşem kadrolar getirebilir, muhteşem oyuncular da getirebilir, muhteşem bir teknik ekip de getirebilir lakin para size ruh ve kültür getirmez. o yüzden neymar, mbappe, messi gibi dünyanın all star dediğimizde ilk 5'te yer alacak 3 oyuncuya sahip olsan bile o ruhu ve kültürü oluşturamadıktan sonra problemler her daim peşini bırakmaz.
  • neymar‘ı liderlik özelliği olan bir futbolcu zannetmeleri.
  • şampiyonlar ligi dışında bir rekabetle karşılaşmamaları. fransa ligi ne yazık ki böyle bir yıldızlar kadrosunu motive edemiyor, dinç ve istekli olmayan oyuncular da haliyle takım ruhunu oluşturamıyorlar ve şampiyonlar ligine gerçekten isteyerek asılamıyorlar.
  • kolun bozuk olmasıdır.
  • bence ligten ziyade kadro mühendisliğidir. messi-mbappe-neymar üçlüsünün arkasında veratti dışında, paredes-gueye-herrera--danilo gibi vasat adamlarla modern futbolda bırak şampiyonlar ligini ,rennes'i bile zor yenersin .bu adamlara sürekli top getirecek teknik ve dirençli futbolcular lazım.öndeki üçlü zaten savunmaya yardıma dönmüyor, pres yapmıyor. orta üçlü dediğim gibi yetersiz. en önde isterse messi-cr7-r9-maradona-pele beşlisi bulunsun savunmayla hücum arası bağlantı kuramıyorsan siki tutmaya mahkumsun.bu kadro düzeni anca fifa veya peste şampiyon olursun.
  • onun arabası var, güzel mi güzel
    şoförü de var, özel mi özel
    bastı mı gaza, gider mi gider
    maalesef ruhu yok
    onun için, hiç mi hiç şansı yok
  • çok fazla egonun bir araya gelmesi. daha 20 yaşındaki mbappe lavuğu "ben oldum" havalarında geziyor. oyundan erken alındı diye tuchel gibi genius bir adama atarlanıyor. https://youtube.com/…orts/t6hadqgmaq0?feature=share

leonardo gibi beceriksiz yönetim de böyle burnu havada oyunculara laf edemiyor, hocayı şutluyorlar.
  • fransa liginde yer alıyor olması
  • takımdaki hiçbir futbolcunun çocukluğunda psg'de oynama hayali kurmamış olması.
hesabın var mı? giriş yap