• 80'lerin ve 90'ların türkçe şarkılarını çalan, yeni açılmış bir internet radyosu. kesintisiz ve reklamsız yayın yapıyor. arada bir edi ile büdü'nün sevdiğim sayı altı gibi unutulmaz diyaloglarını ve voltron'ın giriş müziğini dinleyip "yaşlanıyor muyum yoksa" diye hafif panikliyorsunuz. ama sonra mesela ayşegül aldinç'ten hoppa şarkısı çalmaya başlıyor. "oof ne güzel şarkıydı bu ya" diyip kendinizi şarkının güzelliğine bırakıyorsunuz...

http://www.radyodejavu.com/
  • şahsen en çok ihtiyaç duyduğum radyo buydu. dört gözle internet yayının yanında normal radyo yayınına başlamasını da bekliyoruz.
  • geceye yavaş yavaş adım atılan şu saatlerde; üst üste seni bana yazmışlar*, şımarık*, tamam sustum*, hatıralar*, bana biraz aşktan söz et* ve tutunup kendime* çalarak hiç de iyi yapmamış radyodur.

insan insana yapmaz bu eziyeti be kardeşim.

büdüt: bunların üzerine bir de ankara'dan abim geldi çalındı, pek reva oldu.
  • an itibarıyla dinlediğim über radyo... ne güzel komşumuzdun sen fahriye abla...
  • 90'ların muhteşem şarkılarını çalan harika radyo. eğer 90'larda ilk aşklarınızı yaşamaya başladıysanız pat diye çıkan, hafızanızın çok gerilerinde kalmış şarkılarda resmen irkiliyorsunuz.
  • dinlemeyen kalmasın.
    (hani hâlâ buraları okuyan badimiz varsa diye.)
  • kışlık montun cebinde para bulmak gibi. biraz ıslanmış, buruşmuş ama bakkala gidip max alınır.

youtube'da ard arda nostaljik şarkı dinlemek gibi değil bu. çünkü şarkı bittiğinde yorumları okuyup bugünü yaşadığınızı farkediyorsunuz ya da biliyorsunuz. ama radyoda sürekli bir şekilde çalınca yine o zamanlarda yaşıyormuş gibi hissediyorsunuz. evde kendi kendime saklambaç oynarken buldum kendimi, sobeleyince paradoks oldu tabi.

dinledikçe gençleşiyor, neden bugünlerde hiçbir şeyi aklımda tutamadığımı daha iyi anlıyorum. hafızamın yarısı 90'ların şarkılarıyla doluymuş meğer.

sitenin arayüzünü değiştirmişler, daha iyi olmuş. ancak, flash'ta çalışan player'yın ara yüzü ise hala çok kötü; özellikle de ses açma kapama. hep ters tarafa dönüyor.

onun dışında birkaç öneri listeleyeyim, belki okuyan, önemseyen olur.

- dj olabilir en azından prime time'da.
    - 90'lardan sanatçılar konuk edilebilir.
    - sitede kalıcı bir 80'ler ve 90'lar top 20 listesi var. o aylık, oylara göre değişen bir dinamizm kazanabilir.
    - yayın arasında günümüzden reklamlar olmaması süper böyle kalmalı. reklam eklenecekse; markalarla anlaşıp eksi reklamları döndürülmeli ya da yenilerine nostaljik bir tat katılmalı. belki de, reklam alınacaksa sadece site üzerinde kalmalı ve yayın arasına sokulmamalı.
    - paypal'la bir bağış (donate) hesabı oluşturulabilir iyileştirmeler için. zira bu radyoyu dinleyen ve dinlemek isteyenlerin çoğu şimdinin iş güç sahibi insanları, atarlar 3-5 neyse.
  • mümkünse normal radyo yayına geçmesini dilediğim $ukela internet radyosu. inanır mısın bazen arabada uzun uzun süren yalnız yolculuklarımda böyle sıcak şarkıları mumla arıyorum. şimdi ki soundlar çok re re rö.
  • elimde olsa fm bandında frekans tahsisi için sponsor olacağım radyo. hani şöyle arabada falan da dinleyelim rahat rahat diye.

o derece keyifli, o derece enfes. helal olsun.
  • muzik hafizasini calistirarak insani zaman yolculuguna cikartan, nefis internet radyosu.
hesabın var mı? giriş yap