• raki icme adabi soyledir, boyledir diyen tipler.
  • cep telefonu..iki duble rakı içeceğiz 30 fotoğraf 50 story atıyor anasını satayım.iç içeceğini siktir git sokayım şovuna.
  • (bkz: meze sikici)

bunlar ne rakıdan içer, ne de konuşur, zaten ortada ayık kafayla dahil olabilecekleri bi muhabbet de yok malum. muhabbete girince sikko sikko konuşur, e haliyle "sen ne diyon la yapraam?" tarzında bakışlara maruz kalır.

bunları yapamadığı yetmezmiş gibi, masadaki kızarmış ekmeğe yumulur, sonra kalamarı indirir mideye, ikinci kalamarı söylersin onu da sikertir. haydariden bi çatal alırken diğer eliyle de basar ekmeği cızlamaya. ağzı bi dakka boş kalmaz bu ibnenin. "mözölör çök gözöl könkö bök böndön dö yöyön." diyip durur ağzından yağları akıta akıta piç.

ulan masada yicek meze mi bıraktın pezevenk!

anlatırken tiksindim, ne leş adammışsın sen be!
  • “rakı içme adabı” diye kafa siken, can sıkan insanlar. yok rakıyı şalgamla içeceksin, yok sarımsaklı mezeyle içeceksin, yok yoğurtlu meze olmazsa olmaz. müzeyyen senar dinlemek şart, zeki müren dinlerken içilmeli. kadehi tutuşun şöyle olmalı… amın feryadına bak. istersem, rakının yanında ananaslı pizza üstüne ketçaplı spagetti döker öyle yerim. kadehi de iki elimle kahve kupası tutar gibi kavrar, içerken de lambada dinlerim. sikik…
  • hadron çarpıştırıcı.
  • adabı vardır rakı içmenin diye söze giren, her bokun fotoğrafını paylaşıp instagramda paylaşan tipler.
  • her boku rakı masası kültürü bla bla bla diye bir ritüele dönüştürmüş tipler.

yok şurasından vuracaksın abi, yok şöyle tutacaksın abi, yok buzu şöyle.

sikik, rakı içeceğim, neden? kafam güzel olsun diye. tören mi yapıyoruz lan, askerde miyiz de kurallarıan göre takılayım. bunlar böyle yaptıkça inadına en pis içiş moduna geçiyorum. mezeye falan dadanıyorum. aa bunla içilmez dedi mi dalıyorum ona. göt. git lan evde kendin iç.
  • masanın topluca fotoğrafını çekip, altına "yine mi güzeliz, yine mi çiçek?" yazarak instagramda paylaşan arkadaş bunların başında gelir.. bitmediniz yemin ederim..
hesabın var mı? giriş yap