• olursa bu kez gerçekten deliririz milletçe.
  • normalleşme süreci ile ilgili haberlerin pompalandığı şu günlerde olması muhtemel görünmeyen yasaktır.
    verilerin aynı şekilde seyretmesi halinde bayramın 2 ve 3'üncü günlerinde yani pazartesi ve salı günlerine tekabül eden günlerde bile sokağa çıkma yasağı uygulanmayacağı düşüncesindeyim.
  • beni ciddi derecede etkileyeceği için bunu yapıp yapmayacaklarını uzun zamandır düşünüyordum çünkü bu durumda ailemi görmeyeli 1 yıla yaklaşmış olacak... süper:( ama sağlık olsun. doğru olan bu olur.

edit: birçok yazar iyi dileklerini belirten mesajlar atmış. teşekkür ederim, var olun.
  • akp genelbaşkanı "çifte bayram yapacağız" demişti.
    kurban ve ramazan bayramlarını beraber kutlanabilir. 2 gün ramazan 2 gün kurban.
  • kesinlikle ve kesinlikle olması gerekmiyor.
    bayram, aile ziyaretleri ve dayanışma için çok önemli bir zaman dilimi.
    eğer sokağa çıkma yasağı olursa çok ciddi bir kültürel erezyon türkiye halklarını bekliyor demektir.
    zaten vatandaş, gideceği yada gitmeyeceği yeri bilen bilinçli bir eğitime sahiptir.
  • son bir sabır, sonrasında açılacağız denilerek yapılabilir. öyle de yapacaklarını düşünüyorum. aslında fena fikir de değil lakin şöyle bir sıkıntı var bence. insanımızda bu yasakların sonrasında oluşan patlama, sanki daha çok zarar veriyor mevzuya. normal takılsak daha dikkatli olacakken, yasaklar sonrası dengeyi kaybediyoruz. burda kendimi de ayırmıyorum. pazar yasak sonrası kendimi zor attım dışarı sahura kadar. garip bi psikolojimiz var. onu da göz ardı etmemek lazım. her ülke her millet farklıdır.
  • olur da yasak olursa bayramın son günü dışarı çıktığımda bülent serttaş gibi savunacağım kendimi "doğum günümdü" diyeceğim
  • olması gerekendir
  • olması gerekendir yemez kardeşim veya kültür geyiklerine kanmayın bir bayramda ninenin elini öpmedin diye kültür kaybı yaşamazsın.

eğer virüse darbe vurmak istiyorsak bundan güzel fırsat bulamayız. hastalığı bir def edelim ticaret patlaması yaşayacağız zaten şurada 1 ay daha dişimizi sıkmamız gerekiyor.
  • en son paragrafta şu an gündemde yok demiş, o zaman sen neden yazıp milleti galeyana getiriyorsun amk kamili.

bu adam kadar boş beleş adam çok az vardır piyasada...
hesabın var mı? giriş yap