şükela:  tümü | bugün
 • bağdat caddesi'nde bulunan ve sahibinin milyonlarca dolarlık vurgun yaparak ortadan kaybolduğu galeridir. sahibi de 26 yaşındaymış.

  araçlarını satması için kendisine teslim ederek vekaletname çıkaran kişilerin araçlarını bir kaç gün içerisinde değerinin çok altına satarak topladığı paralarla ortadan kaybolmuştur.

  özellikle sahibinden.com'u takip eden birisi olarak geçen hafta vitrin'deki tüm ilanların %60'ından fazlası (çok şaşırarak saymıştım geçen hafta ama unuttum tam oranı) bu adamın ilanlarına aitti. ben bile işkillenmiştim "noluyor lan, batan geminin malları gibi" demiştim. hatta bir kaç tane lüks aracın fiyatı ederinin altındaydı. "ah ulan sermaye olacaktı ki alıp bunu satışa koyacaktım" demiştim. meğerse vurgun yapmış.

  http://www.haberturk.com/…r-gunde-kayiplara-karisti
 • kadıköy bağdat caddesinde lüks otomobil satışı üzerine uzmanlığı bilinen bir galeri sahibi bir günde elindeki araçları satarak kayıplara karıştı. araç sahipleri galericinin peşine düştü
  istanbul kadıköy'de lüks araç satışıyla tanınan otomotiv galerisine pazartesi akşamı gelenler büyük şokla karşılaştı. bağdat caddesi'ndeki yerinden acıbadem e-5 kenarında yeni yerine 3 ay önce taşınan galeri kapalıydı. galerinin 26 yaşındaki sahibi m.g'ye kimse ulaşamadı. lüks araçlarının satışı için m.g'ye vekalet veren onlarca galerici şaşkındı.

  onların anlattığına göre 3 yıldır satışlarına aracılık eden ve paralarını zamanında vererek güvenlerini kazanan m. g bu kez telefonlarına çıkmıyordu. çekleri de karşılıksız çıkan çok sayıda galerici hava karardıktan sonra galeriye geldi. vekalet verdikleri lüks araçlarını galeride bulanlar şanslıydı. anahtarı olanlar arabalarını götürdü. olmayanlar çekicilerle otomobillerini aldı. araçları satılanlarsa şansızdı. iddiaya göre aynı gün çevredeki galericilerden yaklaşık 50 lüks otomobili, satış için toplayan m.g. çoğunu değerinin altında sattı. topladığı paralarla ortadan kayboldu. satamadığı lüks araçları da galeride bırakıp, kayıplara karıştı. mağdurların bazıları bugün kapısına kilit vurulan ve tamamen boş olan galerinin önünde toplandı.

  "parasını dakikasında veren vatandaştı"

  m.g'yi "dakikasında parayı veren bir vatandaş" olarak tanımlayan galerici süleyman öztürk, "en az 2-3 trilyon para toplamış o gün. benim kaybım da 600 bin lira civarında" dedi.

  "adam vurgunu yapıp çekip gitmiş... polise haber versek olmaz"

  pazartesi günü araçların satışı verdiklerini söyleyen bir diğer galerici muhammed sarıgül de yaşadıklarını, "haber geldi, 'çek yazıldı' diye. 'işyerinin önüne gidelim' diye haber geldi. bir geldim, bağdat caddesi'nden daha kalabalık. adam yüz yılın en büyük vurgununu yapıp, çekip gitmiş" diye anlattı.

  2.5 milyon tl kaybının olduğunu söyleyen sarıgül henüz adli makamlara başvurmadıklarını söyleyip, "500 bin liralık arabayı 300 bin liraya satmış. bekliyoruz. polise haber versek olmaz. ya çizik atacağız üzerine ya da paramızı alacağız" diye konuştu.

  arabaları kurtaranlar götürdü

  pazartesi akşamı galeriye gelip araçlarının peşine düşen esnaflardan karaoğlu da, "apar topar diğer mağdur esnaf arkadaşlarla buraya geldik. burada müthiş bir kalabalıkla karşılaştık. arabası olanlar anahtarlarıyla arabalarını aldılar buradan. satışını verenler zaten yandı. anahtarı olmayanlar da çekicilerle araçlarını alıp götürdüler buradan" diye konuştu.

  mimar da mağdur

  mağdur olan sadece galericiler değil, lüks otomobil galerisinin iç ve dış tadilat işlerini yapan mimar tekin tombul da bugün kapalı dükkanın önündeydi. yaklaşık 250 bin lira harcadığını, kendisinin de bulabildiği malzemeleri alarak götürdüğünü söyleyen tombul, "herkes arabaları götürüyordu. biz de kendimizin yaptığı masaydı sandalyeydi onları aldık. ben haberi aldığımda direkt kendisini aradım, telefonlar kapalı. ulaşılamıyor. o gün ciddi satışlar yapmış. 50 tane araba satıldığı söyleniyor. evinin satışını yapmış ondan sonra sırra kadem bastı. burada herkes gibi biz de dolandırıldık. öyle bir güven arz etti ki, bütün mobilyalar ithal, bir tane koltuğa biz 10 bin lira para verdik. bir tane bibloya 5 bin lira para verdik. bu tek başına birçocuğun yapacağı şey değil, bence bu bir şirket" şeklinde konuştu.

  kirasını zamanda ödemiş

  galerinin bulunduğu dükkanın mal sahibi ilhan kurt ise kayıplara karışan kiracısından memnundu. kirayı zamanında ödediğini ve hiç aksatmadığını söyleyen kurt, "bir süre bekleyeceğim, gelmezse tahliye isteyeceğim" dedi.

  "80 milyon dolandırdı"

  birbirlerinden habersiz çok sayıda galerici toplam sayısını bilmedikleri lüks araçlarının satışını m.g'ye verdikleri için kayıp paranın ne kadar olduğu kestirilemiyor. dolandırılan paranın 40 milyon olduğunu söylen de var, 80 milyon diyen de..

  donanımhaber
 • yakalanmıştır.