• ranch sos aslında sos değildir. patates, ranch sosun yanında yenen bir şeydir. yani ranch'e patates banılmaz, patatesler ranch'i o kabından alabilmek için bir araçtır...
  • öğrenci evi kıtlığında bi sabah uyanıp dolapta bulduğum tek yiyecektir. bu böyle üst üste 2-3 gün tekrar edip, kahvaltıda bayat ekmek ve sos yiyince, ayın ilk 15 günü parayı burger king'e yatırdığımızı kavramış oldum. o gün bize gelen bi arkadaşım 'geçen sabah uyandım evde sadece ranch sos vardı, bayat ekmekle onu yedim' diyince 1. dumuru, bir ara bizim evde kalan bir arkadaşımın da aynı sıralar 'geçen gün sizin evde sadece ranch sos ve ekmek vardı, onlarla kahvaltı yaptım' demesiyle 2. dumuru yaşadım. burger king'in hayatımızda çok yer kapladığını düşünüp vazgeçtim ki, anne evinde buzdolabında bu soslardan görene kadarmış. sonrasında kalan tek ranch sosu yiyince, kardeşimin 'ya sabah ben kahvaltıda onu yiyecektim' diye pöykürmesiyle anladım ki bu şey aslında sos falan değil, kahvaltılık.
  • valla, burger'ın o kötü patateslerini bile cazip kılabilen bir sos.
  • sarımsaklı mayonezle beraber yanlış kişilerin elinde canavara dönüşebilecek yedirgeç.
  • söylemesi ayıp, patatesi buna banıyorum. patates bittikten sonra dibinde kalmışsa eğer hamburger ekmeğinin* kalanıyla ufacık kutucuğu silip süpürüyorum, pir-ü pak ediyorum.
  • burger king'in en güzel ürünü. hem de bedava.

edit: artık bedava değil. lan alın mayonezi bana ranch verin diyorum olmaz diyorlar.
  • ilk tadıldığında bu ne lan bozuk yoğurt gibi garip bişey dedirtir, ama yemeye devam edersiniz. bi süre sonra bakarsınız ki müptelası olmussunuz. söyle birsey de var, sadece fastfood değil baska yiyeceklerin yanında da arıyorsunuz.

ama sevmeyen sevmez o ayri
  • bildiğin haydarinin yandan yemişi.
  • burger king - calve işbirliği ile dört yıl sonra sonunda 250 gramlık büyük boyutuyla satılmaya başlanmış, benim için günün en mutlu haberi olmuştur.
  • burger king'e bağımlılık sebebidir. şaka falan değil resmen bağımlılık yapar. hatta öyle çok seversiniz ki olmadığı zaman sipariş vermeden çıkarsınız. yani eskiden öyleydi. şimdi de paralı oldu, saçma oldu falan ama her gittiğimde bu sosu bulabilecek olmam ayrı bir mutluluk veriyor bana. bir de burger king zaman zaman bayat hamburger ekmeği verme geleneğinden vazgeçerse tadından yenmeyecek.
hesabın var mı? giriş yap