• fragmanında gördüğüm tükürük sahnesinin çok net jim carrey'in filmi ace ventura'dan (budala dedektif) arak olduğu film.
  • arkadaşlar ısmarladığı için gittiğim filmdir. yarısından çıktım. beğeni düzeyim çok seçici değilim ama gitmeyin beğenenle ciddi şekilde tartışırım.
  • bir yegenimin okul tatili nedeniyle beni götür diye kafama se*s yaptığı film. daha götürmeden iğrendim.
  • gerçekten neden tuttuğu hakkında zerre fikrim olmayan film. adam filmi çıkara çıkara bildiğin sezonluk dizi yaptı ya la
  • şahan muhafazakar kesimi kızdırdığı için asla eski gişeleri yakalayamayacaktır.
  • anlamsız bir tepki veriliyor bu seriye.

hiçbir filmini sinemada izlemedim. bölük pörçük televizyondan izlediğim de oldu ama oturup hadi izleyeyim diye açmışlığım yok. izleyene de lafım yok.

çünkü bir dönemde ilgi gören eserler o dönemin tezahürüdür. bizimkiler dizisi şu an yayın hayatına başlamış olsa 3. bölümde kaldırılır. o dönem tek kanaldı o yüzden yıllarca sürdü diye karşı çıkmak yersiz çünkü o dönemde de tutmadığı için 2-3 bölüm yayınlanıp kaldırılan tonlarca yapım var.

veya cem karaca bugün çıkmış olsa maksimum göreceği nokta: türkü bar.

sözlükte bu durumun çok güzel ve detaylı analizleri de yapıldı. uzun uzun yazıp tekrar etmek istemiyorum ama dönem o dönem değil artık.

tabii ki yapılan çok güzel işler var ama gişe sayıları da belli.

hem içinde yaşadığımız dönem hem de mevcut siyaset yapısının toplum yapısına etkilerinin sonucu bu.

vasatlığın, vahşiliğin prim yaptığı, yüceltildiği, kutsandığı bir dönemde tabii ki bu tip yapımlar değer görecek, para edecek. sen, ben, o; işte bizi toplayınca ortaya çıkan sonuç bu, recep ivedik. daha öncesinde biraz daha naifken sadri alışık, turist ömer'di bu toplum. hayta bile olsa sonunda kırmazdı karşısındakini. 1970'lerde köyden kente geçişin olduğu dönemde köylü kurnazı, votkaya su katan kapıcı seyit olduk. 12 eylülle, özallı yıllarla beraber kabuk değiştirdik. hepimizin geldiği noktanın sonucu da recep ivedik işte. izlenmiyorsa, ilgi görmüyorsa problem var demektir.

youtube, instagram fenomeni dediğimiz, gülmekten ölüp bittiğimiz tiplerin çektiği videolara gülüp de bu filme bok atmak komik duruyor.

izle ve gül. boşa kasma kendini.
  • ver netflixe geç. bak yılmaz erdoğan parayı cukkaladı dediğim filmdir. çok sevmem ama sevsem bile nasıl veriyim abicim onca para. mısır bilmem ne derken olcak 60 lira
  • seyircinin şamarı bastığı film.

1500 sinemada zorla kaşıkla seyirciye sunulduysa ve ilk hafta ancak 1.5 milyon yaptıysa, bu film 2.5 milyonu zor geçer.

kısacası kendi sikletinde gişede domalmıştır.
  • bu filme gidenlerin oranı malum partinin oy oranları gibi. sen gitmedin ben gitmedim o gitmediyse kim gitti ulan bu kadar? *
hesabın var mı? giriş yap