• nüfus artışına kafayı takmış görünen başbakan.tuik istatistiklerine göreyse; nüfusun yarısı 29,7 yaşından küçük, 15-64 yaş arası çalışma çağındaki nüfus 50.346.979 kişi, 0-14 yaş arası 18.886.575 kişi ve sıkı durun 65 yaş üstü nüfus sadece 5.490.715.ben bu demografi yapıdan ilk bakışta şu sonuçları çıkarıyorum.
    1.nüfusumuz çok genç.
    2.yaşlı sayısının azlığına bakınca, emeklilik yaşının şimdiden 65 e yükseltilmesinin gereğini anlamak mümkün değil.çalışma çağındaki elli milyonun, emeklilik çağındaki beş milyona bakamaması söz konusu olamaz, tabii çalışacak iş bulunursa.
    bunların üstüne başbakanın çoğalma çağrılarına bir türlü anlam veremiyorum.niye ve hangi öngörü üzerine, bu kadar sıklıkla nüfus artışının gerekliliğine vurgu yaptığına bir cevap bulamıyorum ve bu ikna edici cevabı başbakandan da duyamıyorum.geleceğe ait vizyonumuz bu mudur:''en az üç çocuk''.başbakan bizim bilmediğimiz bir şey biliyor ve bunu gizliyor diye düşünmeye başladım.
  • kendisine " her kuşun etini yediniz bir leylek mi kaldı.. #behzatcyedokunma" diye tweet attım.. ne olur ne olmaz diye bu gece kot pantolun tişörtle uyuycam, sonra don atlet götürmeye kalkarlar falan..

https://twitter.com/…mzcn/status/206354163548950529
  • her kürtaj bir uludere'dir başlığını sözlükte ilk gördüğümde, "ulan yine troll'ün biri ilgi çekmeye çalışıyo herhalde siktiret bakmayayım bile başlığa" demiştim. bu sabah ntvmsnbc'de gördüm ki, bu adam söylemiş bunu.
  • herkese üç çocuk tavsiye eden siyasetçi.

ancak bu tavsiye sanırım tuzu kuru vatandaşlara yönelik.

niye?

şöyle ki;

bebeklere ilk altı ayda sadece anne sütü verin diye her yer inliyor. mamaların üzerinde bile yazıyor bu. ama çalışan annelere doğum sonrası kanuni izin sadece sekiz hafta. yani başbakanın yönettiği ülkenin, bebeklerinin beslenme hakkına dahi saygısı yok. süt izni var tabii birkaç saat ama bunu küçükyalı'da oturup mecidiyeköy'de çalışan, şirinevler'de oturup levent'te çalışan annelere anlatsınlar. büyükşehirlerde ve hele de özel sektörde çalışanlara pratikte bir faydası var mı bunun..

bir tarafta altı ay sadece anne sütü, diğer tarafta daha iki aylık bebeği annesinden ayır. raf ürünü mamalara mahkum et! sonra da çocuklar geleceğimiz, aman üç çocuk..dalga geçmeyin "bu millet"le..seversiniz "bu millet"i..
  • eskiden ''muhalefet hükümeti topa tuttu'' diye birşey vardı şimdi başbakan muhalefeti ve milleti topa tutuyor.
    çok ilerledik, çok değiştik, çok demokratikleştik maaşallah.

icra makamı sağı solu her konuda topa tutuyor. ilginç
    (bkz: en iyi savunma saldırıdır)
    (bkz: teflon)
  • üç çocuk çalişmaları için gençleri mektepe götürmesini bekliyorum.
  • kürtaj demecinden sonra kendisine amımla güldüm.
  • siyasete uzağım. ülkenin çoğunluğu da benden farklı değil. aksi olsa kendisi başbakan olmazdı zaten.
    buraya gelme sebebim ise şu: kendisini ne zaman görsem; "bu konu üzerinden siyaset yapmaya çalışanlar var!!" deyip birilerine kızıyor. ve hemen ardından birilerini aşağılamaya başlıyor.. küçük beyinliler, teröristler, ölü seviciler vs.
    şehitler verildiğinde, bozuk süt dağıtıldığında, uludere'de katliam gerçekleştirildiğinde vs. hep aynı şeyi söylüyor; "bu konu üzerinden siyaset yapılmaz!!!" ve devam ediyor. "bunlara çanak tutan medya organları var!!" trt'ye, atv'ye, stv'ye şuna buna ses etmeyipte 1 elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki tv kanallarına fırça atıyor bu kişi. hazır konu açılmışken, şunu da söyleyeyim. türksat uydusunda şebeke taraması yaptırın. ve sıralamada gelen ilk tv istasyonlarına göz atın. kendisine yandaş olan tüm medya organlarının teker teker nasıl sıralandığını göreceksiniz. kumanda elinizin altında. denemesi de bedava.
    ve son olarak (bkz: arena böyle aslan görmedi)

edit: bak ben entry'i bitirene kadar kendisi de dedi ki; "halkımızın büyük çoğunluğu ne yaptığımızı bilmiyor. onlara yaptıklarımızı anlatalım." e ben de onu dedim ya zaten. halkımızın büyük çoğunluğu neler yaptığından haberdar olsa başbakan olamazdı diye :)
    bence, neler yaptıklarını anlatmaktansa, kömür dağıttırmaya devam etsin.
hesabın var mı? giriş yap