• türkiye'de müdürlerin, önemli insanların filan makam aracı olarak kullanmak için yetersiz bulduğu otomobil.
    tenezzül etmememiz olsa olsa zenginliğimizin kanıtıdır.
  • surus ve park etme keyfini tam anlamiyla yasabileceginiz, pilotaj yeteneginizi herkese gosterebileceginiz tek otomobil. tecrube ile sabittir ki ayni keyfi ne golf ne de yeni astra verir.
  • kullanirken riders on the stormsarkisini dinlemenin ve samsun 216 icmenin zevkini en iyi tattiran otomobil.
  • 87 model en manuelinden ve en kıdemlisinden bi tanesine ailecek sahip olduğumuz, babamın gözü gibi baktığı ve halen çalışmasına şaşacakken deli gibi gidebilen bir otomobil. en modifiye delisi bir arkadaşın kullanırken çocuk gibi sevinip oha lan şahane araba dediği direksiyonunu çevirmenin her baba yiğidin harcı olmayan yüce araç.

söylenene göre bu araçta sürücülüğü öğrenen yiğitler trafikte çok rahat ediyor, hayatta daha başarılı oluyor, en güzel kızları tavlıyabiliyor.

(bkz: pimp my ride)
  • emektar.
  • broad*way*. arabam küçük demiyor da...
  • günümüz araç teknolojisi ve donanımı ile karşılaştırmayı bir kenara bırakırsak dönemin koşullarına göre pekala insana haline şükrettirebilecek bir otomobildi. keçi gibi giderdi, fırlayışı fena sayılmazdı ama durma konusunda tereddütleri vardı, evet.

son derece sorunsuz ve ekonomik bir araçtı, yıkayıp paklayınca pek bi gıcır gıcır dururdu.

bir de enteresandır, o arabadan sonra oturduğum hiçbir aracın koltuğu**** bana o kadar rahat gelmemiş, belimi bu kadar güzel sarmamıştır.
  • kizim benim.
  • 90li yillarin basinda bizi hic de alisik olmadigimiz aksesuarlar ile tanistiran efsane, renault 12'den sonra insanligin attigi buyuk adim.aynen flashlar gibi beyazi makbuldu.
  • muhteşem bir üçüncü vitese sahiptirler. 30 km/s hızla intikal ederken geçtiğiniz 3. vitesle, aracı, motor hacmiyle ters orantılı bir serilikle 120 km/s hıza çıkartmanız mümkündür. kamyon konvoyu sollamalarında büyük avantaj sağlar. en büyük handikaplarından birisi ise pedallarının küçük ve birbirine oldukça yakın olmasıdır. geniş tabanlı bot giyilen günlerde, sık sık sağ ayak, gaza basayım derken frene takılabilir, kazıklamaya sebep olabilir*. dağ keçisi formunda bir arabadır vesselam*.
hesabın var mı? giriş yap