• yıllardır geniz akıntısı, burun tıkanıklığı ve alerjik rinit sorunlarım var. alerji hapları, sinüs rinse tarzı burun açıcılar vs her şeyi denedim ama bir işe yaramadılar. farklı bir doktora gittim ve bana risonel'i önerdi. geniz akıntım çok azaldı (halen az da olsa devam ediyor), burnum açıldı, geceleri rahatça uyuyabiliyorum, sabah kalktıgımda dayak yemiş gibi olmuyorum, eskiden spor yaparken burnum tıkanırdı, artık gayet rahatça spor yapıyorum. şimdilik her şey güzel fakat bir yan etkisi var; baş ağrısı. ço kağır bir baş ağrısı değil fakat bazı günler sürekli ağrıyor ve kuvvetli ağrı kesiciler bile fayda etmiyor. sprey bitince tekrar doktora gideceğim, gelişmeler ile ilgili edit yaparım.
  • geçen sene 24 saat süren kulak tıkanlığından sonra kbb'ye gitmiştim, alerjik rinit teşhisi konmuştu, bi hap ile bu spreyi yazmıştı doktor. bunu tabii günde 2 kez düzenli kullanmam gerekirken, her zamanki gibi tıkandıkça sıkıyordum. neyse sonra fark ettim ki, ne zaman 3 ve daha fazla bira içsem ertesi gün nefes alamıyorum, aşırı bir tıkanma oluyor burnumda ve risonel işte bu durumda burnumun alka seltzeri gibi yardıma koşuyor.*
  • alerjik rinit tedavisinde çeşitli antihistaminik ilaçlara birlikte kullanılan burun spreyi.
    3 haftadır devam eden burun akıntısı ve hapşırığımı 3 günde geçirmiştir.
  • sonunda burun spreyimi buldum.
    maalesef alerjik bir bünyeye sahibim. doktorunuz yazdıysa deneyin. alerjiden kaynaklı sorunları anında yok ediyor.
    keşke daha önce fark etseydim bu spreyi...
  • mometazon furoat monohidrat etken maddeli nasonex muadili allerjik rinitte kullanılan burun spreyi.
  • mucizem.

şimdi efenim ben sık sık nezle olurum. haliyle deli gibi geniz akıntısı oluyor ve bu akıntı yüzünden öksürük oluşuyor. doktor doktor gezip ilaçlar almama rağmen geçmiyor geniz akıntısı ve öksürük. her halde en az 1 buçuk ay çekiyorum. geceler zehir gibi oluyor boğaz gıcığından, şiddetli öksürük ve akabininde bulantı- kusma. kbb'den hayır yok deyip aile hekimime gittim. "sende falan filan türü sinüzit var" dedi, hatırlamıyorum tür ismini) . ve bu ilacı verdi. birkaç günde geniz akıntım gitti, öksürüğüm kesildi.

şimdi birkaç gündür yine nezleyim. bu ilacı akşamları kullanıyorum. öksürüğüm yok şimdilik. rahat uyuyorum.
  • her kullanımdan sonra geniz akıntım öyle bir hal alıyor ki öksürük krizine giriyorum. ilk kez kullanıyorum, son olacak.
  • benimde kullandığım, mor ve beyaz karışımı bi kutuda satılan anti alerjen burun spreyi...
  • alerjik rinitin sadece semptomlarını ortadan kaldırı, kalıcı çözüm üretmez, kalıcı çözüm için doktorunuzla konulun
  • bende herpes virüs var. gözlerimde uçuk benzeri bir şey çıkıyor. kulağımdaki tıkanıklıktan dolayı doktor bu ilacı yazdı ve prospektüsünde herpes virüsünüz varsa dikkatli kullanın yazıyor. ne yapmam gerek çözemedim. çok da ciddiye almamak mı gerekiyor acaba
hesabın var mı? giriş yap