• fazla detaya girip kendimi övmicem, ama baya baya sinema aşığıyımdır. hatta görsel,işitsel sanatlar arasında kendimi bildim bileli, kopmadan,sadakatle takip ettiğim tek sanat dalı. her türlü genre'yi ayırmaksızın mümkün olduğunca izlerim,incelerim,film damak tadına inandığım güvendiğim kişilerle irdelerim,tartışırım, dağarcığıma alırım. ömrümde yarısında çıktım dediğim de film olmamıştır,böyle bir cümleyi haksızlık,terbiyesizlik olarak hep adlederim. fakat rock of ages filmini ilk 6-7 dakikasında,işte başroldeki kızın valizini çalıyorlar, barda iş bulmak istiyor falan o sahnesinden sonra dvd'yi çıkarttım. bidahada takmadım. nası bu kadar tiksindim bilemiyorum. ama sadece ilk 6-7 dakkasını izlediğim,kalanını izlemediğim bu filmden nefret ediyorum. sanırım garson çocukla, başrol kızın over-acting'inden tiksindim.
  • bazen tüylerim diken diken, yüzümde aptal gülümsemelerle, karşıma çıkarttığı şarkılarda eşlik edip gençliğime gittiğim film. ben bu duygularla izlerken yanımdaki yeğenim tabi ki rock dünyasının tipik özelliklerine yapılan göndermeleri, karikatürize ve abartılı sahneleri çok anlamadı ve benimle aynı heyecanı paylaşmadı. filmi bu anlamda değerlendirirsek öncelikle bir dönemi yaşayanlar izlerken daha keyif alıyorlar. sinemasal anlamda zaten bir klip filminin ötesinde bir iddia taşımıyor, ritmi,canlılığıyla keyifle izlettiriyor. film keskin karikatürize özelliklerle yola çıkmış ve bu anlamda mizahı da yakalamış. göndermeler de detaylarda sıklıkla kendisini gösteriyor. tom cruise çok başarılı iken, alec baldwin sanki zorla oynamış. filmin bana göre tek sıkıntısı bazen şarkıların ardarda gelmesi. müzikler arası film olmuş ama hem eğlendirdi hem hatıraları canlandırdı.
  • başrol oyuncusunun broadway aktrisi olduğunu bilmeyene over acting gelen filmdir

bunun dışında her ne kadar klişe bir konusu olsa da üzerinde çok çalışıldığı belli olan, eğlenceli ve başarılı bir müzikaldir.

tom cruise'a aşık olma sebeplerimdendir. (bkz: bukalemun)
  • 1763 yılında rahip augustus montague toplady tarafından yazılmış, ve ilk kez 1775 yılında the gospel magazine’de yayımlanan popüler bir hıristiyan ilahisidir. sözleri:

rock of ages, cleft for me,
    let me hide myself in thee;
    let the water and the blood,
    from thy riven side which flowed,
    be of sin the double cure,
    save from wrath and make me pure

not the labor of my hands
    can fulfill thy law's demands;
    could my zeal no respite know,
    could my tears forever flow,
    all for sin could not atone;
    thou must save, and thou alone.

nothing in my hand ı bring,
    simply to thy cross ı cling;
    naked, come to thee for dress;
    helpless, look to thee for grace;
    foul, ı to the fountain fly;
    wash me, savior, or ı die.

while ı draw this fleeting breath,
    when my eyes shall close in death,
    when ı soar to worlds unknown,
    see thee on thy judgement throne,
    rock of ages, cleft for me,
    let me hide myself in thee.
  • i wanna rock şarkısını mükemmel şekilde bağlanmış olup .
    . izlenmesi değer bir filmdir
  • supernatural'dan sonra bana bir adet chevy impala'yı çağrıştıran muhteşem def leppard parçası.

--- spoiler ---

https://www.youtube.com/watch?v=l7tyfwutlcm
    --- spoiler ---
  • kadrosunda
    tom cruise,
    alec baldwin,
    catherine zeta-jones,
    patricia whitmore,
    russell brand
    gibi isimleri bulunduran efsane bir rack müzikali
  • film mükemmel, şarkılar mükemmel, tom efsane. müzikallerden haz etmeyen ben filmi yaşadım. bu filme bok atan demet akalın dinliyordur net.
hesabın var mı? giriş yap