• aralarında sevdiğim grupların bulunduğu ama tek başıma eğlenemeyeceğimi düşündüğüm için gitmekten vazgeçtiğim konser.
  • çevir çevir aynı gruplar. yeter be kardeşim. bloodbath olmasa bildiğin 3/10 puanlı bir festival. 2017 olmuş hala ama hala black tooth var. harika bir karar gerçekten.

halbuki 2015 ne güzeldi. korn, gojira, behemoth. orijinal bir şeyler getirmiştiniz. amon amarth ne ya, korpiklaani falan. bu ülkenin yönetim biçimi mainstream death metal ve folk metal mi kardeşim? her sene her sene aynı şey. yeter lan.

gerçi siz de haklısınız. ülkenin şu haline hangi grup gelir. bak ne güzel the algorithm geliyordu, bomba patladı amk. şansımıza bak.

hele yerli gruplar, her sene resmen vasat ötesi. bu ülkenin heretic soul diye bir değeri vardı lan kaçınız hatırlıyor? adamlar ülkenin en iyi death metal gruplarındandı. harcadınız lan resmen. adamların yaptığı şarkıları açın youtube'dan bir bakın. resmen dünya standartlarında. yurtdışında bile konserlere çıktılar, burada adam gibi yerlerde göremedik bile. varsa yoksa black tooth. harika. kardeşim pantera dinlemek istesem açar spotify'dan dinlerim. ankara'da da art niyet modası vardı. hangi festival varsa art niyet, kara kedi. hey hey hey diyen metalciler rockçılar. kardeşim gerçekten bunaldım ben ya.

yıl 2017 ya. metalcore diye bir tür başladı bak 2000'lerde. 2010 gibi bitme noktasına geldi. 2017 yılındayız ülkemize 5 10 metalcore grubu belki gelmiştir amk. deathcore aynı şekilde. djent/progressive desen yine yok. varsa yoksa, mainstream thrash, death, folk.

yeminle korn'un gelmesi mucizeymiş ha. iyi ki görebilmişiz dünya gözüyle.

ha black tooth'u da boklamışlığım yok yanlış anlaşılmasın. tuna'nın elinden jack'n coke içmişliğim vardır konserlerinde. olay, her sene her sene aynı şeyleri görmek. neyse ben çay koyayım, hararetimi alsın aq.
  • beleşe bilet bulma durumum var ona rağmen çok cezbetmiyor. konser afişine bakılacak olursa cenotaph eksik (belki de vardır, okuyamıyorum ben öyle logoları).
  • 1 adet sahne önü bilet aradığım festival.

lütfen yeşillendiriniz.
  • aksam kent fm'in rockdesambir programında festival icin 5 adet bilet dağıtılacak. program 21:00'da başlıyor.
  • üst edit: festivalle ilgili tüm değerlendirmelerimi buradan okuyabilirsiniz.

1 adet normal bilet aldığım müzik festivalidir.

her sene katıldığım rock off'a 2016 yılında gidememiştim ve eksikliğini bir süre hissettim. o nedenle bu sene hem etkinliğe destek olmak amacıyla, hem de amon amarth ve korpiklaani geldiği için gidiyorum.

yukarıdaki bazı entrylere de değinmeden edemeyeceğim; "yine aynı gruplar neden geliyor, başka grup mu kalmadı, x grup yerine neden y geliyor" tarzı yorumları okumaktan ben bıktım, millet yazmaktan bıkmadı. ülkemizin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle zaten kimse gelmek istemiyor, organizatörler binbir zorlukla festivali düzenleyip grupları ikna ediyor, iki üç katı ücret vererek ülkeye getiriyor ama millet yine beğenmiyor. elbet benim de gelmesini istediğim başka gruplar / sanatçılar var ama çıkıp şikayet etmiyorum, onun yerine festivale katılıp adamların emeğini desteklemeyi tercih ediyorum. zaten doğru düzgün müzik festivali kalmadı, bir de bu tarz yorumlar yapıldıkça ileride hiç festival bulamazsak şaşırmam. elimizdekinin kıymetini bilip değerlendirelim ki ileride istediğimiz grupları da canlı canlı dinleme şansımız olsun.

saat 17'de napalm death 19'da da korpiklaani imza seansları düzenlenecekmiş, ilgilenenlere duyurulur.
  • amon amarth'ı ikinci kez canlı canlı izlememi sağlayacak olan festival.

hemi de sahne önünden.
  • hoh hoh kardeşimize teşekkürler, sahne alma saatlerini deli gibi aradım ama bulamamıştım, umarım verilen saatler doğrudur. saat 4 gibi beşiktaş'ta demlenmeye başlayacağım saat 8 gibi konser alanına gitmeyi düşünüyorum. daha bilet almadım aldığım duyumlara göre biletler bayağı artmış. o saatte beşiktaş'ta olacak varsa muhabbete açığım.

not: müzik organizasyonu konusunda dünya genelindeki sanatçıları portföyünde bulunduran bir firmaya bilgisayar konusunda destek veriyorum. dediklerine göre son 1 yıldır grupları ülkemize getirmekte inanılmaz zorlanıyorlarmış. para olsun, siyasi ortam olsun gruplar ülkeme gelmek istemiyorlarmış. madem durum bu, bize düşen gelen grupların konserine gidip destek olmaktır.
  • fırsatı olanın gruplara hayranlık beslemese dahi katılım göstermesini dilediğim festivaldir.

çünkü sevdiğin grubu da canlı seyredebilmen için bu organizasyonların yaşaması gerekiyor. gitmezsen sevdiğin grup gelmediği gibi benzer konserler gerçekleşmeyecek. hayatımızdan bu festivaller çıkacak.

yakınlardaysan, paran varsa git. festivalin tadını çıkar. arkası gelsin.
  • korpiklaani ve amon amarth sayesinde katıldığım ve kapıdan girdiğim an geldiğime pişman etmiş organizasyon. cebimdeki sigarayı içerde yasak diye atmak ne anasını satayım. adam içerde sigara standı açtı diye benim paketimden ne istiyorsun. tabi nakit çalışıyoz kartla ödeme yok olayı da ayrı bi saçmalık. kodumun ülkesinde ne zaman konsere gitsem ayrı bi mallıkla karşılaşmak da benim kaderim galiba.
hesabın var mı? giriş yap