• serveti henüz bir milyar dolarken, hızla büyüdüğü görülüp, denetim için hükümetin temsilci gönderdiği "iş adamı" dır. ve denetçiye şöyle söylediği rivayet edilir;

"bana ilk 1 milyon doların hesabını sormayın, 999 milyon doların hesabını kuruş kuruş vereyim size"
  • az once ogrendim ve hala soklardayim..bilen bilir new yorkta su bedavadir yani kimse gidipte su faturasi odemez.. sebebine gelince yaklasik uzun zaman once bu rockefellergillerden buyuk abimiz gelecekteki tum su faturasini odemis(80 yil diye soylendi emin degilim),varsin siz hesap edin ne kadar para oldugunu..tabi bu sirket binalari icin degilmis sadece normal meskenlerde gecerliymis.. vay anasini sabahattin abi..
  • afganistandaki uyusturucu tarlalarinin, daha evvelden besledigi taliban tarafindan imha edilmesini kaldıramayan guc, 11 eylul olayinda bin ladin'i hedef göstererek afgan topraklarina mudahele ve uyusturucu rantini koruma amacini guttugu dusunuluyor.
  • uzun yıllar ben bunu "rakı feller" olarak bilir, okur, söylerdim. rakıdan dolayı bir sempati duyar ve binanın şeklinin de rakı şişesi şeklinde olduğunu hayal etmekten mutluluk bile duyardım. şu an yıkılmış durumdayım...
  • rothschild hanedanlığı'ndan sonra dünyanın en zengin hanedanlığı. rothschild ile birlikte idare ettikleri illuminati sayesinde dünyayı kontrol eden aile. servetleri 3-4 trilyon dolar civarındadır.
    (bkz: illuminati)
    (bkz: kirli para)
    (bkz: yeni dünya düzeni)
  • dünyayı bayındır hale getirmeyi kendine şiar edinmiş, kendi halinde işinde gücünde güzel insanların mensubu olduğu bir aile. kardeş aile rothschildlerle birlikte ele alındığında dünyaya hizmetlerinin ölçülmesine imkan yoktur. yine de yaptırımsal güç anlamında abartıldıklarını düşünüyorum, şahsen bi çalık holdingin çok daha nüfuzlu olduğu kanaatindeyim.

(bkz: göt korkusundan troll olmak)
  • 1900'lerin ilk yarısında hemen hemen amerika'nın herşeyine sahip olan aile. halen epey bir şeyine sahipler aslında. bizim bilebildiklerimizin bazıları: chevron, exxonmobil, citi-group, jp morgan, general motors...
  • kendilerine icguveysi olmak istedigim aile. *
  • almanca rockenfeller kelimesinden gelmektedir. zaten bu isimle anılan ünlü aile de cleveland'a 19. yy'da almanya'dan göçmüştür.
  • amerikan'nın ırak'a askeri müdahalede bulunup saddamı devirmesinin arkasındaki aile olduğu yazıldı çizildi zamanında. rockefeller ailesi enerji sektöründe oldukça güçlü bir aile olarak biliniyor. bu savaşın ardından ırak petrollerinin tamamına yakını kendi kontrollerine geçmiş oldu deniliyor. tabi ortada bir belge olmadığı için sadece söylentiler var.
hesabın var mı? giriş yap