• şu ana kadar okumuş olduğum binlerce kitaba dayanarak yaptığım tespittir. filmlerde mütemadiyen pata küte osurulmasına karşın, şu ana kadar okuduğum hiç bir romanda, herhangi bir osuruk tasvirine rastlamadım. halbuki bir yaşar kemal'den, efendime söyleyeyim bir orhan pamuk'tan, ne bileyim sheakespeare'den ya da oliver twist'ten, şöyle güzel bir osuruk tasviri okumak isterdim açıkçası.

- tam o sırada "façoort" diye osurdu ince memed. sonra "hmmps hmmps" diye etrafını kokladı. kötü kokmadığını düşündü ve gülmeye başladı.
  • emrah serbes, barış bıçakçı, marquez gibi yazarların hissettirmeden araya güzelce serpiştirir. hatta başlığı görmesem aklıma hiç gelmezdi
  • verandada oturuyorken ileride bulunan kavak agaclarina dalmisti gözü. yaprakların mest eden hisirtisi, govdenin bir saga bir sola dogru hareket edisi ona sevim'i hatirlatti. yüzü burustu, omuz silkti. sarma sigara sigarasindan bir firt aldi, sol kalcasini oldugu yerden bir miktar havaya kaldirip sert ve gürültülü bir sekilde osurdu...
  • bu tespit beni dehşete düşürdü. şu an hayatın amacını sorgulamaya başladım desem yeridir.
  • "sen ne hissedersen hisset prensesler terler, kraliçeler geğirir, manken kızlar yellenir. " korkma ben varım- murat menteş
  • sürekli omuz silkmekten fırsat bulamıyor olabilirler.

(bkz: omuz silkmek)
  • yanlış önerme tanığım bütün romanlar,hiç ortam gözetmeksizin,pata küte gidiyorlar.
  • salvador dali'nin osuruk uzerine yazdigi bir risale var. o olur mu ?

bu arada, yillar once okudugum bu risaleyi ben bir turlu bulamiyorum. elinde pdf versiyonu olan suserlerin yesillendirmesini bekliyorum
  • bukowski'nin çoğu kitabında görebilirsin.

"ı got up and lighted her cigarette; as ı did that, she farted."

factotum, bukowski
  • şahan gökbakar henüz roman yazmadığı içindir.

not: uyardılar, gökbakar yerine gökbakan yazmışım. neyse şu recep ivedik filmlerinde osurup sıçıp voliyi vuran itici şişman adamdan bahsediyorum.
hesabın var mı? giriş yap