şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sasirtmayandir.
  baska turlu bu kadar ergen ergen konusamazdi.
 • ergun poyraz'ın, 6 mart 2015 ömer başoğlu'nun evinde ölü bulunması konusuna yer verdiği "faili meçhul mü?" adlı son kitabındaki iddialar maddi dayanaktan yoksun spekülasyonlar sayılsa dahi başka kanallardan recep tayyip erdoğan'ın üniversite diplomasının sahte olduğuna dair somut kanıtlar peş peşe geliyor.

  .

  marmara üniversitesi tarafından şubat 1981 tarihinde verilen ve recep tayyip erdoğan'a ait olduğu iddia edilen diplomanın sahte olduğuna dair kanıt niteliğinde iki ayrı çelişkinin daha ortaya çıktığı anlaşılıyor.

  diplomanın hakiki olduğunu savunanlar, marmara üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi'nin kuruluş tarihiyle ilgili çelişkiyi, okulun daha önceki statüsü ve unvanındaki değişiklikten kaynaklanan bir mesele olduğunu öne sürmekteydi.

  oysa, 1981 yılına ait diplomanın altında imzası bulunan prof. dr. ömer faruk batırel'in, (1982 yılında kurulan fakültedeki) dekanlık görevine kurucu dekan sıfatıyla 1982 yılında atanması bu savunmayı çürütüyor.

  diplomanın sahte olduğunu ortaya koyan bir başka çelişki, batırel'in marmara üniversitesindeki profesörlük ünvanının başlangıç tarihinin 1982 yılı olması. batırel'in özgeçmişinde batırel 1976-1982 yılları arasında doç.dr olarak görülüyor. oysa, erdoğan'a verilen diplomada prof.dr. olarak imzası olan batırel, diplomanın verildiği şubat 1981 tarihindeki resmen doç.dr unvanını taşıyor.

  zor çamaşır.

  kaynak

  .

  not. şöyle okul kantininde bir iki arkadaşıyla otururken, sınıfta parmak kaldırırken, bahçesinde yürürken, kapısından geçerken falan adam gibi fotoşoplu birkaç kare üretebilseniz bütün bu diploma tantanasına son vereceksiniz. misal: #60057317

  .
 • hayvanat bahçesi müdürüyken bilim yuvasında idari görev alan adam vardı bi, bence onun güzide ekibi bu olaya el atmalı. karbon testi, ıslak imza testi vs. gereken yapılsın.
  en güvenilir kadın seda sayan seçiliyorsa en güvendiğimiz kurum da onlar olmalı neticesinde.
 • adama hırsız dendi, katil dendi.
  yolsuzluklar yapıldı, üstü örtülü. iç politika ve dış politika çöküyor.
  diplomasının sahte olması, anayasayı kabul etmeyen ve saygı duymayan birine engel mi olur? hatta "içinde bulunduğum davam ve hareketim nedeniyle o gün ki şartlarda beni okula almadılar, ben de bu düzenin değişmesi adına sahte diploma almak zorunda kaldım sırf başörtülü bacıların okusun diye,bla bla bla. hem okuyanları da gördük ateist midir, terörist midir belli değil" gibi içinde çelişki ve nefret bulunan açıklamalar yapıp mağdurum dese beğeni bile toplar.
  diplomasının sahte olması ya da olmaması bu ülkede çoğunluğun umrunda değil. güç varsa yeterli, biz müslüman olduğunu ileri süren bu halkın adalet için ayağa kalkmadığını, sadece güce taptığını biliyoruz. daha ne konuşayım.
 • diplomasız ve cehaletinden cesaret ve keyif alan kitleler gözünde malum zatı ancak daha da kahramanlaştıracak gerçektir.

  bu ülkede diplomalı olana kim, nerde, ne zaman saygı duymuş? bilgili adama bilim adamına ne kadar itibar etmiş de bununla bir şeylerin değişeceğini umuyoruz.

  bugün sokakta iki felsefe konuş entel, bilim adamı ol ateist, müzeye git elitist, sanatçı ol gevşek, müzisyen ol serseri, araştırmacı ol casus, akademisyen ol hain olursun.

  geçiniz.
 • yeni anayasada 'cumhurbaskani olmak icin yuksekogrenim mezunu olmaya gerek yoktur, ilkokul mezunu olsan yeter pampa' maddesi gorulunceye kadar hasiraltinda kalacak mevzudur bu. sonrasini biliyorsunuz, zaman asimi,milli irade, eyyy... vesaire.

  edit: lisans => yuksekogrenim
 • askerlik vb. durumlar için dönem izni almış olsa neyse. 4 yıllık müfredatı 10 yılda bitirebildiyse lafım yok.
 • bu konu rte'nin başını ağrıtıyormuş sürekli. bunun haber olduğu günlerde "3-4 ağrı kesici" alıyormuş.
  umarım ibuprofen veriyorlardır.
  https://twitter.com/…ni_f/status/722166403139284992
 • bundan sonra ne olacağını bilen var mı diye meraklandığım iddia.
  ysk mı el atacak bu işe aym mi?

  bu iddiayı ilk kez ortaya atan (bkz: yusuf halaçoğlu) şimdi nerededir? bu işin peşinde midir?

  korkarım hiçbir şey olmamış gibi hayatımıza devam edeceğiz. çünkü:
  (bkz: yasama bizde yürütme bizde yargı bizde)
 • "beni halkım seçti.ne diploması!benim diploma notum %52!" diye 2 defa kükrese kimse bir zik yiyemez.