• karşısındaki halkın biraz şey olmasından öyle görünüyor.

t: troll önermesi.

edit: başlık başıma.
  • güdülen sürünün büyüklüğü ile zeka doğru orantılı büyür mü diye bilimsel bir kaç tane makale önüme sunarsan ikna olurum yoksa ben skerim.
  • doğru bir önerme olduğu meydanda. politik zeka var adamda. bu onu iyi veya kötü biri yapmaz tabi. o yüzden daima sevilmediği kesimler olacaktır ve bu kesimler daima bu önermenin aksini iddia edecektir.
  • siyasi deha merkez bankasının döviz rezervi açıkça web sayfasında yazarken, döviz kurunu düşürmek için blöf yaparak döviz satıp, dövizin 1 kaç kuruş inişini sağlayıp, gecesine lira olarak yükselen döviz kurunu, yüksek faizlerle koruyamayıp, ugandalı forex kullanıcısını zengin edip sonra dış mihraklar diye ağlamaz. daha uygun önlemler alır.
  • en azılı muhalifi bile aksini iddia edemez o denli bir siyasi zekaya sahiptir.
  • kendi iktidarı için zeki yoksa ülkenin hali için pek zeka pırıltısı göremedim. bilakis zifiri karanlık.
  • zeka denilen şeyin yanlış tanımlanmasıyla ortaya çıkan önermedir.

bir durumu insanlara farklı anlatmak, olmayanı olmuş gibi göstermek, sahte düşman, sahte dost üreterek sana inanan insanları o yönde aksiyon aldırmak vb. şeyler zeka değil başka bir şeydir.

zeka, bir sistem üretmek ve onu uygulamaya koymak gibi şeylerden geçer.

örnek; senin sadece yüksek kalitede kumaş ürettiğini düşünen müsterine, yüksek kalitede kumaş parasına naylon kıyafet satmak ve kıyafetın etiketinde bunu belirtmemek ticari zeka değil üçkağıtçılıktır.
  • (bkz: geçen yine yalıyorum)

yalakalık ülke içinde gururla dile getirilebilen bir meslek haline geldi resmen.
  • bence de çok zeki. yoksa kimin aklına gelir seçmeninin kafasına ışıldaklı top falan atmak.
  • yanlış analiz sonucudur. zeki insan kandırılmaz. teröristlerle masaya oturacak zeka seviyesinden bahsediyoruz. “silahı bırak istediklerini yapayım” dediğin adam silah bırakır mı? bak daha stadyumlardan milyonların önünde başka bir teröristbaşına sevgi sözcükleri var. feto lan, yılların teröristi, tipine baktığın anda ne mal olduğunu anlıyorsun zaten.

kendisi sadece aşırı şanslıdır, zira hitap ettiği kitle kendisine konuştukları ve yaptıkları için oy vermez, zaten sürekli fikir değiştiren biridir. kendileri gibi olduğu için oy vermektedir. başka bir deyişle, insanlar rte’ye değil, kendilerine oy vermektedir.

bu halk zeki ve kültürlü insandan nefret ediyor, sevmiyor demiyorum bak, nefret ediyor!!! hatta kendi aralarındaki okumuş etmişleri bile kabullenemeyip dışlıyorlar davutoğlu babacan şimşek hepsi şutlandı, ne kadar düşük profil o kadar iyi bu kitle için.
hesabın var mı? giriş yap