• kadına değer vermeyen erkeklermiş. kadına değer = sevgiliye değer. he he. acaba bunlardan kaçı namus cinayeti diye sevişen sevgili yapan kızını kardeşini öldürür. aynısını yapan oğlunun sırtını sıvazlar. aynen bizim toplumumuz babalar abiler çok değer veriyor kadına.bu erkekler de sizin gibi kadınlarına çok çok değer verip sarıp sarmalasaydı ne rus ablaların güzelliklerini konuşurdunuz, ne de buraya gelip evlenmiş ama hala ülkesindeki oğlanları kötüleme peşinde olan kompleksi rus nişanlınızdan yada karınızdan duyduklarınızla şu oğlanlarla bok atardınız. sizin gibi çok değer verselerdi gavur kız vermeyip sadece alırlardı ne de olsa bir oğlunun aşkı kutsal. bir onun cinsel istekleri olabilir. işte kadına değer vermedikleri için oluyo hep bunlar.
  • türkiye'de sanıldığı gibi hepsi alkolik olan, sorumsuz ve kötü aile babası değillerdir.

doğu avrupa erkeklerinin hepsi aslında dininden bağımsız birbirine benziyor. rus erkeklerinin iyisi çok iyi babadır, kötüsü de çok kötüdür ve hem çocuklarına, hem eşine şiddet uygulayabilir, tıpkı türkiye'de olduğu gibi. fiziksel görünüşü hariç tutarsak rus erkeği ve türk erkeği arasında hiçbir fark görmediğimi söyleyebilirim. şimdi gelelim çok bilinen bir yanlışı düzeltmeye.

yanlış : rus erkekleri çok kabadır, alkoliktir ve karısını kıskanmaz. rus kadınları bu yüzden türk erkeği tercih ediyor.

doğru: alakası bile yok. rusya'da kadın nüfusu erkek nüfusundan çok fazladır, arada milyonluk bir fark söz konusu. kendi ülkesinde eş bulamayan insanlar doğal olarak şanslarını başka ülkelerde dener. 90'lı yıllarda ve 2000'li yılların başlarında türk lirası değersiz bir para birimi değildi ve türkiye ekonomik olarak şu an olduğundan daha iyi seviyelerdeydi, tek bir baba bir aileye tek başına çalışarak bakabiliyordu vs. haliyle coğrafi yakınlık ve rus erkeğine olan karakter benzerliğinden dolayı rus kadınları tatilde tanışabildikleri türk erkeklerini tercih ediyorlardı.

şu anda iyi eğitimli y kuşağı rus kadınlarının çoğu avrupalı ya da amerikalı erkek bulmak istiyor. özellikle alman, norveçli ve amerikan erkeklerinin şansı türk erkeğinden çok çok daha fazla. rus kadınlarının eş tercihi çoğunlukla ekonomik refahla alakalıdır. esmer erkek severler, sarışın severler vs bunlar palavra, fizikselliğe takılmazlar, yakışıklılığa bakmazlar, materyalist insanlardır. ha zenginseniz ya da ortalamanın üzerinde bir ekonomik düzeyiniz varsa etnik grubunuza ve yaşadığınız ülkeye de takılmayacaklardır. yani rus kadınlarının türk erkeğini seçmesi eskiden yerine göre mecburiyetken, artık değil.

türkiye'de de kadın erkek nüfusu arasındaki fark giderek açılmaya başlıyor. bizde de tam tersi hızla artan bir erkek nüfusu var. 80'li yıllardan beri aktif olarak devam eden terör olayları, savaşlar bile erkek nüfusunu azaltmaya yetmedi. bu hızla giderse türk erkekleri de yabancı gelin bulmak zorunda kalacaklardır, çünkü arz talebe yetememeye başlıyor.
  • “ metrekareye düşen iktidarsız sayısında ülkemiz dünya lideridir.”
    rus erkeklerine dair bu acı tespit, yazar ve şair anastasiya kurlyandiya'nin moskviç mag dergisi için kaleme aldığı "rus erkekleri neden bu kadar kızgın, sinirli, hasmane ve asık suratlı?" başlıklı yazıdan alınma. kurlyandiya şöyle yazıyor:

"rusya'da erkeklerin genel olarak testosteronu düşüktür, bunun da sebebi hem iklim, hem beslenme, hem kötü alkol, hem de birkaç savaşa ve sosyal probleme borçlu olduğumuz olumsuz seçilimdir. endokrinologlar daha da ileri giderek hipogonadizmden, yani cinsiyet hormonlarının yetersizliğinden söz ederler. metrekareye düşen iktidarsız sayısında ülkemiz dünya lideridir.

dahası, rusya erkek intiharlarında dünya lideridir, ki zaten intihar olmadan da bizde erkekler kadınlardan 15 yıl daha az yaşarlar. bu yüzden pek çok kadın erken evlenmeye gayret eder, zira tam zamanında harekete geçmezse, bir de bakar ki çocuk yapacak kimse kalmamış, yaşıtları ya ölmüş, ya da iktidarsız olmuştur.

erkeklik hormonlarının düşük olması, kas kütlesinin zayıflamasını ve aksi bir mizacı beraberinde getirir, doğa erkekten sürekli kendine olan güvenini yenilemesini ve hiç değilse bu şekilde düşen hormonlarını bir miktar yükseltmesini talep eder. bu yüzden etrafta çok sayıda kızgın, sinirli, hasmane ve asık suratlı erkek bulunur.

elbette büyük şehirlerde iş, taşradan ya da erkeklerin yaşam döngüsünün içmekten, karısını dövmekten ve ölmekten ibaret olduğu depresif bir köyden daha kolaydır. ama moskova'da tarifini verdiğim örneklere adım başı rastlanır."

kaynak
  • 3 haftadır birisini tanıyorum. böyle bir vücut böyle bir performans olamaz. uzun zamandır yurtısında yasıyorum. ama ilk defa bir rusla beraber oldum. çok maskülen, tavlamak için yalan söyleyen, belki yakısıklı değil ama inanılmaz çekici adamlar. sanki kız tavlamak için eğitilmişler. homofobik ve belki kompleksliker ama yine de çok çekiciler.
  • ileride rus bir erkekle evlenmeyeceksem, evlenmek istemiyorum.*
    evet, anlatalım nedir ne değildir bu rus erkekleri. ağlayacak olan varsa uzaklaşsın, bu entry sizin için değil.
    çok nazikler. gerçekten. en azından son 1 yılda tanıştığım tüm rus erkekleri nazikti.
    kafa insanlar. umursamazlar hayattaki olaylara karşı. mesela adam tüm gün eşek gibi çalışsa bile akşam gidip oyununu oynuyor, içkisini içiyor ve her şey aynı devam ediyor.
    bayağı ateşli adamlar. ve sapık da değiller.
    insanı darlamıyorlar.
    çok tatlılar (kedi gibi olmayan rus erkeği tanımadım, kendilerini sevdiriyorlar ve hiçbir şey yapmalarına gerek bile yok.)
    aksanları çok güzel (sadece aksanlarına bile düşebilir insan- çok kötü olan ingilizceleri insanı gülümsetiyor bu aksanları sayesinde.)
    kasmıyorlar. oldukları gibiler yani seninle konuşuyorsa farklı bir amacı yoktur, yazıyorsa yazmak istemiştir, beklenti içine de girmez asla.
    evet içki demiştim daha önce, bayağı içiyorlar. içmeyen de tanıdım, ağzına içki sürmemiş rus. ama içenler de kolay kolay sarhoş olmuyor zaten, geçen gün bir rus arkadaşım sarhoş olması için neyi ne kadar içmesi gerektiğini anlattı ve- bu adamlar su yerine içki içiyor olmalı diye düşündüm, sarhoş olmasına imkan yok .d
    cool adamlar abi.
    türk erkekleri ile uğraşmak, kendinizi kanser etmek yerine gidin bir rus ile takılın. adamlar her şeye doymuş hayatta, sevimliler ve yakışıklılar.
    teşekkürler okuduğunuz için :*
  • başıma bir şey gelmeyecekse avrupalılardan çok daha karakterli olduklarını düşündüğüm güruh.
    aşırı ciddi ve soğuk tipler ama bence düzgün adamlar. bizim şirkette birkaç tanesiyle birlikte çalışıyoruz, hepsi de zeki & pratikler ve içten pazarlıklı değiller. tuttum sizi ruslar.

bi yamuklarını görürsem editlerim ama sanmam, karaktersiz adamı anlama skill’lerim fena değildir.
  • şimdi bunların oligark olanları savaştan kaçıp sağa sola dağıldı. bunlardaki servet de ali ağaoğlu barzosundaki gibi 3 kuruş değildir. koşun gold digger'lar, bu fırsatı iyi değerlendirin. russian men are the new dubai.
  • bi tanesine bir süredir evimi açtım,daha önce hiç bu kadar cool bir beyefendiye denk gelmemiştim. çocuk efsane.kibar, tatlı dilli kadın ruhundan anlayan ve olgun bu yaşta bir insan nasıl var olabilir, umutmuşuz ey türk erkekleri! .ufak olmasa…
  • siz onların neredeyse hiç gülümsemediğini düşünürken hiç beklemediğiniz bir anda iltifat edip şaşırtıyorlar. kaba olduğunu sandığınız erkek yardıma ihtiyacınız olduğunu görünce koşa koşa gelip yardımcı oluyor... çözemedim, çok ilginç erkekler.
hesabın var mı? giriş yap