• (bkz: yol var)
  • birkaç ders ise mutlu uyanacağım kesin
  • bebeler varmış ya la
    ovvvv yıllar geçti...
  • biteli on sene oldu. hala kabusum alttan aldığım dersin sınavini kaçırmak, sınav tarihini öğrenememek, dersliği bulamamak, hatta sınav kağıdında soruların olmaması. sekiz sene sürünce ister istemez insanda arıza bırakıyor.
  • benim bunu tek bir ders için yaşamışlığım var. hangi ders derseniz:

tabii ki ekonometri.

2 yıl boyunca alttan aldığım bu lanet olasıca dersi zaten lanet bir ders diye diğer derslere ağırlık verdiğim için geçemedim onu anlıyorum da son senemde eşşekler gibi çalışmıştım lanet olası kendisine. hatta sevmeye bile başlamıştım, birnevi stockholm sendromu yaşıyordum. kaçamıyorsan o zaman zevk al ilişkisi vardı aramızda. ve onu tanıdıkça aslında ne kadar eğlenceli, hoş sohbetli olduğunu ve hiç de göründüğü gibi biri olmadığını anlamaya başlamıştım. ama gel gör ki sınavda benim sevdiğim değil, sanki bambaşka biri duruyordu karşımda.

hadi dedim finaller de kötü geçti bütünlemeye kaldık, aynı sorular sorulmaz herhalde ben yine çalışayım derken bütünlemede de yine aynı sorular sorulmasın mı? sonra tek ders sınavı falan derken ben rüyamda hala ekomometri sınavına girerken görüyorum kendimi. bilinçaltımda bir türlü veremiyorum bu dersi. öyle lanet bir ders.
  • tıpçılar bilir, fakültenin en sallanmayan dersidir, biyofizik. bence güzel derstir o ayrı kredisi azdır, çoğu zaman satılır filan öyle bir şey.

ulan benim rüyalarda diploma belli aralıklarla iptal ediliyor, öğrenci işlerinden arayıp biyofizik sınavına çağırıyorlar. yılların favori kabusu budur.
  • ilk üniversiteden mezun olduktan sonra uzun süre fonksiyonel analizi gördüm,ikinciden mezun olduğumda da sürekli kuram ıv bu sabah da ışıl hocanın kuram ııı ünü zor verdiğimi gördüm,halbuki harf yaptığım derslerdi,hakkımın yendiğini söyleyen hocalar olmuştu,sanırım hala oradayım.
  • sadece ben görmüyor muşum bu kabusu.
    uyanıp herşey rüyaymış deyip güzel uykuya kaldığım yerden devam etmek güzel. yılda 2-3 kez görürüm.
  • hay allah kahrede, mezun olalı 10 sene oluyor, hala ara ara gördüğüm rüya çeşidi.

hep mezuniyet dönemindeyim, aldığım derslerden birine hiç girmemişim. final yaklaşıyor ve dersin içeriği zerre fikrim yok. okul gene uzuyor.

bıktım şu rüyadan, itü bilinçaltıma ne ettin?
  • mezunsanız ter döktürür...

20 yıl oldu neredeyse, ara sıra hala sınava girip ter içinde uyanıyorum.
hesabın var mı? giriş yap