• benim de başıma gelmişti. kapı numaram 1 olduğundan taa en üst kata çıkmaya üşendim, gidip girişteki elektrik bölmesinden daire şarterini indirdim.
    üstteki komşu "hay allah elektrik gitti herhal" deyip bekleyedursun, güzel bir uyku çektim.*
  • sabah 6.30'da elektrikli süpürgesini çalıştırarak uykumun içine eden komşudur. insani katil olmaya sürükler.
  • vay be millet ne sabırlıymış. bizim bi alt komşu vardı, bi gün bizi “terlikle laminant parkede dolaşmayın çok ses oluyo!!” diye haşlamıştı. kendisi profesör. ruh hastası.
  • topuklu altı kösele terlikle o yana bu yana salınan komşunun akrabası olabilir.

bunlar genelde üst katınıza taşınmadan önce mağarada yaşarlar ve mottoları " dünya benim etrafımda dönsün ulan, saygı nedir bilmem ben" dir.

not: yedikleri küfrün haddi hesabı yoktur
  • kırk yılın başında bir defa yaptıysa vardır elbet bir sebebi. ne kadar da naziksiniz.
  • günün erken saatlerinde kalkarak evini temizleyen muhtemelen çalışan kadındır, bir sonra ki aşama yemek pişirme için mutfağa gitmek olacaktır.
  • belki bardak tabak kırılmıştır? eğer bir de evde küçük çocuk varsa kırıkları ihmal etmemek gerek, ama keyiften, aklına estiği için yapmışsa saygısızsın önde gideni olan komşudur
  • evde 3 kedi var, geçen bir şey kırıldı, gecenin iki buçuğunda güzel uykumdan, yataktan fırlayarak kalktım, önden kırıkları toparladık ama kaçırdığımız ince şeyler varsa bıncıkların patileri acımasın diye mecbur açtım süpürgeyi. üzgünüm alt komşu.*

bir keresinde de pazar sabah 6:00'da koreli komşumuz erken yol alır düsturuyla süpürgeliklere çarpa çarpa yatak odalarını süpürmeye kalkmıştı, dramatik olması için üzerimde pijama, gözümde çapak, saçımı düzeltmeden gidip kapılarını çaldım. bir şey de olmadı zaten halimden anladılar kestiler.
  • mahkemede haksiz tahrik sayilir. (belki)

t: hanzo komşu hareketi
  • kiracı olarak 1 adet en üst kat, 2 adet ara kat tecrübesinden sonra sıra ev almaya geldiğinde üst kat dubleksi almaya kara verdim. şu an üstümde kimse yok, altta olanlarda ben üstteyken beni ilgilendirmiyor. ama hesapta olmayan bir şey vardı, yan daireler :) değiştirme zamanı geldiğinde müstakil ev için zorlayacağım.
hesabın var mı? giriş yap