• insanın kendini yiyip bitirdiği, "bir gün daha bekleyemedin di mi it oğlu it?" diye kendine kızdığı, hayata dair tuhaf bir enstantane. saç tıraşı olduktan sonra erkek bünyesi kendini çirkin görür. berberden geldikten sonra, berber dayamasının hissini henüz sağ kasığından silip atamamışken eve gelip aynaya baktığın o anı düşün. açığa çıkmış kulaklar, jilet gibi favoriler, ensede oluşan o aşırı parlak pembe-gri alan. berbere dilediğin kadar "natürel olsun abi doğal görünsün" de. keriz gibi tıraş olduğun belli işte. kaçımız ayna karşısındaki o halimize bakıp "senin ben tipini sikeyim e mi?" demedik ki. "neyse ya bu saç kendini bir haftaya toplar" diye teselli bulursun. o hafta kendini yakışıklı hissetmezsin, enerjin düşer. saçın kendini toplamasını beklersin çaresizce. işte bu sürecin en başında, daha birinci günde bir erkeğin başına gelebilecek en kötü şeydir eski sevgiliyi görmek. seni gören ama görmemezlikten gelen kızın kolundan tutmak, "dur sibel, bu benim normal halim değil, bu saç kendini toplayacak, bir-iki haftası var" demek istersin. "yalvarırım o tiksinti ve aşağılama dolu ifadeni sil suratından!!" diyesin gelir. "bu saç kendini toplayacakk!!" diye tekrarlarsın içinden. çığlıklarını içine gömersin. eski sevgiliyi muhtemelen bir daha hiç görmeyeceksindir. onun için artık sen o eşşek tıraşlı, pembe enseli, kepçe kulaklı adamsındır. geçmiş olsun.
  • simdi sevgili arkadaslar, yok efendim saç tıraşına 25 lira isteyen berber, aman efendim saç tıraşına 35 lira isteyen berber diye baslik acip altina saydiriyorsunuz ya, hah, iste o berberlerle sevgili mahalle berberimiz arasindaki muamele farkidir, tıraş olunan gün eski sevgiliyle karsilastiginiz anda sizi saracak olan ruh hali.
  • eski sevgili ile karşılaşmak istenilmez ama illa karşılaşılacaksa o gün olması daha bi tercih edilir tarafımca. zira konu saçların şekli şemali ise berberimin verdiği muhteşem şekli asla yakalayamayan biriyim.
  • eski sevgilisinin ne düşündüğünü dert eden ezmelere dert olan vasat olay. saçla başla uğraşıp babayı alanlara çok gülüyorum. brad pitt olduğun için kız sevgilin değil eski sevgilin oldu zaten.
  • bir erkeğin en önemli günü olan, kendi düğününe bile saatler kala tıraş olduğu varsayılırsa pek de vahim olmayan enstantane.
  • (bkz: #27723760))
hesabın var mı? giriş yap