• yaklasik bes yil icinde icinde bulunmayi umit ettigim kitle. bosuna mi got yirtiyoruz gurbet ellerde amk.
  • ikinci buyuk deprem kusaginda bulunan bir ulkede tum yatirimini daire ve dukkana baglayan yaman delikanlidir. dask var ama olasi yikici bir depremde nakit akisi fena alt ust olabilir. on ve onun altinda dairenin kira getirisi olup evde yatan patatesler cok guvenmesinler betona.
  • bay c' ye selam olsun. ( yusuf atılgan - aylak adam)
  • işi allah'a kalmış insandır.

siz sanıyor musunuz o kiracılar, ev kiralarını ve faturalarını trink diye her ay düzenli ödüyor??

istisnalar hariç çoğu ev sahibi kiracıları ile sorun yaşıyor.

kimi ev kirasını zamanında ödemez, kimi kira ödemediği halde yasalardaki açıkları kullanarak evden çıkmaz, kimi evin canına okur, kimi faturada sorun çıkartır, kimi ev sahibini tehdit eder, kimi kirayı eksik verir.. vs vs

enflasyon oranı kadar zam yapmaya kalksan kıyamet kopar. eve verilen zarar depozitoyu kat be kat aşmasına rağmen tek kuruş alamazsın çoğundan.

yani ev sahibi olmak da kiracı olmak da ayrı dert.

işin içindeyim.

sırf kiracılardan bıktığı için evini satan ve başka alana yatırım yapan kimler tanıdım kimler.
  • tercih sebebidir, saygı duyulması gerekir.

şahsen ben yapar mıyım? hayır sanmıyorum. biraz ekonomi ve finans bilip, dört işlem bilen herkes o dairelerin değeriyle ne kadar büyük yatırımlar yapabileceğini görür. tabi dezavantajı da riske girmek ve uğraşmak. neyse, dediğim gibi uğraşmayayım ben bunu biliyorum diyenler de pekala çok. herkesin kendi tercihi, saygı duymak lazım.
  • hiçbir üretimi olmayan asalak gibi yaşayan türden insanlar, ne iş yapıyorsun diye sorduklarında ne diyor bu kişiler ?
  • 24 daireli bir apartmandaki kiracılardan biriyim. 24ümüz de kiracıyız. hepimizin ev sahibi tek bir adam. allah vermiş adama. söyleyeceklerim bu kadar.
  • bunlara ne iş yapıyorsun diye sor cevap vermeye utanır bir iş icat eder. onunla meşgul görünür. tabi vergi sıralamasına bakın genelde bunlar üst sıradadır.
  • ömür olursa , tahmini 30.35 seneye bu kategoride olacak kisiyim
  • çok kutlu ve kutlanmış bir insandır. önceki entrylerdeki gibi 50 100 daire bile gerekmez ankara istanbul vb bir ilde2-3 dairen varsa ortalama 4000 5000 tl (2020 ocak/subat) gelirle orta direk bir hayat yaşarsın. muhtemelen oturduğun ev de kendine ait olduğu için 40-50 yasındaki bir çok memurdan öğretmenden rahat edersin.

ama o evleri tek seferde aldıysan ve parayı oraya gomduysen cok da karlı oldugunu dusunmedigim bir harekettir. yukarıda bahsi gecen 5000 tl aylık kira getirisi olan 3 ev yaklasık 1 milyon tlye alınır. anlık 1000000tlnin vade getirisi ortalama 8000 tldir. (%11) aylık vade getirisi de cok extreme bir durum olmadıgı surece bu bantın altına dusmemektedir merkez bankası yıllar bazında faizler histoıryde en dusuk %5 goruyoruz (mayıs 2013) o ay bile 32 gunluk faizin getirisi nette 3700 tldir
hesabın var mı? giriş yap