• içerisinde hiçbir kimyasal, mineral, börtü böcek bulunmayan h2o formüllü madde. ismi çok çekici olsa da içilmez, içilirse mideyi bozar, ancak akülerde kullanabilirsiniz, anca o işe yarar. ha yağmur suyu da saf sudur bildiğim.
  • utulerde kullanilmasi tavsiye olunan su ce$idi.
  • laboratuvarlarda da deneyler için kullanılan sudur bu. buharlaştırılıp yeniden yoğuşturulan musluk suyu aslında. ha bu bulunamazsa yağmur suyu da kullanılabilir fakat önce bir 10 dakika yağmurun yağması havada askıda kalan parçacıkların yere inmesi beklenmelidir. deney bade olur yoksa.
  • sanilanin aksine ph'i 7 olmayan sudur. genellikle guclu yukseltgenler kullanilarak elde edilir ve yagmur suyunun saf su sanilmasi yalnizca, yagmurun gokten gelmesi nedeniyle temiz olabilecegi yanilsamasina dayanir.
  • humidor'ların regülatorlerine konulması tavsiye edilen sıvı madde. musluk suyu hatta içme suyu bile koyarsanız, içindeki mineraller ve tortular regulatorun zamanla tıkanmasına ve puroların korunması için gerekli olan nem oranına (%70-75) ulaşılamamasına sebebiyet verecektir.
  • metalografide metal yüzeyi parlatırken o kadar işe yarar ki bu ne siz sorun ne ben söyleyeyim...
  • (bkz: sert su)
  • özellikleri
    sıcaklık 20 c
    bulanıklık <5
    koku yok
    tds(ppm) 0.01
    tuzluluk 0
    karbonat(co) <0.01
    bikarbonat(hco) <0.01
    klorür(cl) <0.01
    nitrat(no) <0.3
    nitrat(no) 0.1
    sülfat(so) <0.01
    fosfat(po) <0.01
    kalsiyum(ca) <0.01
    potasyum(k) <0.01
    magnezyum(mg) <0.01
    sodyum(na) <0.01
    demir(fe) <0.01
    şeklindedir.
  • bizim petrol ofisi bayiinde vardı bundan. arada akülere dolduruyorduk, ben de babama hep soruyordum "baba bu içilir mi" diye. babamın içilmez oğlum ikazlarına rağmen içtim ben bugün bunu. yavan bir tadı var ve mideyi ekşitiyor. içilmez bu.
  • laboratuvarlarda çözelti hazırlamak vs. için kullanılan sudur. ayrıca, yıkanan cam malzemeler musluk suyu ile durulanmasından sonra son aşama olarak, saf sudan geçirilir ki; kireç izi kalmasın.
hesabın var mı? giriş yap