• samimiyetsizlik göstergesi.

sen kişiye sağlığında saçma sapan sebepten dolayı küs; arama sorma yok say, sonra kalkıp "son görev" ayağına cenazesine gel. bırakın bu işleri...
  • ölen kişinin umurunda olmadığından diğer faktörlerle değerlendirilmelidir.

ölen kişiyle küs olmak, cenazeyi kaldıran yakınlarla da küs olmak anlamına gelmez. küs kişiler bu yakınlar sebebiyle cenazeye katılabilir. bu açıdan anlaşılabilir bir durum.

ben gitmem, o ayrı.
  • küslük var, küslük var.
  • muhtemelen ben yaşatacağım bunu insanlara. "kavga ettik boş sebeplerden, küstük yaşıyorken" diyecekler. rica ediyorum gelmesinler. ben kalabalık sevmiyorum. son yolculuk da da istemem.
  • hakkını haram etmeye gitmektir
  • güçlü karakterlerin yapabileceği iştir. herkesin psikolojisi kaldırmaz böyle hesaplaşmaları.

atıp tutanlara da şunu hatırlatırım, insan değer verdiğine küser. umurumda olmayan birine ne küserim, ne de umursarım.

bir diğer nokta da, o küslük periyodu haricinde, aralarında binlerce yaşanmışlık, kimseye nasip olmayacak dostluklar da söz konusu olabilir. insan öz kardeş ile bile küsebilir. normal işler bunlar.
  • küslükten küslüğe göre değişen durum. örneğin; kırılma, alınma veya ufak şeylerden dolayı küsme ise sağken de yardımına koşulur, ölünce de en ön safa geçilir. yoksa her küstüğümüzle ömür boyu düşman olmak gerekir.

ama adam icabında anandan emdiğin sütü burnundan getirmiş, zulüm, kavga, gürültü yapmış, iftira atmış vs. yani affedilmeyecek bir şey yaptıysa o zaman, (bkz: kıraç)'tan gelsin, (bkz: eşeği saldım çayıra).
  • adam belki de cenazeye hakkını helal etmemek için gidiyordur. namazı kılarken imama uyuyoruz ve sonrasında da helallik isteniyor. belki adam o esnada haram edecek.
  • gideceğim cenazedir. bizim küsmemize sebep olanların yüzünü o cenazede göreceğim için giderim.
  • tam 1 sene önce iş yerinden bir abimiz vefat etti. aradan bir kac ay geçtikten sonra hasbelkader fb hesabını gördüm. girip baktığımda profilin en son paylaşımında söyle yazıyordu. " oğlum sen bana çektirdin, allah seni bildiği gibi yapsın " adam ölmeden önce oğluna sitem ederek gitmiş...
hesabın var mı? giriş yap