• mobil arayüzünde her arama sonucu ekranında sağ üst köşede çıkan yıldızlı büyüteç olan "favorilerime ekle" düğmesini bulan kimse acilen tokatlanması gereken şirket.

tek bir düğme ile hayatımda gördüğüm en kötü arayüze imza atıyorlar. olum bu kadar kötü olmak zorundamısınız lan?

ben mobilde her aramadan sonra yeni arama yapmak için ana ekrana geri dönmek zorundamıyım? ya da detaylandır>arama filtresi boğuşmak zorunda mıyım?

değiştirin şu kodumun yıldızlı büyütecini adam akıllı arama büyüteci ile. mobilde tekrar arama yapmak bu kadar zor olmasın amk siteye her girdiğimizde 30 kere kullandığımız özelliğin yerinde 40yılda bir kullandığımız özellik var. sırf bu yüzden mobilde desktop arayüzünü kullanıyorum.
  • dolandırıcıların kol gezdiği ve iki öğrencimin 350tl'sini kaptırmasına neden olan site. bizim çocukların bu ay stajer maaşları yatmış, yatan parayla ps3 almak için sahibinden.com'a girmişler, ilanda şu ilk başta çok mantıklı gelmese de atlamışlar.

adamı aramışlar ve adam direk fiyatı 350tl'ye çekip satmış. daha sonra çocuklar gün içerisinde okulda iken sürekli adam tarafından ürünün postalandığını ve parasının acil yatırılması gerektiği konusunda üstelenmişler. bebeler de dayanamayıp heyecan ile yatırmış, sürekli adam ile konuştukları numara en sonunda öyle biri yok yanlış kişi ile görüşüyorsunuz diye kapatmış. polis'e gittik, dolandırıcılığı ispat etmesi zor dediler. siz siz olun buradan alacağınız ürüne özen gösterin. bu dolandırıcılar ise zaten internette fenomen durumdalar.
  • bir uyeliginiz varsa sakin ama sakin mailini ve sifresini unutmamaniz gereken satis sitesi. zira unutursaniz o hesaba bagli telefon numarasini baska hesaplara baglayarak kullanamiyorsunuz. sorunu cozmek icin musteri hizmetlerini aradiginizda ise tabi ki kimse telefona bakmiyor. ama tabi ki bir basit cozum var. yeni bir telefon numarasi edinerek yeni bir uyelikle yolunuza devam edebilirsiniz. sevgiler.
  • tıklanma sayısını artırmak için, vasıta ilanlarını görüntülerken artık marka-model bilgilerini göstermeyen tekel. diyelim belli kriterleri seçtiniz ve ilanlar sıralandı, daha düne kadar ilandaki aracın mesela toyota corolla olduğunu gösteriyordu. bugünden itibaren o bilgiyi göstermiyor, mecbur bu neymiş diyerek ilana tıklamanız gerekiyor. bundan 5 yıl öncesine kadar iyi bir siteydi, ancak tekel haline gelip paraya tapmaya başlayınca ve günden güne sapık uygulamaları çoğaldıkça hakkında söyleyecek iyi birşey bulmakta zorlandığım siteye dönüştü.

ayrıca önemli bir uyarı: bu sitede ilanda olan hiç bir ürünü elle tutup gözle görmeden satın almaya çalışmayın. dolandırıcıların, kaparo avcılarının bir numaralı platformu haline geldi iyice.
  • 3 buçuk milyon dolar

vallaha cep numarası da koymuşlar..arayıp "ben ciddi alıcıyım abi son ne olur?" diyesim var.
  • lpg'li ferrari satıldığını söyleyen, sözde sahibinden alışveriş sitesi.
  • arama sonuçlarından kaldırılan kategorileri geri getiren chrome eklentisi yazdım.

github
  • sistemden bir kez silinen bir telefon numarası bir yıl boyunca hiç bir şekilde kullanılamaz diye bir kuralı olan ilan sitesi imiş. ayrıca bu kuralı ancak sonrasında canınız yanınca öğrenebiliyorsunuz. insan orda numara değiştirme bölümüne bir uyarı koyar değil mi? ondan sonra telefondaki şahıs bana diyor ki bir kendimiz, hatta müdürümüz dahil bu kurala uyuyoruz, bu şirket kuralıdır. e be geri zekalı bunu o zaman kullanıcılara da bi söyleseydiniz.

eyvallah, numarayı başka hesaba geçirme olayını insanlar bedava ilan hakkını doldurunca yapıyor genelde. ben de öyle yaptım yalan yok. ancak bunun çözümü bu kadar bodos olabilir mi?

1 - bir mail ile telefon numarasını eşleştirirsin. başka mailde kullanılamaz
    2 - ilan sayısıyla telefon numarasını ilişkilendirirsin.

bu kadar basit. şimdi kendi numaramı asıl kullandığım mailim dahil sahibindencom'a hiç bir şekilde tanıtamıyorum. insan en azından sildiğim hesaba tekrar ekleyebilirim diye düşünüyor değil mi? ama yoook.

tamam bir kaçınız geri zekalı olur da, gerçekten şirketteki herkes geri zekalı mı?
  • site kullanım şartları ve ücretleri abuk fakat site kullanımı iyice abuk.

favorilerimdeki ilanlardan birinin sahibi ile site üzerinden mesajlaştığımda, mesaj fasilitesinden ilgili ilana geçiş olmuyor.

favori ilan mesajlaşma esnasında görülemiyor. tamam elbette daha önce görmüşüm ki favorilemişim ilanı ve bir teklif yollamışım, cevap geldiğinde ''ulan bu hangiydi'' diye ilanı anımsamak için ''ilana git'' butonunu arıyor gözler ama nafile.

mesajlardan geri kullanıcı menüsüne, oradan favoriler bölümüne, bir salaklık yapıp farklı kategorilerdeki favorileri sınıflandırdığım için ''falanca'' favori grubuna sıçrayıp, mesajlaşma esnasında görülen ilan vitrin resminin olduğu ilan bulunur ve ilan anımsanarak ürün sahibi ile diyaloğa devam edilir.

zor, zor be sözlük.
    çok zor, çok zor be sözlük.
  • ne zaman modern bir arayüze geçeceklerini merak ettiğim online tükan sitesi.
hesabın var mı? giriş yap