• 70'liği 160 küsürdü en son. en pahalı rakılardan biri oldu. şeker yok. içimi 10 numero. yeni rakı yeni seri, yeni rakı ala, kulüp rakısı seven biri olaraktan favorim bu.

şöyle bir şey kendisi.

not: karfur’da bulunuyor bu. ayiktirim.
  • bir kulüp rakı ve tekirdağ yaş üzüm rakısı-sever olarak, şu andaki bir numaralı gözdemdir. içimi yumuşak ve lezzetlidir. yeni rakı yeni seri’nin o mide bulandıran acılığı yoktur. o yüzden içip de kusmak da pek beklenen bir durum olmamalıdır.

ekle: ercan havalimanı duty free’de özel seri 100 cl 18 eur. türkiye fiyatının yarısı kadar.

düzelt: imla
  • haftasonu için razakı bulamayınca aldım. çok başarılı olmuş.

içindekiler: su, siyah yaş üzüm suması ve anason tohumu. bitti, bu kadar.

rakı budur, gerisi boş muhabbettir. tarımsal kökenli bikbikleri geçiniz. fiyatı maalesef pahalı. aslında pahalı olan rakı değil vergi, malum konular.

kadehimi rahmetli aydın boysan beye kaldırıyorum. büyük bir yudum alıp boğazımdan (zürafa misali) döne döne indiriyorum. rakı içme adabı terör örgütünü lanetliyorum ama;

rakı böyle içilir :))
  • kumaşı kaliteli, içimi tatmin edici.
  • içmeye doyamadığımız rakıdır.
    görsel
  • birkaç yıl önce, müdavimi olduğum tekelin önerisi üzerine denemiştim. tam da sahte rakı haberlerinin patladığı bir döneme denk gelmişti. "sahte olmasın? ehehe" demiştim de tekel çok bozulmuştu.

açıkçası hoşuma gitmişti. o günden beri zaman zaman alıyorum. içmesi rahat. içtikten sonrası daha rahat. midedeki varlığını sıkı sıkı hissettirmiyor. ortalama rakıya kıyasla azıcık daha fazla kafa yaptıını düşünüyorum. ikinci kadehe gerek kalmadan, tek kadehte aradığım rahatlığa kavuşturuyor. bu sayede açgözlülük nedeniyle muhtemel mide ve baş ağrısı ortadan kalkıyor.
  • rakı seven ve haftada 1 2 duble de olsa içmeye çalışan bir insan olarak bu güne kadar içtiğim en yumuşak içimli ve içimide zevkli olan,ağızda hoş bir tad bırakan,rakının ilk dublede bazen sert gelen o tadını şalgam ile bastırmayı gerekli kılmayan rakı.

fiyat olarak diğer markalara göre pahalı ama inanın değer.için ve içirin.

yorumlarım birkaç saki gecesinin tecrübeleri ile yazılmıştır.
  • her yerde bulunmaması büyük bir handikap.
    ama içtiğim içimi en yumuşak içimli rakıdır, en son 70 lik olanını 210 liraya satın aldım.
  • muhteşem bir rakıdır. içimi rahat, sabaha baş ağrısı bırakmayan bir güzellik. piyasadaki yayın rakılara göre bir tık pahalı da olsa aradaki farka değer. lakin her yerde bulamıyoruz, o kötü işte...
  • içimi çok rahat.tadı güzel. nefis bir rakı. sakiyle tanışana kadar tek seferde içebildiğim en fazla miktar 35'likti. hiç üstüne çıkmamıştım. hayatımda ilk defa 70lik rakıyı tek başıma içtim.şiddetle tavsiye ederim.içtiğim şise görselde eklidir.
    görsel
hesabın var mı? giriş yap