• marmara üniversitesi hukuk fakültesi ticaret kürsüsü başkanı-ydı. dünkü khk ile görevinden ihraç edilmiştir.

dönem mevcudunun iki katı öğrenci sınavlarına girerdi bu adamın; çünkü dersler yüzünden okulunu uzatan öğrenci sayısı, dersinden ilk aldığında geçen öğrenci sayısı fazla-ydı.

her sene toplamı küçük bir servet olan kitaplarını zorla öğrencilerine aldırır-dı. zorla diyorum; çünkü kitapların tamamını alana vize ve finallerde +5 puan verir-di. artık dersi bilmemkaçıncı kez almaktan bezmiş bizler, belki o aylık harçlığımızı bu kitaplara yatırmak zorunda kalırdık. "niye arkadaşından, kütüphaneden almadın?" diyen çıkabilir. alamazdık çünkü asistanlarına kitapların içinde ismimizin yazıp yazmadığını ve yeni basım olup olmadığını kontrol ettirir-di. bilgisinden şüphem yok ama kitapları da kötüydü, açıklamalı kanundan zerre farkı yoktu şahsi kanaatimce. fiyat farkı dağlar kadardı tabi.

yaşamadım ama duydum; tek dersten okul uzatacak öğrencileri geçme notunun 1-2 puan aşağısında acımadan da bırakırmış.

hiçbir zaman belli kişi ve kesimlere olan yakınlığını gizlemedi, bankasya meselesinde de baya afişe oldu.

ben dersinden dördüncü alışımda sınırda geçip mezun olabildim. uzasaydı bu adam yüzünden uzayacaktı okulum. bu adam yüzünden kaç kere annemi arayıp dayanamıyorum diye ağladığımı bilirim. dün görevinden ihraç edilmiş, içimi bile soğutmadı.
  • ticaret hukuku dersinde dönem başı 1300, kıymetli evrak hukuku dersinde de dönem başı 800 olmak üzere kabaca 2000 kişinin diploma almasına engel olan, kendisini eğitimci sanan şahıs. ticaret hukuku 1 dersinde sorduğu 9 sorudan 8'ini doğru yapıp ve gerekçelendirip 1 soruyu boş bıraktığım sınavda bana 43 vererek eğitimciliğini konuşturdu gerçekten. olur da bir gün kendisinden kurtulup diploma almayı becerebilirsem buraya çok güzel editler gelecek. geyigindibi kim bilmiyorum ama ben de kendisi gibi bu şahsın dersinden okulu tam 1 yıl uzattım.

edit:

fetöcü.*
  • gençliğimi öldüren, okulu bırakma evresine getiren, heves meves bırakmayan ve eğitimci olmasını kesinlikle reddettiğim profesör(!)
  • hocamızın derslerinden geçenlere mutluluklar, kalanlara sabır diliyorum. dün ailesine geçtiği haberini verip daha sonra teknik bir arızanın giderilmesiyle kaldığını öğrenen arkadaşlara ne diyeceğimi bilemiyorum. ben hocamızın yerinde olsam bu kadar ah almaktan korkardım.
  • uzan grubuna çöküldüğü sene sesiniz çıkmıyordu sami efendi, şimdi seçimler geçersiz diyorsun. uzan grubuna çöktükten sonra 11 sene iktidara ortaktınız o zaman uzan grubunun hakkını niye savunmadınız. seni sokmayan yılan 1000 yaşar. nihayet seni de sokar.
  • 2014-2015 eğitim yılında ticaret hukuku vize sınavında kendi kitabını sınav sırasında yanında bulundurana +5 puan vererek çifte standardın allahını yapan hukuk fakültesi profesörüdür.şunu da unutmamak lazım kitabının en yeni basısı yerine daha eskisini getirenlere de puan yokmuş.her geçen basıda ticaret hukuku çağ atlıyor sanırım.
  • satilik onursuzun biridir. bu fettosun yalamasi kim varsa agzindan cikan hic bir soze itibar etmem, insan yerine de koymam. sokaktaki kopegin bile bunlardan daha cok serefi vardir.

hele de turkiye cumhuriyeti ile ilgili yazdiklarina bakarak nasil bir karaktersiz oldugunu ayan beyan gorebilirsiniz.

ote taraftan bunun gibi turkiye cumhuriyeti’nin azili dusmanlarina ne istedilerse veren akp’nin her bir ferdi ile hic bir sey olmamis gibi iktidarini surdurmesi de tarihte emsali gorulmemis bir ironi olsa gerek.

gorun bakin iste, devlet tum kurumlari ile kime teslim edilmis vaktiyle.
  • aşırı hırslı olan, derslerinden geçmenin okulu kazanmaktan daha zor olduğu marmara üniversitesi hukuk fakültesinde görevli ticaret hukuku profesörü.

edit: imlâ
  • medeni usul kürsüsünün* salmış olduğu ders geçilemiyor şanına göz dikmiş hukukçu. okula geldiğinden beri ticaret kürsüsünün 7*** dersinden hiçbiri en az 3 defa almadan geçilemiyor.
hesabın var mı? giriş yap