• bu alette wild blood diye bir oyun kurup oynadım ki ağzım hala açık izliyorum kalitesini, niteliğini, akıcılığını. youtube linkini de vereyim şahit olun:

wild blood note 2 gameplay
    böyle de güzel oyun makinesiymiş oyunu kurunca fark ettim.
  • 10 gunluk kullanim sonucu kendisini iade ederek iphone 4s'e donus yapmis durumdayim. herseyi guzel ama kullanim olarak bana hitap etmedi maalesef.
  • youtube'daki türkçe inceleme videosunun altındaki yorumlar yarıcı nitelikte;

''bu telefonu uzaylılar bile yapamaz.''

zödit: yaparlar mı ki?
  • http://www.youtube.com/…os34zg&index=1&feature=plcp link'inde açılan videoyu takip eden 4 kısa inceleme video akabinde hayranlığımın katlanmasına sebep olmuş cihaz.

hakikaten nokia 1203'den buna geçişim efsanevi olacak.

edit: ben sondan izlemeye başlamıştım. belirtmem gerek; ilk video rezalet. saçma sapan, hiçbir özelliği olmayan çizimler falan. ama sonrakiler iyi.
  • sadece 1 saatlik kullanım esnasında 2 kere kitlenerek bataryayı çıkarmak sureti ile restart attığım telefon.

çok geniş bir kullanım alanının yanında ıvır zıvır bir sürü özelliği var ama stabil, güvenilir bir telefon mu? kesinlikle hayır...
  • ozellikle s-pen ile yazi tanima yuzunun mukemmele yakin hassasiyette tahminler yapiyor olusu; bu telefonu almak icin mevcut bircok nedenin en ustundedir.
  • stabil ve güvenilir bir telefondur. tek kusuru telefonun tutulacak noktasında kilitleme tuşunun olması saçmalığıdır. kardeşim alsana şu kilitleme tuşunu üst tarafına, rahat rahat taşıyalım aqun telefonunu.

ha iphone'dan buna geçiş yapan gördüm ama bundan i-phone'a geçen de göremedim. siktir edin lan marka bağımlılığını, işinize hangisi geliyorsa onu alın. 9 numara telefon. o kadar.
  • yaptığım karşılaştırma sonucu görüntü kalitesinin galaxy s3'ten çok daha iyi olduğunu gördüğüm cihaz.

edit: isviçreli bilimadamlarıyla yaptığım araştırmalar sonucunda galaxy s3'ün ekranının an itibarıyla piyasadaki belki de en kötüsü olduğunu söyleyebilirim. sırf güneş altındaki kullanım için bile note 2 ve s3 arasında kalanlar note 2'yi alabilirler. dalga geçmiyorum.

ek: piyasada genelde 16 gb olanları yaygınken bimeks'de 64 gb olanları 1.899 tl'den satılmaktadır.

http://www.bimeks.com.tr/…xy-note2-n7100-white.aspx

önemli edit: tahmin ettiğim üzere 64 gb olanı yokmuş bimeks'te falan. ürün başlığının hemen altındaki özelliklerde yazıyordu. ürün özellikleri sekmesinde en alttaki ''daha fazla bilgi'' butonunu da görmeyince ''arttırılabilir bellek'' kısmını atlamışım. yine de paylaştım. yanlışsa nasıl olsa çıkar ortaya diye. nitekim çıktı da. bu konuyla ilgili bana gelen mesajlar;

''üstadım bimeks'te ürün özelliklerine girince 64gb arttırılabilir hafıza demektedir. direkt müşteriyi aldatıyorlar, bimekse gittim, merkezlerini aradım. o versiyon dünya'da daha yaygın degil.''

''orada yanlış anlaşılma ve/veya hile var. 64 gb artırılabilir bellek hafızası, aşağıdaki tablodan da görüldüğü üzere. 1899 tl liste fiyatı zaten.''

''distribütör garantili mi ithalatçı garantili mi bimekstekiler? 64gb türkiye'de yok diye biliyordum normalde.''

evet sanırım netleşti durum.
  • sıkı bir apple kullanıcısıyım. ilk çıktığından beri iphone kullandım yıllarca, jailbreak bile yapmadım iphone'uma. herhalde app strore a 100-200 dolar arası yatırım yaptım. bilgisayar olarak da, iş yerinde imac evde misler gibi hackintosh kullanıyorum. lakin gelin görün ki iphone 5 sonrasi resmen hayal kirikliğindan ne yapacağımı şaşırmış durumdaydım. bu alet imdadıma yetişti desem yalan olmaz. 3gs'den kendisine geçiş yaptım.

jailbreak yapılarak iphone da gelişmiş kabiliyetlere sahip olamıyor mu oluyor, lakin donanımsal olarak bu küçük biraderimiz yine koşuyu önde götürüyor. en basitinden; 3100'lük pil ile ben 30 - 35 saat rahatça mobil deneyim yaşıyorsam olmuştur bu.! beni rahatsız eden sadece dandik plastik kaplama oldu, gerçi samsung bu dayanıklılık üstüne çok eleştiri almış olacak ki geçenlerde bir video sürdü internet ortamına, note 2 lerin stres testini yayınladılar, çok başarılı ama yine de ben ilk defa bir mobil cihaza kılıf aldım. spen i kullanmaya başlarsanız ve alışırsanız gerçekten hayat kurtarıyor. post it kullanımına son verdim ben çalışma düzenimde mesela...

iş deneyiminde ise şöyle bir örnek vereyim; kendisine tabletler için hazırlanan photoshop touch sorunsuz yüklenebiliyor ve çalışıyor. 9 layerlı bir iş yaptım kendisi üstünde bana mısın demedi. bunu yaparken de arka planda torrent'den the walking dead'i indiriyordu... e şimdi ben ne yapayım iphone 6'yı mı bekleyeyim?
  • bimeks tarafından'da 64 gb olan versiyonu'nun satıldığı iddia edilen cihaz. bimeksin web sayfasında ürünün punktum noktasında 64gb olduğu yazıyor, müşteri temsilciliğini ilk aradığımda 64gb versiyonu şu mağazalarda var denildi. söylenilen mağazaya gittiğimde ise; "evet stoklarda görünüyor" denilip karşıma 16gb olan versiyonu çıktı. ikinci kez müşteri temsilciliğini aradım ve "arttırılabilir 64gb" denildi. bimeks bu tutumuyla müşteriyi yanıltmaktadır ve ürünün asıl özelliği olan dahili 16gb hafızanın, ürün detay bölümü dahil hiçbir yerde hafızasının kaç olduğu an itibariyle yazmamaktadır.
hesabın var mı? giriş yap