şükela:  tümü | bugün
 • açık ve net bir ifade.

  bizim ülke gibi bağlı tavuğu rahatlatmayacak bir oluşum yok ki dünyada; arkanı kime verirsen ver, rahatlatırlar.
 • five-some. yeni türkiye'ye yakışır.
 • dünya beşten büyüktür asya'ya sıkışıp kalmayın derim.

  reis'ül edit ve el büdüt: "bir şeyi de beğenin, alternatifimiz var işte" gibisinden mesaj atan arkadaşlar. burası da olmazsa maskeli beşlere mi gireceğiz? durmak yok beşe devam.
 • sayın cumhurbaşkanımızın ifadesi:

  http://www.hurriyet.com.tr/…izi-rahatlatir-40282883

  --- spoiler ---

  ‘varsa yoksa ab’ demeyin, şanhgay 5'lisi bizi rahatlatır'
  --- spoiler ---
 • salt gözdağı amaçlı yapıldığını umduğum açıklama. çok değil bundan 15 yıl önce bile türk ceza mevzuatı perişan haldeydi. ab uyum süreci sayesinde ülkede az da olsa demokrasi kırıntısı var. demokrasiyi sadece sandıktan ibaret göreceklere uzun uzun açıklama yapacak halim yok.

  kısacası, bazen görünürde bile kalsa türkiye demokratik bir hukuk devletiyse sebebi ab ile olan ilişkilerdir. doğuda demokrasi yoktur; halkın elit zümresi harici tebadır. ab'yi siktir edin demek kolay; bu görüşte olanların sonrasını da hesap etmesini tavsiye ederim.

  ekleme: teke tek programının 6 eylül 2016 tarihli yayınında doğu mu, batı mı tartışması yapılmıştı. türk televizyonlarında izlediğim en dolu, en kıymetli tartışma programı budur. vakti olanlara şiddetle tavsiye ederim.

  https://www.youtube.com/watch?v=7qmr2oe0d3g
 • (bkz: gangbang)
 • peki şangay 5lisi bizi alacak mı?
  onların bundan haberi var mı?

  ab gibi olmasa bari dediğim açıklama yumağı
 • bu ifadeden sonra dolar ve euro abi biz ne yapıyoruz deyip sert bir düşüş yaşar! tam düşerken yükseklerden ruble ve yuan tutar ellerinden!

  ilk olarak sen doları düşüreceğine yangına körükle gidiyorsun. bu zamanlama olarak yanlış.

  dünya beşten büyüktür derken kendin bir beşliye sıkışıyorsun bu da yanlış. rusya, çin ve hindistan hem teknolojide hem iş gücünde seni yer. burdan elde edeceğin gelir-güç-para seni tek başına yaşatmaya yetmez. niye gelişip de kimseye yancı olmaya çalışmaktan vazgeçmiyorsun? evet gelişene kadar denge politikası güt ama 14 sene oldu be mübarek tek milim ilerleme niye yok ortada gelişmek için. anca sıcak parayla ve ülkenin varlıklarının satılmasıyla bir serap etkisi o kadar.

  göçmenler, şangay beşlisi, avrasya elindeki kozlar ama bunlar da bir yere kadar işe yarar. çizgiyi aştığında kimse sana sabır göstermez. hani sen diyorsun ya kimse vazgeçilmez değil diye seni de türkiye'yi de bir kalemde silerlerse tam ortadoğulu oluruz.
 • dış politika konusunda katıldığım önerme. ha bir de oranın kapısında bi 50 sene bekletirler mi bilmem ama ab'nin ortadoğudaki tamponluğu görevinin 50senede 1 metre yol yaptırmadığı gerçek.

  ancak ab ve batıdan ekseni doğuya çevirmek, referansı ab insan hakları ve demokrasisinden koparmak, iç politikayı öldürür. baskılar baki kalir, muhalefet kolsuz bacaksız kalır.

  hayalimde ab'de oyalanan değil ab'yi oyalayan ve en azından uyum yasalarının devam ettiği, insan hakları ve özgürlükler konusunda ab'yi referans alan ama dış politika'da şangayla hareket eden türkiye var. bildiğin hayal.