şükela:  tümü | bugün
 • tam olarak "varsa yoksa ab’ demeyin, şanhgay 5'lisi bizi rahatlatır" olan erdoğan açıklaması, 15 temmuz'dan sonra türkiye'nin bir eksen kayması yaşayacağı belliydi. başkanlık tartışmaları da bundan bağımsız değil zira şanghay 5'lisinde demokrasi adına bir şey yok. rahatlama meselesi erdoğan ve akp'nin rahatlaması şeklinde olacak.

  edit: ab terör destekçisi diyenler görüyorum. haklılık payları olmakla birlikte gözden kaçırdıkları bir nokta da var: şanghay 5'lisinin başını çeken çin ve rusya pkk'yı terör örgütü olarak tanımaz. ayrıca pyd sadece brüksel'de büro açmadı; moskova'da da bürosu var. bu da akp dönemi türkiye dış politikasının başarısızlığının göstergelerinden biridir.

  debe editi: buradan yakında avrasyacıların korkulu rüyası olacak; demokrasi sevdalısı, liberalizm aşığı nostalgiaman hesabına selam eder, onu dikkatli takip etmenizi öneririm.
 • açık ve net bir ifade.

  bizim ülke gibi bağlı tavuğu rahatlatmayacak bir oluşum yok ki dünyada; arkanı kime verirsen ver, rahatlatırlar.
 • five-some. yeni türkiye'ye yakışır.
 • dünya beşten büyüktür asya'ya sıkışıp kalmayın derim.

  reis'ül edit ve el büdüt: "bir şeyi de beğenin, alternatifimiz var işte" gibisinden mesaj atan arkadaşlar. burası da olmazsa maskeli beşlere mi gireceğiz? durmak yok beşe devam.
 • sayın cumhurbaşkanımızın ifadesi:

  http://www.hurriyet.com.tr/…izi-rahatlatir-40282883

  --- spoiler ---

  ‘varsa yoksa ab’ demeyin, şanhgay 5'lisi bizi rahatlatır'
  --- spoiler ---
 • tayip'in takdir ettiğim nadir politikalarından biri.

  50 yıldır bizi oyalayan avrupa birliği'ne iyi yapıyor. şangay işbirliği örgütü'ndeki ülkeler hep tek adam ülkeleri ama avrupa birliği'nin 'ya he he bi ara sizi de alacaz' tavrını çekmek yerine buna dahil olunabilir.
 • salt gözdağı amaçlı yapıldığını umduğum açıklama. çok değil bundan 15 yıl önce bile türk ceza mevzuatı perişan haldeydi. ab uyum süreci sayesinde ülkede az da olsa demokrasi kırıntısı var. demokrasiyi sadece sandıktan ibaret göreceklere uzun uzun açıklama yapacak halim yok.

  kısacası, bazen görünürde bile kalsa türkiye demokratik bir hukuk devletiyse sebebi ab ile olan ilişkilerdir. doğuda demokrasi yoktur; halkın elit zümresi harici tebadır. ab'yi siktir edin demek kolay; bu görüşte olanların sonrasını da hesap etmesini tavsiye ederim.

  ekleme: teke tek programının 6 eylül 2016 tarihli yayınında doğu mu, batı mı tartışması yapılmıştı. türk televizyonlarında izlediğim en dolu, en kıymetli tartışma programı budur. vakti olanlara şiddetle tavsiye ederim.

  https://www.youtube.com/watch?v=7qmr2oe0d3g
 • (bkz: gangbang)