şükela:  tümü | bugün
  • sevmediği halde hava olsun diye şarap içen özentiler, şarap konusunda bilgi sahibi olup başka hiçbir boktan anlamayan andavallar ve sokaktaki samimi şarapçılar dışında kalan şarapseverlerdir.
  • biricik içenlerde entel sayılıyor mu yoksa bu kaliteli şarap içenler için mi geçerli ?
  • müslümanım. entel değilim ve şarap içiyorum.

sadece şarap da değil alkollü ne varsa içiyorum.

sanırım bu 'şarap içen enteller' grubu şarap güzellemesi yapan, şaraba sikimsonik anlamlar yükleyen, para(sı)yla satın aldığı ürünün kölesi olmakla övünen sikik ibiş tayfası.

bunların sikimsonik şarap güzellemeli muhabbetlerine denk gelen bir diğer sikik beyinsiz grup rakı güzellemesi yapan embesil tayfadır. gerçi herhangi bir alkollü içeceğe anlam yükleyen, bunlara statü simgesi gözüyle bakan her kim varsa zaten embesildir.
  • bu hesaba göre şarap için kişi ya özenti, ya andaval, ya sokakta yaşayan bir şarapçı, ya da entel. venn şeması da çizmek ister misin yakışıklı; belki aynı anda iki gruba girenler de vardır?

ampır ampır konuşmalar...

biri bana özenti dese ciddiye almam; andaval dese hafif üzülürüm. şarapçı dese bi kendimi koklarım, duş almayı unutmuş olabilirim. entel derse orda dururum ama. sen kim köpek lan?!

(bkz: aşktır asıl şarap)