şükela:  tümü | bugün
  • gecenin bi saatinde zafer çarşısının otoparkına "uyumayın ulaaaaan" naralarıyla işemek.
  • pet şişe ve çamaşır makinesi hortumundan nargile yapmaktır ki bir daha öyle bir sarhoşluk yaşayamadım, ayık kafayla yapmak ise imkansızdı.
  • (bkz: mutfak temizlemek)

genelde benim sarhoşluklarım cumartesi gününe denk geldiği için ve genelde cumartesi günleri, balık piştiği için kaçınılmaz olan bir iştir de.

olaylar şöyle gelişir.

eş-balık aldın değil mi

ben-evet

eş- tamam pişirme ben pişiricem

ben- tamam (içses: domestos'ta aldıydım zaten)

akşam gelen eş, mutfağa bir master şef edası ile giriş yapar, ızgarayı filan kontrol eder, ve olaylar başlar. hatta bazen balık pişirdiğini unuttup, kokoreç tezgahı başındaymış gibi, o balık tutma şeysini, ızgaraya vurma şeklinde balığın yağını ve hatta parçalarını mutfağın dört bir yanına, sıçratır. neyse ki pişme işi bitip, yedikten de sonra ki zaten o pişirmeye başlamadan önce ben bir çay bardağı rakıyı, yuvarlamış olurum. bir gevşeme, bi rahatlama, e ikinci bardakta balıkla birlikte alındıktan sonra, evet hazırım artık o mutfağı temizlemeye. sofra toplanıp, bulaşıklar makinaya atıldıktan sonra. domestoslu bir su hazırlanır ve allah ne verdiyse, mutfak dolaplarından girilip, davlumbazdan çıkılır. arada ayılma belirtileri görüldüğünde ise, hemen takviye alınıp, devam edilir. hatta bu arada buzdolabı da nasibini alır. en son yerler silinip, balık kokusu için, bir miktar çamaşır yumuşatıcı, bir miktar su ile karıştırılıp, ocağın üstünde kaynamaya bırakılır. ha bu arada kulaklıkla müzik dinlenilir, gerdan kırılır, omuz titretilir. e ne yapacaktım, adamın 1500 defa dinlediğim askerlik anılarını mı dinleyecektim.

o an çok anlamasanız bile, sabah uyandığınızda tertemiz bir mutfakla karşılaştığınızda ne kadar süper bir iş yaptığınızı anlarsınız.
  • harika şiirler yazmak.ertesi gün bakınca ayıkken bu kadar derinden etkileyenini yazmam.zaten onun dışında şiir yazmam ben.
  • türkçeyi unutup sadece ingilizce konuşabilmek
    nevizade yada asmalıda yürürken "midem kazındı" diyip, birinin masasından ekmek yürütüp, yola devam etmek.
    ayrıca (bkz: karaoke)
  • evde uyumak için en rahat yerin banyo zemini olduğunu keşfetmek. her ne kadar ertesi gece denendiğinde aynı sonuç alınamasa da her sarhoş olunduğunda o banyonun o zemininde uyunacaktır artık.
  • avucunun içine kusup,aynı el ile banyonun ışığını açmak,duvarın komple kusmuk olmasını sağlamak.
    (bkz: sıçıp sıvamak)

edit:bence süper bir başarı hikayesidir.
  • internetten bilet alıp, tatil rezervasyonu yapmak.
  • badem ekmek. evet bayağı bildiğiniz kavrulmuş badem. ileri görüşlülük kaçıncı levele atlama yaptıysa artık, bugünü kurtarmak yerine yarına yatırım yapmak daha mantıklı gelmişti demek ki.