• di'li geçmiş zamanlı yüklemlerle kurulmuş kısa cümlelerden oluşan kontrol47 hikayesi. üslup çok tanıdık hangimiz bu hikayelerden yazmadık ki.
    sonu biraz daha süprizli olsa daha iyi olurdu. cümleleri biraz daha birbirinden farklılaştırmasını ve türkçenin güzelliklerini öğrenip kullanmak için daha çok okumasını tavsiye ediyoruz yazar namzetine. yolda gördüğü çocuğu oğlunun küçüklüğüne benzeten anne duygusunu bana yaşattığı için kendisine teşekkür ediyorum.

edit: hikaye gitmiş yorum kalmış
  • sanırım sıkılıyorum bu kitabı okurken. zarif giyinimli bilmem ne garson. yahu bırak hocam bu betimlemeleri. sadede gel.
  • bu kitabi 2003 yilinda okudugumda "hayata bakisim degisti" tribine girmistim. simdi kitaptan aklimda kalanlara bakiyorum da... neredeyse bir hic.
    ilk olarak dogan cuceloglu bir edebiyatci degil. o yuzden yazimi hic akici gitmiyor. zirt pirt materyal betimlemesi yapiyor kitapta. bu bolumlerde "ozet gec ulan" dedigimi dun gibi hatirliyorum. yok kirmizi ceketinin kiris kiris olmus sol cebinden pempe dantelli mendilini bir komutan edasiyla agir agir cikartmasi martilarin gokyuzundeki ozgurce ucuslari gibi yalinmis da... efendime soyliyim. yok soylemiyim, daha fazla betimleme sallayamayacagim. ama siz konuyu anladiniz.
    edebi eksikliginin disinda bir falso yok aslinda kitapta. ilk 20 sayfayi bitirebilirseniz cok sey ogrenebileceginiz bir kitap. aklimda kalan 3-5 cumle bile bu kitabin guzelligini ortaya koyuyor aslinda. 3-5 onemli degil, 1 cumle bile cok onemli olabiliyor bazen insan ve ego iliskilerinde.
    ellerine saglik dogan cuceloglu'nun. yillardir yapilan milyon tane psikolojik arastirmayi gercek hayatta lehimize nasil kullanabilecegimizi cok guzel anlatmis.
  • insan sadece metalarla mı savaşır, kendi iç dünyasında savaştığı fikirler nedir ya da kendisiyle sürekli savaşmasına ne denir? kim kazanır bu savaşı, kaybeden de kendisi değil midir? sürekli kafasında bağıran düşüncelere karşı ne kadar savunabilir kendini? pes ettiğinde de kanlar içinde yerde yatan yine kazanan değil midir? kim susturur bu sesleri, kimden gelir barışın çözümleri? beyaz bayrak kimdedir ve o kişi nerdedir? en büyük savaşçı da biziz, en yorgun nefer de...
  • trt1'de sabahın köründe yayınlanan dizi. dizideki karakter sebeb-i ihtiyaç dedi türçe dublajında ordan dikkatimi çekti kendileri.
  • her sayfada insana sorgulatan, ve sorgulattığı konunun iki ucu açık dinamikleri arasındaki köprüyü okura kurdurtan, okumakta olduğum kitaptır.
  • ben kimim sorusunun yanitini resmen veremedigim kitaptir.
  • "seni diğerlerinden farksız kılmaya,bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada,kendin olarak kalabilmek dünyanın en zor savaşıdır.bu savaş bir başladı mı artık hiç bitmez..."
  • son 1 senede bitirdiğim tek kitap olan, yakın zamanda tekrar okumak istediğim farkındalık içeren bir kitap.
  • en güçlüsü, savaşmadan düşmanını yenendir.
hesabın var mı? giriş yap