• az once metrobuste denk geldigim ailedir.

yanlarinda 4 cocuk vardi, en buyugu 5-6 yaslarinda; en kucugu bir yasindan kucuk...

tam is cikisi saati, bu kucuk dort cocuk ve anne babalari, kocaman bir de bebek arabasiyla metrobusu felc edip, gurultuleriyle anamizi aglattilar.

6 yillik savas surecine 4 cocuk sigdiran multeci ailemizi kutluyorum. sahsen ben bunu basaramazdim.
  • bana da başka bir ülkede para verseler, çalışmayacaksın bak sana kart veriyoruz bununla geçin deseler ben de evde sıkılır çocuk yaparım.dört olması biraz manidar tabii ki rabia'ya mesaj göndermiş bu ailemiz.biz eşşek gibi çalışıyoruz, yoruluyoruz, evde karımıza bi merhaba bile diyecek halimiz kalmıyor, oysa suriyeli adam öyle mi basıyo karttan ve bilimum mülteci yardım kuruluşlarından parayı bütün gün karısını kovalıyor evde, sonuç suriye:4 türkiye:0 büyük türkiye bir alanda daha mağlup oldu.
  • çocuklarının hepsi ileride doktor, mühendis, öğretmen, hukukçu olacak ve insanlığa çok büyük katkılar sunacaktır.

sözlükte bir ara tatlı su hümanistleri başlık açıp akademik entry döşüyorlardı suriyelilerin orantısız üremeleriyle ilgili. evrimle falan bağdaştırıyorlardı, kendisini tehlikede hisseden her tür sürekli olarak ürer diye bilimsel ve romantik açıklamalar yapılıyordu.

yarın bir gün, bizim çocuklarımızla aynı ortamda bulunacak bu çocuklar. şu anda evet, yalnızca çocuklar. ancak yirmili yaşlara geldiklerinde bu masumiyetlerini koruyacaklarını düşünen adam ağır geri zekalıdır.

o kadar kötü örnek yaşandı ki bu ülkede suriyeliler ile ilgili, yardım etmek bir yana, tehlike gelmesin diye yolumuzu değiştirir hale geldik.

kendi ülkesini korumayan insanlar bizim ülkemizde bizi sosyal olarak rehin aldılar. erkek veya kadın, hangimiz çekinmiyoruz kalabalık bir suriyeli grubunun olduğu yerlerden geçerken? bu sorunun cevabı, benim için suriyeliler konusunda tartışmanın bittiği noktadır.

bu suriyeli arkadaşlar öyle tipler ki, çocuk denilen; dünyanın en güzel canlısına üzülmez hale getirdiler bizi.
  • çocuu zoort diye toprağın üstüneeğğ!!

kardeşim siz salak mısınız? suriyelilerin çocuklarını nasıl doğurduğunu mu tartışıyor insanlar? adamlar memleketlerinde kalıp savaşmamış, kaçmış. tamam peki. geldikleri ülkede tavşanlar gibi çoğalıyorlar ama? o nasıl olacak? bana ne lan kadının bebeğini nasıl doğurduğundan? yani kolay doğuruyor diye her yıl bir çocuk mu yapacak bu insanlar? konu bu mu yoksa kim bilir hangi kompleksin alakasız başlıklarda mal mal rüştünü ispata çalışması mı?
  • sonunda yine türk kızlarının suçlu çıktığı durum. piremses sanmayın bakın kendinizi şikayet geliyor.

bana şu savunmayı da yaptırttınız ya helal olsun.
  • hepimizin, belki de henüz doğmayan çocuklarımızın hakkını yemektedirler. nasıl olsa kendileri gibi çocukları da bizlerden alınan sigorta primleri ile sunulan sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanacaktır. vatandaşın çocuklarına dahi düzgün bir eğitim sağlayabilecek kaynak yokken, sokakta dilendirilmeyen suriyeli çocuklar da okulları dolduracaktır.

2017 ocak tarihli bir rapora göre türkiye'de 230 bin suriyeli çocuk doğmuş. 968 bin okul çağındaki çocuk içinde 468 bini ise okula devam ediyor. okula gitmeyen 500 bin çocuğun ileride ne olacağı, ne yapacağı ise meçhul.
  • "türkiye'de seks çok güzel." diye düşünerek yapılmıştır. çölde hoş değil tabi ama akdeniz iklimi tam bir afrodizyak.
  • adam başına para verildiği için olabilir, emin değilim.

bizim yeni mezun gariban üniversite mezunundan gss adı altında alınan para oraya gidiyor işte.

müthiş olay.
  • yaşım 32 bekarım evlenmek için daha zamanım olduğunu düşünüyorum avukatım ekonomik durumum iyi, ileride olursa da max 2 çocuk düşünüyorum ancak o kadarını insanlığa ve kendine fayda sağlayacak şekilde yetiştirebilirim.

yaşı 22, evli işi gücü hırsızlık yapmak, millete el avuç açmak, tek derdi sikiş daha çok sikiş çocuk sayısı 4
    dünyada sadece ben ve bu aile kalsak, bundan 15/20 sene sonra ezici çoğunlukla söz hakkına sahip olacaklar, sandıkları patlatacak ve reis reis diye hayatımızı sikecekler.

şimdi ben küfür etmeyimde kim etsin.
  • şaşırılmaması gereken ortadoğu ailesidir. allahtan doğum süreci 9 ay sürüyor, 2 ay falan olsa 10'u bulmuşlardı şimdi. başlık altında konuyu bir şekilde bu ülkenin kadınlarına bağlayan sığıra da hayatının geri kalanında kolaylıklar diliyorum. adam tarlada doğum yapmayı normalleştirmiş lan!

ha bir de kurandan ayet veren bir arkadaş var az yukarıda. buyur güzel kardeşim;

(bkz: konya'da donarak ölen minik ayaz)
hesabın var mı? giriş yap