• websitesi( http://www.sawmovie.com/) bile insanı geren film. birkaç kez izlenmesi bile insanı sıkmayan filmlerden.
  • bir baba'nın ailesi için her şeyi yapabileceğini gösteren bir film…
  • dvd si yeni çıkan film. tek cd...29 ytl...
    3 farklı kapakla çıkmış.s,a ve w harfleri var kapakta. extralar pek tatmin edici sayılmaz. oyuncularla kısa kısa yapılmış söyleşiler var ama next leyemiyorsunuz. illa ki hepsini izleyeceksiniz..az bir de kamera arkası var... türkçe altyazılı...bu arada bilindiği üzere filmdeki fotoğrafçı çocuk aynı zamanda filmin senaristi...
    devamı da çekildi ve gün sayıyor..

(bkz: saw 2)
  • filmden sonra sigara birakilir, klostrofobi ba$lar.
  • çok güzel bir film,özellikle gerilim-korku sevenlerin bayılacağını düşünüyorum,kaliteli bir senaryo
  • filmde duvarın içinde buldukları kutuyla ilgili de bir çekim hatası var..***

doktor cep telefonuna kutuyu kullanarak uzanıyor.. fakat yapamayınca kutuyu fırlatıp atıyor.. ama bir sonraki sahnede görüyoruz ki kutu ilk eline aldığı yerde duruyor.. ve bir sonraki sahne.. kutu fırlatılmış olarak diğer tarafta.. yine bir sonraki sahne.. kutu ilk durduğu yerde..
  • "çok zeki olmamdan dolayı sonundaki sürprizi anladığım film", modundaki yorumlara hedef olmuş bir filmdir.

sonuçta herifler yapmış bir film. klişelerin yanında, kurbanlar için gayet orjinal sınavlar(!) hazırlamışlar. ayrıca tüm klişelerin kötü olduğunu kim çıkarttı ki? eğer bu film sizi korkudan altınıza işetecek diyen varsa yanılır, ama filmin izleyiciye önerdiği çaresizlik, sıkıntı duyguları ve bir bilgisayar oyununu andıran bulmacaları gayet güzel ve tatmin ediciydi bence.

sonuç itibari ile beni yeterince içine çekebilmiş ve güzel (güzel değil de, filmin hedeflediği duyguda diyim) zaman geçirmemi sağlamış bir filmdir. psikolojik gerilimden hoşlananların zamanına değecek bir filmdir. ama yok ben ukalalık edicem, bilgimi göstericem diyenlere diyecek bir sözüm yok. zaten o yorumlar da olmalı, ama lütfen kendinizi övdürmek için abartılı davranmayın. siz çok zeki olabilirsiniz ama herkes filmin sonunu anlayacak kadar zeki değil.
    (gerçi ben de bilmiştim filmin sonunu *)

se7en benzerliği ise katilin psikopatlığı ve yöntemleri açısından olabilir. katil se7en'da olduğu gibi saw'da da "lawful evil" bir karakterdir.
  • gerilim filmlerinde katilin kim olduğunu ilk 15 dakkada çözmekle övünen bizim gibi tiplere çok güzel ayarı vermiş filmdir.kutluyoruz.
  • hayatımda izlediğim en güzel kurgusu ve en şaşırtıcı finali olan filmler sıralamasında başı çekecek olan filmlerden biri. ikincisi şu an vizyonda.* sonu yine şaşırtıcı, söylenen her cümlenin yine gizli biçok anlamı var. çok güzel filmlerin ardından çekilen ikincileri çoğu zaman hüsran yaratırken, bu film bu konuda ciddi bir istisna.**
  • (bkz: oha oha denilen şeyler)
    --- spoiler ---
    hemen hemen izlediği hiçbir şeyden rahatsız olmayan beni bile kadının bağırsakları çıkardığı sahnede iğrendirmiştir. filmi izlerken iki tahmin yaptım birincisi japon kızın doktora vereceğiydi. ki bunun doğru olduğunu sonradan anladım ve diğer tahminimin de doğru çıkacağına inandım. diğer tahminim ise hademenin katil olduğuydu. film iyice sona yaklaştıkça "aha bilmişim ehehe!" nidalarıyla izlerken, o son nedir arkadaşım ? filmin sonuna doğru ağzım ciddi biçimde açık kaldı ki katili tahmin etme konusunda daha önce oldukça başarılıydım. o son 10 dakikada kaç kere oha oha ohaaaaaaaa! dediğimi hatırlamıyorum, hele herif yerden kalkınca kendimi kaybettim.
    senaryosundaki her yerden zeka fışkırın bir film, senaristi kutluyoruz buradan. çekimler de güzel ancak bu film senaryosuyla olayı bitirmiştir.
    --- spoiler ---
    (bkz: vay anasını sayın seyirciler)
hesabın var mı? giriş yap