• dream of you şarkısıyla beni repeat track butonuna mahkum etmis dj.
  • (bkz: i feel you)
  • doksanli yillarin sonunda christopher von deylen ve mirko von schlieffen'in bir araya gelerek produksiyon tabanini olusturdugu, trance janrinda* bir muzik projesi. (v. deylen - v.schlieffen birlikteliginin 2003 yilinda sona ermesiyle aldiklari ortak karar dogrultusunda schiller projesine v.deylen yalniz devam etmektedir.)

zaman icinde projeye gerek studyoda, gerek canli performanslarda bircok sanatci eslik etmistir. (anke hachfeld, peter heppner, mickey meinert, christoph papendieck, kim sanders, tissy thiers, gary wallis, veljanov, maya saban, sarah brightman, isgaard, otto sander, benjamin völz, franziska pigulla, jürgen thormann, oliver rohrbeck, hans paetsch, thomas d, mike oldfield, moya brennan, jette von ruth, gabriel burns, tarja trunnen, milu)

albumler :
    zeitgeist (1999)
    weltreise (2001)
    leben (2003)
    leben / sacd (2004)
    leben / limited edition (2004)
    live er-leben* (2004)
    prologue (2005)
    tag und nacht / deluxe edition (2005)
    tag und nacht (2005)

single ve epler :
    das glockenspiel (1998)
    liebesschmerz (1999)
    ruhe (1999)
    ein schoner tag (2000)
    dream of you / cd 1&2 (2001)
    dancing with loneliness / cd 1&2 (2001)
    liebe / pock-it cd (2003)
    liebe / cd 1&2 (2003)
    leben... i feel you / pock-it cd (2004)
    leben... i feel you / cd 1&2 (2004)
    die nacht... du bis nicht allein (2005)

dvd :
    weltreise (2001)
    liebe (2003)
    leben (2004)
    live erleben (2004)

film muzigi* :
    gate to heaven (tor zum himmel) (2004)

schiller remixlerini iceren albumler :
    sunbeam - outside world (1999)
    supernova - don’t break my heart (1999)
    jones & stevenson - first rebirth (1999)
    tyrell corp. - running (2000)
    u96 - das boot (2001)
    trance allstars - ready to flow (2001)
    apoptygma berzerk - until the end of the world (2002)
    sinead o’connor - troy (2002)
    legend b. - lost in love (2002)
    moby - go (2002)
    gregorian - join me (2002)
    mesh - friends like these (2002)
    sarah brightman - a beautyful day (2003)
    moya brennan - show me (2003)
    mila mar - sense of being (2003)
    marianne rosenberg - er gehoert zu mir (2004)
    rammstein - ohne dich (2004)

daha fazla bilgi icin : schiller'in resmi web sitesi http://www.schiller-musik.de/schillermusik veya tag und nacht albumu resmi web sitesi http://www.schiller-musik.de/tagundnacht ziyaret edilebilir.
  • sonne atemlos ruhe gibi eşsiz eserlerin sahibi.
  • dinleyenleri trance müziğin doruklarına çıkaran alman producer.

kendisi dream of you, ı feel you, heaven gibi mükemmel eserler vermiştir. ama kendi adını verdiği bir parçası vardır ki; schiller mutlaka dinlenmesi gereken bir eserdir. bu eserinin ağır ama güçlü ritim duygusu defalarca dinlettirir kendisini.

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=p4qtqquu-m4) `
  • cok istedigim halde bedenen gidemiyorum buralardan. sagolsun schiller ruhen bir yerlere goturuyor, ayni zamanda o diyarlarin fon muzigi oluyor. kafamda bir filmin, ruyanin icinde dolaniyorum. ustelik ayikken oluyor tum bunlar.
  • 2002 yılında almanya'dan gelen bi abimizin arşivinden çıkması ile tanıdıkbu üstad dj'i

i feel you dinledikçe dinliyorduk.

vokal'de sarah brightman'ın olduğu the smile adlı eseri mutlaka dinlenilmelidir.

ayrıca (bkz: dream of you)
  • devamında "mit heppner" gördüyseniz güzel müzik dinleyeceğinizin delaleti olan isim.

(bkz: dream of you)
  • müzik olmadan günlük rutinlerin çoğunu yapamayanlardanım, hayatın ve insanların uğultusunu daha az duymak için şarkılar olmazsa olmaz sığınaklarımız ne de olsa. sakin ve dinginlik veren melodileri yoldaşım yapmayı daha çok seviyor ve tercih ediyorum, elektronik müzik gibi görece daha "gürültülü" olanları ise ancak hızlı/tempolu yürüyüşlerde yanıma alıyorum. fakat bugün, uzun yolculuk için müzik listemi gözden geçirip eklemeler yaparken enteresan bir şey fark ettim: son yıllarda telefonumdaki dosyaları her temizlediğimde, demirbaş ve sakin dostlarımın yanında muhakkak bir schiller eseri de bırakmışım hep. yürüyüşlerde enerjik koçluk etsinler diye olacak.* tahran konserinin kaydının yanı sıra tired of being alone ve sonne'yi silemedim bu defa da, bir sonraki değişime kadar dursunlar bakalım.
  • evet türkiyeye ilk defa geliyor, eşlik edeceklerin arasında simge sağın olması çok gurur verici. üstelik beraber bir çalışma da yapacaklar. ancak bilet fiyatları yüksek olacaktır diye düşünmekteyim. allahın seven üstüme bilet atsın. yıllardır bu anı bekliyorum çünkü.
hesabın var mı? giriş yap